Domů Novinky Rozhovor s předsedou ČRS: Ve svazu se podvádí! Účelové podvody se týkají celosvazových...

Rozhovor s předsedou ČRS: Ve svazu se podvádí! Účelové podvody se týkají celosvazových povolenek

- Reklama -

V Deníku vyšel krátký rozhovor s předsedou Českého rybářského svazu Karlem Machem. V něm mimo jiné předseda rybářů říká, že v systému redistribuce financí za celosvazové povolenky se účelově podvádí! Jak? To předseda Českého rybářského svazu blíže nespecifikuje. Jde ale o velmi závažné obvinění, na které by měla být směřována pozornost rybářské veřejnosti. A které by mělo vedení Českého rybářského svazu pochopitelně co nejdříve řešit.  

Redaktor Deníku se v jedné z otázek předsedy ptá, jaké problémy je zapotřebí nejdříve řešit. A na to Karel Mach odpovídá: „Budeme se bavit o systému redistribuce finančních prostředků z prodeje celosvazových povolenek, protože se dlouhodobě objevují účelové podvody a zkreslení,“ vznáší závažné obvinění předseda rybářů.

Jak se podvádí? O kolik peněz jde? Jaká opatření hodlá Český rybářský svaz spustit? Otázek je více než dost!

 

Příklad z praxe?

Už v minulosti jsme psali o závažném podezření, které se této problematiky týkalo. Tehdy šlo o to, že předseda středočeských rybářů Dušan Hýbner upozornil na podezřelou povolenku, ve které byl v každé kolonce zapsaný kapr. Principem bylo, že celá povolenka vypadala tak, že daný rybář účelově dopisoval ryby, které ani nechytil.

V čem je ten problém? Princip tkví v tom, že tyto ulovené (a zapsané) „fiktivní ryby“ prospívají uživateli revíru, který by v tomto případě neprávem obdržel více finančních prostředků z redistribuce celosvazových povolenek. V tomto konkrétním případě šlo o ryby za 55 000 korun!

PŘIPOMÍNÁME: Skandál! Podvod za desetitisíce! Rybáři dopisují úlovky do povolenek!

 

Nabádání k zapisování „fiktivních ryb“?

A ještě jeden příklad, který se této problematiky týká. V minulosti vydal Územní svaz města Prahy text, ve kterém rybářům vysvětloval, že z důvodu menšího množství ponechaných ryb dostávají rybáři z Prahy méně peněz z celosvazových povolenek. A tehdy funkcionáři z Prahy napsali: „Pokud budou i nadále na pražských vodách vykazovány tak nízké úlovky, pak bude Územní svaz města Prahy nucen zvažovat omezování zarybňování svých revírů.“

Co je na tom špatně? Někdo totiž mohl dostat takový pocit, že funkcionáři chtěli tehdy rybářům nepřímo říci, aby fixlovali se zapisováním úlovků. Jaký by to mělo efekt? Přímo geniální! Ve vodě by bylo stejně ryb, přesto peněz ve společné kase by bylo více. Možná to tak vedení pražských rybářů nemyslelo, ale formulace daného textu byla tehdy hodně nešťastná…

PŘIPOMÍNÁME: Rybáře vyděsil podivný dokument z ÚS města Prahy! Co se v něm píše?

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

  1. Jo když se na Sl. Harte za 20 let ukradlo tolik ryb a nikdo to neřeší tak se pak nedivte že rybáři na konci roku dopisujou kapry aby jim je tam aspoň někdo dodal za ty ukradené. Malo kontrol nízké pistihy a v tom to je. Krades ryby nedostaneš papíry nikdy a nemusí nikdo dopisovat ryby, ale když se 20 let krade tuna za tunou tak co mám tam zbyde????

    • Přesně tak. Za loňský rok jsem zaplnil povolenku zápisy ale nepotkal jsem ani jednu kontrolu. Zato pytláků co hned po zdolání hodily rybu do auta a rychle pryč jsem potkal plno..

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -