skingbranding-banner

Rybáři málem přišli o krásný revír kvůli podvodnému chování firmy! Jak to dopadlo?


Středočeský územní svaz zase jasně demonstroval, jak se v dnešní době vyplatí řádně hospodařit s financemi rybářů, a odkládat nějaké peníze na horší časy. Například MO Jesenice se dostala do problémů kvůli podvodnému konání jedné firmy, takže hrozilo, že rybáři o krásný revír přijdou. Nakonec ale Středočeský územní svaz přispěchal s finanční podporou z Fondu na nákup rybářských revírů. A „kriticky ohrožený“ revír rybáři odkoupili i s pozemky. Tohle je tak další příklad z mnoha, který jasně dokazuje, že rybáři si musí dávat pořádný pozor na svazové revíry…

Na webu Středočeského územního svazu se píše:

Jak si jistě někteří povšimli, na transparentním účtu včera „zmizela“ téměř celá nashromážděná částka, neboť byla použita na zakoupení revíru Rakovnický potok 3M – Štikový. Jedná se o 2,4 ha vodní plochy, zakoupeny byly rovněž pobřežní pozemky včetně hráze rybníka. Vše v celkové hodnotě 2 682 570,- Kč. Ve “Fondu” nebyl dostatek finančních prostředků, použilo se z něj 1 800 000,- Kč a zbývající částka ve výši 882 570,- Kč byla pokryta z rezervního fondu SÚS.

Revír byl zakoupený od MO Jesenice, která se dostala do problémů vlivem podvodného jednání firmy, která prováděla revitalizaci rybníku, a hrozilo, že o revír přijde. SÚS navrhl finanční pomoc v podobě odkupu Štikového, který tak byl ke včerejšímu dni zrealizován. MO Jesenice je od letošního roku ve sdruženém rybolovu.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Levné křeslo pro rybáře za super cenu! Kvalita za nízké peníze!

„Znovu se ukazuje, že Fond na nákup vodních ploch má smysl. Že musíme být připraveni na nenadálé situace, které současná doba přináší. MO Jesenice je další organizací, které jsme díky Fondu pomohli. Problémy mohou potkat každou organizaci, i když si to nepřeju, ale musíme být připraveni. Proto přispívejte do Fondu jakoukoli částkou, protože, rybář bez vody není rybář,“ říká předseda Středočeského územního svazu Dušan Hýbner.

„Do Fondu v letošním roce přispěli i nové MO v SÚS a jednotlivci. Děkuji všem, co chápou, že v nákupu nových vodních ploch a udržení těch stávajících, jsme ekonomicky silní pouze jako celek. Věřím, že se do Fondu zapojí i další MO. Obzvláště si vážím přístupu mnohých jednotlivců, ale i malých MO, které hospodaří v rámci svého rozpočtu v řádkách desetitisíce korun, přesto přispěly několika tisíci korunami. To smekám. Rybník je vložen do sdruženého rybolovu a bude na něm i nadále na základě pachtovní smlouvy hospodařit MO Jesenice,“ dodává předseda středočeských rybářů.

 

O novém revíru: 

RAKOVNICKÝ POTOK 3M – ŠTIKOVÝ (411 148)

MO Jesenice

GPS: 50°4‘23.089“N, 13°25‘50.832“E

Revír tvoří nádrž ležící na Ostroveckém potoce, přítoku Podvineckého potoka, Blšanky a Ohře – Štikový spodní v k. ú. Žďár

NEPŘEHLÉDNĚTE: Levné křeslo pro rybáře za super cenu! Kvalita za nízké peníze!

Nejmenší lovná míra u candáta je stanovena na 50 cm. Kapr nad 60 cm včetně se musí bez prodlení po ulovení vrátit do revíru, kde byl uloven. Lov na rybičku a její části je povolen pouze na jednoháček. Od 1. 10. do 15. 6. je v kalendářním týdnu omezen úlovek kapra a amura a jejich kombinací omezen na 4 ks týdně.

 

Kde už Fond pro nákup rybářských revírů pomohl? 

MO Unhošť (12. 12. 2019): Organizace MO Unhošť málem přišla o populární revír. Pronajímatel se totiž rozhodl, že rybník prodá. Naštěstí ale s pomocí přispěchal Středočeský územní svaz, který výrazně finančně přispěl k tomu, že rybáři mohou na tomto oblíbeném svazovém revíru dále chytat. Přesto: Tento příklad budiž varováním. Nikdo si nemůže být jistý tím, co bude s jeho oblíbenou vodou v dalších letech. Je třeba být připravený na všechno! Navíc, tohle není jediný příklad, kdy to je s budoucností svazové vody nahnuté…

ČTĚTE: Organizace málem přišla o oblíbený rybník! Pomohl fond územního svazu

MO Tři Dvory (19. 9. 2019):  Rybáři z MO Tři Dvory málem přišli o vodu, kterou měl ve vlastnictví „soukromý subjekt“. Právě ten chtěl z vody udělat komerční vodu, což by v praxi znamenalo konec svazového rybolovu. Do celého případu se vložilo vedení Středočeského územního svazu. To se domluvilo a část rybníka odkoupilo. Celková cena za pozemky se vyšplhala na 2 milióny korun. Zásadní je, že voda zůstane ve svazovém „režimu“, takže na ni budou mít přístup všichni rybáři s platnou povolenkou. Předseda středočeských rybářů vyzývá i řadové rybáře, aby přispěli do fondu na nákup vod…

ČTĚTE: Boj o svazovou vodu! Rybáři málem přišli o krásný rybník! 

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Středočeský ÚS

Nové články v rubrice

Česko jako kaprařská velmoc? Nedaleko Pardubic vzniká gigantická linka na rybářské nástrahy

admin | přečteno: 1267x | 20.01.2021 | Žádné komentáře

Zase se potvrzuje, že rčení o zlatých českých ručičkách má …

Rybáři pozor! Chytání non-stop na populární svazovce neplatí! V pravidlech je nepřesnost

admin | přečteno: 1497x | 20.01.2021 | 1 komentář

Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko nedávno zveřejnil dodatek …

VIDEO: Pokuta 500 000 pro Bohumila Kunu? Známý rybář musel vysvětlovat na úřadech!

admin | přečteno: 2223x | 20.01.2021 | 7 komentářů

Není to tak dávno, co Bohumil Kuna vydal video, ve …

Komentáře

  • Smutný výsledek tzv. “revoluce”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.