skingbranding-banner

ZACHRAŇME LIPNO! Rybáři žádají zavedení míry nástražní rybičky. Podepisují petici


V současné době po rybářském internetu koluje zásadní petice. Jejím cílem je znovuzavedení nejmenší míry nástražních rybiček na Lipně na 20 centimetrů. Tato petice se týká jenom přehrady Lipno, kde v minulosti uvedená nejmenší míra nástražních rybiček platila. Jenže! Před nedávnem toto ochranné nařízení rybáři změnili. Teď je zapotřebí se proti tomuto rozhodnutí postavit! Zmírnění tohoto nařízení ohrožuje především křehkou populaci candátů v Lipně. Připojte se k petici svým podpisem!

Nejmenší délka lovné rybičky na Lipně se sníží z 20 centimetrů na 15 centimetrů. Tuto informaci pro MF Dnes minulý rok potvrdil hospodář Jihočeského územního svazu Milan Hladík. A toto rozhodnutí se velké části rybářů nelíbilo. Proč? Postupné snižování délky nástražní rybičky může vést ke katastrofě, především co se týče populace candátů v Lipně. Proto se proti tomuto rozhodnutí postavila početná část rybářské veřejnosti.

Ten příběh o rybářském ráji na Lipně zná každý. Lipno bylo hotovým rybářským rájem, který nabízel obrovské štiky a candáty. O lipenských úlovcích se mluvilo po celé republice, a někdy tyto informace zamířily i do zahraničí. Jenže! Čím dál větší popularita Lipna vedla k tomu, že se na této přehradě utvořil obrovský rybářský tlak. A ten za malou chvíli způsobil hotovou katastrofu. Nejhůře se celá situace podepsala na candátech. Jejich počet se za krátkou dobu smrsknul na polovinu! Pak přišla ochranná opatření ze strany Jihočeského územního svazu. Jenže bylo pozdě! Populace candátů na Lipně byla na pouhé desetině!

Rybáři museli přijmout tvrdá pravidla. Jen tak bylo možné zastavit úplné vyhubení candátů v Lipně. Z vrchních pater přišel příkaz, že na Lipně se nesmí lovit na nástražní rybičky, které nedosáhly 20 centimetrů. A to bylo správné rozhodnutí! S postupem času se začínaly objevovat první výsledky – candátů v Lipně začalo pomalu přibývat. Jenže teď přišla osudová chyba! Rybáři začínají ochranná pravidla uvolňovat. A to není dobře. Ta možnost rychlého návratu k dřívější situaci existuje! Nenechme to dojít až tak daleko a řekněme hubení candátů na Lipně NE!

PETICE: Prosíme všechny rybáře, kterým není osud lipenských candátů lhostejný, aby se připojili k petici, která se pokusí o znovuzavedení nejmenší míry nástražní rybičky na 20 centimetrů. Váš podpis toho může hodně změnit! Připojte se k ochraně jedinečného rybářského dědictví, které musíme předat v co nejlepším stavu budoucím generacím. Petici naleznete ZDE.

Děkujeme!

Redakce InRybar.cz

Nové články v rubrice

Konec „problematických“ porybných? Vedení rybářů bude prověřovat jejich znalosti!

admin | přečteno: 751x | 26.01.2021 | Žádné komentáře

V řadách rybářské stráže, která kontroluje revíry Územního svazu pro Severní …

Kapraři zuří: Ochrana velkých kaprů na Pálavě nebude? Tisíce podpisů nemají žádnou váhu!

admin | přečteno: 5776x | 25.01.2021 | 7 komentářů

Skupina moravských kaprařů v loňském roce ohlásila to, že bude organizovat …

Šílenci! Autem chtěli přejet zamrzlou přehradu! Probořili se do vody

admin | přečteno: 807x | 25.01.2021 | Žádné komentáře

Slovensko „se baví“ nezodpovědným chováním mladíka, který svým vozidlem vjel …

Komentáře

  • 15 cm nástražka není důvodem pro obavy z totálního vyhubení všech candátů v Lipně. Nebylo by špatné kdyby 15cm bylo nejmenší lovná míra pro všechny “nekomerční druhy ryb” na všech revírech v ČRS. Co lidi dokážou udělat podměrečným štikám , okounům atp při chytání na miniaturní nástražní rybičky by vydalo na romány.
    Když chránit dravé ryby před nadměrným rybolovem, tak 15 cm nejméně nástražní rybička všude.
    Chytat ryby na nástražní rybičku je přežitek, když to na umělou nástrahu jde poměrně jednoduše (pokud tam teda vůbec ta dravá ryba ještě nějaká plave).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.