Domů Novinky Revoluce na Pálavě: Obec připravuje pro rybáře systém pro bivakování! Rybáři tak...

Revoluce na Pálavě: Obec připravuje pro rybáře systém pro bivakování! Rybáři tak nedostanou pokuty

- Reklama -

Pálavská jezera patří k TOP revírům v celé České republice. Tyto obrovské vodní plochy nabízí neskutečné ryby a unikátní ráz. Proto není divu, že k těmto vodám míří obrovské množství rybářů z nejrůznějších koutů republiky. Jenže! V posledních letech – i vinou rybářů samotných – dochází v okolí těchto revírů k přísným opatřením proti bivakům. Okolní obce vydávají vyhlášky, které bivakování přísně zakazují. Ten, kdo vyhlášku poruší, musí počítat s mastnou pokutou. Ovšem tento postup se například nelíbí starostce obce Milovice, která leží na březích Novomlýnské nádrže. Tahle obec chce přijít s revolučním systémem…

Obec Milovice leží na březích Novomlýnské nádrže vedle Pavlova. A právě o této obci se v posledních dnech začalo mluvit v souvislosti s novou vyhláškou, která by také zakázala bivakování. Ovšem tyto spekulace se nepotvrdily! „O komplexním zákazu bivakování neuvažujeme, ale zároveň je potřeba respektovat územní plán – cyklostezka vede po hrázi,“ řekla magazínu InRybar.cz starostka obce Milovice Veronika Pospíšilová.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Luxusní kaprový naviják SHIMANO za super nízkou cenu! 

Problémem třeba je, že někteří rybáři po sobě nechávají nepořádek. A to se vedení obce pochopitelně nelíbí. Navíc, rybáři musí najít společnou řeč s cyklisty, kteří jezdí po břehu po cyklostezce. „Cílem bude najít způsob jak nastavit pravidla pro spokojenost všech, ne důvod proč něco zakázat. Během následujících dní proběhnou schůzky s příslušnými a odpovědnými lidmi na dané téma,“ dodala pro InRybar.cz starostka obce.

 

Jak bude systém fungovat?

Podle starostky Veroniky Pospíšilové bude rybář s bivakem evidovaný pod daným, nepřenosným číslem (elektronickou formou nebo osobně). Proč bude číslo nepřenosné? Třeba proto, že pokud po rybářovi zůstane sebemenší nepořádek, pak v budoucnu nedostane povolení pro bivakování na území obce. Aby měl rybář u vody klidné spaní, je nutné mít toto povolení vyřízené. Pokud ho mít nebude, čeká ho pokuta – břeh budou kontrolovat policisté. To samé platí pro ty rybáře, kteří budou mít okolo sebe nepořádek – budou s pokutou vykázáni.

Povolení k bivakování dostanou všichni dospělí rybáři, kteří budou mít platný lístek. Povolení pravděpodobně nedostanou děti, které mají „nerybaře“ jako doprovod. Obec Milovice plánuje, že rybáři budou za povolení platit. Jenže! Tyto peníze budou následně investovány například do informačních cedulí, lávek nebo do mobilních WC, aby na březích Novomlýnské nádrže byl co nejmenší nepořádek.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Luxusní kaprový naviják SHIMANO za super nízkou cenu! 

Je třeba důrazně připomenout, že obec Milovice chce vyjít rybářům vstříc. Ovšem pokud rybáři nebudou dodržovat pořádek a budou třeba hrubí k okolním uživatelům břehu (rekreantům, cyklistům), pak může obec přistoupit k ráznému řešení. Vše záleží na chování rybářů!

Obec Milovice si představuje, že pokud půjde vše podle plánu, měl by být tento revoluční systém v provozu na svátek patrona rybářů – na svatého Petra. „Vzhledem k tomu, že u nás v České republice se mi nepodařilo tento model najít, snažím se hledat u okolních států. Zakazovat něco lidem všeobecně je nesmysl, samozřejmě pokud není pádný důvod,” uzavírá pro magazín InRybar.cz starostka obce Veronika Pospíšilová.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

8 KOMENTÁŘE

 1. Tak takovéto řešení by se mělo zavádět všude. Rád něco zaplatím a budu vědět, že mám klid a nemusím riskovat nějaké postihy.Věřím, že pokud bude bivakující rybář evidován, dá si pozor, nechat u vody po sobě chlív, jako je to teď. Za mě tohle jednoznačně ano. Mít to u Labe, to by byla paráda.

 2. Super nápad. Je samozřejmě nutné vse doladit a naszavit. A to jak o nastavene ceně tak i o samotnem hlídání dodržování naszavenych pravidel. Je asi nesmysl aby treba petidenni bivakovani vyšlo dráž než celá roční povolenka. Pokud to bude rozumná cena tak super a dík paní starostce. A dalším problemem vidim kontrolu pořádku. Když skončím bivakovani, tak po sobě uklidím tak jak by to mel udelar každý normalni rybář. Po me ale treba jen na tři hodiny přijde nějaké prase a kdo a hlavně jak se bude zjišťovat kdo zen bordel udělal. Aele pokud se vše podaří doladit tak za me opravdu super.

 3. Stačí přes sms odeslat pozicí lovícího a jmeno . Číslo povoleni od-do.cca treba 12.00a obecní zaměstnanec se tam ve 12.00 dostaví, i kdyby to bylo třeba za 500 kc na týden s kauci 1000 vratnou za bordel. Si každý rozmyslí kdyby obci nechal 1000kc v propadlejch penězích

 4. Zní to pěkné ale aby to nedopadlo že Jarda a Fanda si koupí místenky na pět let dopředu a k vodě si nikdo jiný nesedne.

 5. Konečně taky nějaký rozumný nápad. Všechno hned zakázat, to umí každý. Nepořádek po sobě ne nechávají jen neukáznění rybáři, ale také cyklisté a procházkáři. Hodit hned vše na vše na rybáře, také není zrovna na místě. Je třeba si uvědomit, že kromě několika nezdvořákům a bordelařům, zakazují přespávat u vody všem rybářům. Oni totiž jsou i třeba otcové co berou k vodě své děti a to, už díky těmto zákazům na tyto vody není možné.

 6. Já to říkal už loni, poplatek,ať obce mají do kasy,jsou to jejich pozemky.A ty odpadky?To musí být v člověku,kdo je prase,tak si neuklidí ani tak!!

 7. Dobrý den .
  Nápad hezký ALE . Jezdíme na Dyjí 5 jenom z jara. Potom už je velký problém kde chytat . Dříve tam stáli karavany a tě z toho stojí chaty , chalupy . Takže tam si nezachytáte . A teď jak chcete udělat aby jsi někdo nezakoupil povolení na sezónu a nezabral místo na celý rok . Udělá to pár rybářů a nemáte kde chytat . Nevím jak to dopadne . Přeji aby to vyšlo . Bylo by fajn platit i možnosti SMS aby se nemuselo jezdit na úřad .
  Pěkný den a Petrův zdar Eduard

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -