skingbranding-banner

RYBÁŘI POZOR! Na Labi řádí zloděj! Rybářům ukradl drahé vybavení, když spali!


Neznámý zloděj ukradl drahé rybářské vybavení dvojici rybářů, která lovila na Labi. Zloděj využil toho, že rybáři spali a ukradl jejich drahé rybářské vybavení. Bohužel, ten „trend“, kdy se zloději zaměřují i na rybáře u vody a kradou jim drahé vybavení na ryby, pokračuje i v podzimní části sezóny. Proto si dávejte pozor na vaše věci u vody a nenechávejte je bez dozoru! Rozhodně nenechávejte vaše vybavení u vody přes noc a raději si ho schovávejte do bivaku nebo do auta…

Pořádně nepříjemný zážitek prožili dva rybáři na březích Labe. Když se ráno vzbudili, tak zjistili, že jim někdo ukradl jejich drahé vybavení na ryby. Rybářům přes noc zmizel ze člunu motor, drahý rybářský echolot, a také další rybářské náčiní. Škoda, kterou rybáři utrpěli, se vyhoupla do desetitisíců korun. Rybáři byli okradeni na řece Labi poblíž Štětí. Proto pokud se vydáte do této oblasti, buďte opatrní! Není vyloučeno, že se zloděj nepokusí o další krádež!

Letos jde už o několikátý případ, kdy se zloději zaměřili na rybáře u vody. Podobný incident se například odehrál letos v létě na Moravě. Zloděj okradl rybáře o stojan s pruty a elektromotor. Škoda, kterou tehdy zloděj způsobil, byla 50 tisíc korun. Další krádež se pak odehrála v Pasohlávkách. Tady zloději ukradli veškerou rybářskou výbavu, takže škoda byla bohužel ještě větší – 70 tisíc korun. Z těchto případů je tak zřejmé, že zloději se neštítí ukrást ani vybavení na ryby. Dávejte si proto pozor!

Před necháváním rybářského vybavení na březích revírů varují i policisté. Ti rybářům doporučují, aby nenechávali rybářské vybavení na březích vod, když jdou spát. Rybáři tak riskují zbytečné odcizení jejich vybavení, které má pro mnohé z nich nevyčíslitelnou „citovou“ hodnotu. Proto policisté doporučují, aby si rybáři své vybavení schovávali. Jen tak předejdou možné krádeži.

 

Tipy: Jak předejít krádeži?

Krádež rybářského vybavení může kvůli nedbalosti postihnout leckterého rybáře. To, že rybáři nechávají rybářské vybavení na břehu revíru a jdou spát, se bohužel děje. Přitom předejít takové nepříjemnosti není nijak složité.

1) Rybářské vybavení vždy sbalte a schovejte: Není dobré, když necháte vybavení ve stojanech a jdete si lehnout. Jednoduše tím dáváte zlodějům možnost, aby vám ukradli vaše cenné vybavení. Zloději mnohdy i ví, jak vypnout hlásiče, takže rybáře žádné pípání nevzbudí. Jedinou skutečně účinnou ochranou je sbalení vybavení. Nejlepší je, když jej schováte do auta.

2) Pes je skvělým pomocníkem: Mnoho rybářů si s sebou k vodě bere i psy. A to je v tomto ohledu velice dobře. Pes je totiž skvělým hlídačem rybářského vybavení. Proto pokud máte doma psa, zkuste si ho vzít s sebou. Uvidíte, že vám v hlídání rybářského vybavení značně pomůže.

3) Hlasitý alarm je zárukou bezpečí: Dneska mnoho firem vyrábí i velice hlasité alarmy, které hlídají rybářovo vybavení před ukradnutím. Tyto alarmy reagují na pohyb, takže pokud někdo přijde na místo, silně se rozezvučí. Alarmy jsou skutečně dobrým způsobem pro ochranu vašeho rybářského vybavení.

Redakce InRybar.cz

Nové články v rubrice

Obrovský kapr: Další ryba o váze 30 kilogramů z české vody! Rybář přelstil gigantického šupináče!

admin | přečteno: 3544x | 17.07.2018 | Žádné komentáře

Českým kaprařům se náramně daří! Není tomu tak dávno, co …

Kauza Labe: Zázrak! Majitel soukromého revíru vrátí kapitálního kapra do Labe!

admin | přečteno: 3794x | 17.07.2018 | Žádné komentáře

Po obrovském tlaku kaprařské veřejnosti na soukromý revír, ve kterém …

VIDEO: Dětský tábor Jakuba Vágnera má obrovský úspěch! Malí rybáři ulovili gigantického amura!

admin | přečteno: 1616x | 16.07.2018 | Žádné komentáře

Na rybářském táboře pro děti Katlováček probíhá již druhý turnus. …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.