Domů Novinky Rybáři zuří: Ve svazovém rybníku na Plzeňsku uhynuly nádherné ryby! Co se stalo?

Rybáři zuří: Ve svazovém rybníku na Plzeňsku uhynuly nádherné ryby! Co se stalo?

- Reklama -

Rybáři ze západu Čech na internetu zveřejnili fotografie ze svazového rybníku, ve kterém leží mrtvé ryby. Mezi nimi i trofejní kusy! Podle všeho má jít o rybník Žinkovy nedaleko Nepomuku, kde k tomuto úhynu ryb mělo dojít. Někteří rybáři poukazují na to, že ryby uhynuly po výlovu, který byl proveden proto, že na rybníku dochází k opravě vypouštěcího zařízení. Na fotografiích, které kolují po internetu, jde vidět uhynulé ryby nejen v rybníku, ale i pod jeho hrází…

Na obrovské ryby uvízlé v bahně rozhodně není hezký pohled. Přesto takový obrázek se naskytl v rybníku Žinkovy u Nepomuku na západě Čech. Podle dostupných informací byl rybník vypuštěn proto, že se bude opravovat vypouštěcí zařízení. Ovšem rozum zůstává stát nad tím, proč z bahnitého terénu nebyly vyloveny všechny ryby. A proč je v bahně tolik rybích mršin? Proč je tam rybáři nechali?

Další fotografie na sebe nenechaly dlouho čekat. Jiné obrázky se objevily v diskuzi pod zveřejněným příspěvkem, které ukazují uhynulé ryby i v tekoucí vodě pod hrází rybníka. Přitom nejde o ojedinělé kusy! Zase se nabízí otázka: Proč k takovému úhynu došlo?

O opravě rybníku v Žinkovech v minulosti informoval i Západočeský územní svaz. Ten napsal: Oznamujeme všem rybářům, že v současné době probíhá vypouštění rybářského revíru 04 231 003 Rybník Labuť, a to z důvodu nutnosti opravy bezpečnostního přelivu. Bezpečnostní přeliv na rybníku Labuť v obci Žinkovy je v havarijním stavu, proto nebyla jiná možnost, než rybník vypustit a zmíněný bezpečnostní přeliv opravit.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Špičkové křeslo pro rybáře za super nízkou cenu! Nosnost 160 kilo

Výlov rybářského revíru Rybník Labuť je naplánován na předposlední týden v měsíci dubnu a zajistí ho firma Klatovské rybářství a. s., která je majitelem rybníka a současně uživatelem tohoto rybářského revíru. Všechny vylovené ryby budou převezeny do rybářského revíru 431 043 Radbuza 1 B (Údolní nádrž Litice). Po ukončení stavebních prací a po opětovném napuštění, které by se mělo dle přepdokladů uskutečnit na podzim letošního roku, bude tento rybářský revír nasazen rybářsky atraktivními druhy ryb, a to i v trofejních velikostech.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

16 KOMENTÁŘE

  1. Redakce, vám hrabe? Vždyť to je samý prašivý tolstolobik, hnusná bezcenná ryba co akorát vytlačuje kapry. Nechali to chcípnout schválně a vy z toho děláte kauzu… ťuk ťuk na čelo

  2. Bydlím 7km od Zinkov a tak sme měli s kamarády možnost celý pofidérní výlov sledovat. Zvracel bych. Víc neřeknu protože Ti nahoře si stejně udělají co chtěj. Snad pánové alespoň dodrží slib a dají tam aspoň pár trofejních ryb. A ne že tam dají K2 a blbeckove vykrmte si to. Ruda Měčín.

  3. Odpovím panu Ondřejovi. Jen doufám že to není můj kamarád co se specializuje na sumce za což by mu mělo být spoustu rybářů vděčných. Mám spoustu fotek kde sou vidět uhynulé ryby. Buť si neviděl moc fotek z toho výlovu nebo nepoznáš candáta od amura a td. Candátů je tam totiž jako nasráno. A to je snad jedna z nejlepších ryb. Jen bych se chtěl ještě vrátit k tomu výlovu a moc mě zajímá jak to dopadne. Protože mám kamaráda kterej vloni přijel na Zinkovak na dovolenou. Je to starší pán kterej si za celej rok vezme 1-3 ryby. Prostě přijel,sedl na loďku a asi 40 m od břehu si prohodil vodu pár hrstmi vařené kukuřice. Prý ho z druhé strany videla rybářská stráž a vzala mu povolenku. Takže dovolená pouze na houbách a ani nenahodil. To je co? Že ho za to nezastřelili. Tak sem zvedavej co se stane těm co zpusobyli takovou katastrofu. Ruda.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -