skingbranding-banner

Rybáři zuří: Ve svazovém rybníku na Plzeňsku uhynuly nádherné ryby! Co se stalo?


Rybáři ze západu Čech na internetu zveřejnili fotografie ze svazového rybníku, ve kterém leží mrtvé ryby. Mezi nimi i trofejní kusy! Podle všeho má jít o rybník Žinkovy nedaleko Nepomuku, kde k tomuto úhynu ryb mělo dojít. Někteří rybáři poukazují na to, že ryby uhynuly po výlovu, který byl proveden proto, že na rybníku dochází k opravě vypouštěcího zařízení. Na fotografiích, které kolují po internetu, jde vidět uhynulé ryby nejen v rybníku, ale i pod jeho hrází…

Na obrovské ryby uvízlé v bahně rozhodně není hezký pohled. Přesto takový obrázek se naskytl v rybníku Žinkovy u Nepomuku na západě Čech. Podle dostupných informací byl rybník vypuštěn proto, že se bude opravovat vypouštěcí zařízení. Ovšem rozum zůstává stát nad tím, proč z bahnitého terénu nebyly vyloveny všechny ryby. A proč je v bahně tolik rybích mršin? Proč je tam rybáři nechali?

Další fotografie na sebe nenechaly dlouho čekat. Jiné obrázky se objevily v diskuzi pod zveřejněným příspěvkem, které ukazují uhynulé ryby i v tekoucí vodě pod hrází rybníka. Přitom nejde o ojedinělé kusy! Zase se nabízí otázka: Proč k takovému úhynu došlo?

O opravě rybníku v Žinkovech v minulosti informoval i Západočeský územní svaz. Ten napsal: Oznamujeme všem rybářům, že v současné době probíhá vypouštění rybářského revíru 04 231 003 Rybník Labuť, a to z důvodu nutnosti opravy bezpečnostního přelivu. Bezpečnostní přeliv na rybníku Labuť v obci Žinkovy je v havarijním stavu, proto nebyla jiná možnost, než rybník vypustit a zmíněný bezpečnostní přeliv opravit.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Špičkové křeslo pro rybáře za super nízkou cenu! Nosnost 160 kilo

Výlov rybářského revíru Rybník Labuť je naplánován na předposlední týden v měsíci dubnu a zajistí ho firma Klatovské rybářství a. s., která je majitelem rybníka a současně uživatelem tohoto rybářského revíru. Všechny vylovené ryby budou převezeny do rybářského revíru 431 043 Radbuza 1 B (Údolní nádrž Litice). Po ukončení stavebních prací a po opětovném napuštění, které by se mělo dle přepdokladů uskutečnit na podzim letošního roku, bude tento rybářský revír nasazen rybářsky atraktivními druhy ryb, a to i v trofejních velikostech.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Česko jako kaprařská velmoc? Nedaleko Pardubic vzniká gigantická linka na rybářské nástrahy

admin | přečteno: 1269x | 20.01.2021 | Žádné komentáře

Zase se potvrzuje, že rčení o zlatých českých ručičkách má …

Rybáři pozor! Chytání non-stop na populární svazovce neplatí! V pravidlech je nepřesnost

admin | přečteno: 1506x | 20.01.2021 | 1 komentář

Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko nedávno zveřejnil dodatek …

VIDEO: Pokuta 500 000 pro Bohumila Kunu? Známý rybář musel vysvětlovat na úřadech!

admin | přečteno: 2224x | 20.01.2021 | 7 komentářů

Není to tak dávno, co Bohumil Kuna vydal video, ve …

Komentáře

 • Redakce, vám hrabe? Vždyť to je samý prašivý tolstolobik, hnusná bezcenná ryba co akorát vytlačuje kapry. Nechali to chcípnout schválně a vy z toho děláte kauzu… ťuk ťuk na čelo

  • Hrabě akorát tobě!!!

  • Ty máš taky dobře vyhrabáno

   • Proč? Si snad lovec tolstolobiků? Nebo smradlavý masař co bys ty staré hnusné ryby chtěl hodit do uzáku?

    • ,,Nestarejse”ty jsi ale řiťopich!!!!!

    • Vypustit rybník a nechat ryby pochcípat je v cajku? A kdo jsi potom ty, že tohle schvaluješ a navážíš se do redakce inrybáře? Josef Dytrych už na ně podal trestní oznámení. Jestli se ti něco nelíbí, běž mu napsat.

  • Jsi nemocný s prázdnou hlavou? Lidé či mají v mozkovně to co patří Tě nechápou.

   • Nováku lidi jako ty by měli jít okamžitě na eutanázii.

  • Ty tupohlave nejdřív se podívej na všechny fotky a nepiš tady takový . Tohle je týrání zvířat, a je u jestli to byl tolstolobik nebo ne. RS se zase předvedl.

  • Zastávám se pana Dytrycha a ty nejsi člověk když si myslíš, že tolstolobik je prašivá smradlavá ryba. kde je nějaká úcta k rybám Ještě jsem si nevšiml, že by tolstolobik vytlačil kapra z vody.Ty máš tak vytlačenej mozek . Vedení stojí za i s tebou a mělo by se na to , chce se mi z toho všeho blejt. Kde jsou nějaké zákony praštíš psa jdeš k soudu a co ty uhynulé ryby.

 • Bydlím 7km od Zinkov a tak sme měli s kamarády možnost celý pofidérní výlov sledovat. Zvracel bych. Víc neřeknu protože Ti nahoře si stejně udělají co chtěj. Snad pánové alespoň dodrží slib a dají tam aspoň pár trofejních ryb. A ne že tam dají K2 a blbeckove vykrmte si to. Ruda Měčín.

 • je i fotka jiné ryby něž tolstoje?kde je nějakej mrtvej dravec?kromě bolena..

 • Vedeni stojí za

 • Odpovím panu Ondřejovi. Jen doufám že to není můj kamarád co se specializuje na sumce za což by mu mělo být spoustu rybářů vděčných. Mám spoustu fotek kde sou vidět uhynulé ryby. Buť si neviděl moc fotek z toho výlovu nebo nepoznáš candáta od amura a td. Candátů je tam totiž jako nasráno. A to je snad jedna z nejlepších ryb. Jen bych se chtěl ještě vrátit k tomu výlovu a moc mě zajímá jak to dopadne. Protože mám kamaráda kterej vloni přijel na Zinkovak na dovolenou. Je to starší pán kterej si za celej rok vezme 1-3 ryby. Prostě přijel,sedl na loďku a asi 40 m od břehu si prohodil vodu pár hrstmi vařené kukuřice. Prý ho z druhé strany videla rybářská stráž a vzala mu povolenku. Takže dovolená pouze na houbách a ani nenahodil. To je co? Že ho za to nezastřelili. Tak sem zvedavej co se stane těm co zpusobyli takovou katastrofu. Ruda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.