DomůNovinkyRybářské kontroly budou rybářům kontrolovat bivaky i auta! Pomůže to proti odvážení...

Rybářské kontroly budou rybářům kontrolovat bivaky i auta! Pomůže to proti odvážení ryb?

- Reklama -

Vodní plochy v režimu rybníkářství, které provozuje Středočeský územní svaz, patří k velmi populárním rybářským lokalitám. Tyto vody totiž nabízí nadstandardní zarybnění v podobě velkých kaprů, ale i dravých ryb. Toto rybí bohatství si ale chtějí středočeští rybáři lépe chránit! Proto například na pískovně Písková Lhota budou kontroly kontrolovat i bivaky nebo motorová vozidla. Ne! Neznamená to, že kontroly budou prohledávat všechna auta a bivaky, ale bude to jen v těch případech, kdy k tomu bude „pádný důvod“. Přesto! Tato novinka středočeských rybářů vzbudila vášnivou diskuzi…

Pískovna Písková Lhota nabízí opravdu nádherné ryby. Kromě velkých kaprů bylo do této vodní plochy nasazeno i velké množství kapitálních štik a candátů. Středočeští rybáři se tak snaží vytvořit nadstandardní podmínky, které mohou konkurovat i soukromým revírům. Proto není divu, že si například tato pískovna získala srdce mnoha rybářů. Jenže! Mezi nimi jsou i takoví rybáři, kteří by si z onoho rybího bohatství nechali některé ryby jen pro sebe. A tomu chtějí středočeští rybáři učinit přítrž!

Výbor Středočeského územního svazu tak schválil velmi zásadní podmínku, která na Pískové Lhotě platí už od ledna 2021. Toto pravidlo říká: „Vzhledem k opakujícím se upozorněním rybářů a vlastním zkušenostem z letošního provozu na pískovně, výbor odsouhlasil, že nově je lovící povinen se podrobit kontrole při odlovu včetně přístřešku, zavazadel a vozidla, a to rybníkářem pověřenou osobou k provádění kontroly.“

„Vzhledem k tomu, jakou skladbu ryb na pískovně máme, si hodláme náš majetek střežit. Není možné, aby nám rybáři házeli úlovky do vozidel a pokračovali v dalším odlovu. Tím okrádají nejen nás, ale v podstatě každého poctivého rybáře, který na pískovnu přijede,“ uvedl k tomu předseda SÚS Dušan Hýbner.

Toto nové pravidlo, které bude na Pískové Lhotě platit, ale vzbudilo mezi rybáři rozporuplné reakce. Někteří se například ptali, zdali budou kontroly kontrolovat každé vozidlo. To ale středočeský předseda odmítá.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Nadupané kaprové děličky za méně jak 1000 korun! TOP kvalita!

„Kontroly vozidel budou prováděny zcela cíleně, při zjevném podezření či na upozornění jiných lovících. Ostatně, některé osoby už máme za tu dobu v merku. Čili vůbec ne, že každý lovící na pískovně bude takto kontrolován, to ani omylem, a není to naším cílem. Vytváříme si tím prostor na ty, kteří takto chodí na pískovnu lovit. A člověk, který tuto kontrolu odmítne má asi důvod – ale ok, nemáme s tím problém – zase je to každého volba, ale musí počítat s tím, že mu odebereme oprávnění, a poděkujeme za jeho poslední návštěvu na pískovně,“ vysvětluje Dušan Hýbner.

Ten zároveň zdůrazňuje, že Písková Lhota patří středočeským rybářům, kteří tady chtějí mít pořádek. „Znova opakuju: Je to vodní plocha, která je výhradně v našem majetku a my zde budeme rozhodovat, jaká pravidla tu budou platit. Slušný rybář se nemá čeho obávat, každý soudný vidí, jak se o pískovnu staráme, jaké chceme vytvářet pro rybáře podmínky. Ale ne pro ty, kteří nám s prominutím budou „očůrávat paty“. O takové nestojíme!“

 

Co jsou to vodní plochy v režimu rybníkářství?

„Dlouhodobě jsme jako celý svaz byli členy kritizováni, že neděláme pro ně nic navíc, že nejsme schopni srovnat se podmínkami na soukromých revírech. My jsme v SÚS tu hozenou rukavici zvedli a začali vytvářet něco navíc. A to ve svazových vodách se současnou platnou legislativou můžete dělat jen v režimu rybníkářství. To je holý fakt. Takže jsme vytvořili několik vodních ploch z těch přibližně 190 revírů ve společném rybolovu v našem ÚS, které nadále zůstávají ve společném rybolovu, ale umožňují ty podmínky nastavit jinak. Přináší nám to spoustu práce navíc, a věřte, že by bylo pro nás mnohem pohodlnější nechat vše jako revíry, a setrvávat v desítky let zaběhlém režimu,“ říká Dušan Hýbner.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Nadupané kaprové děličky za méně jak 1000 korun! TOP kvalita!

NEPŘEHLÉDNĚTE: Kompletní seznam vodních ploch v režimu rybníkářství

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Středočeský ÚS

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

23 KOMENTÁŘE

 1. Odsouhlasit si můžou co chtějí, ale lézt do vnitřních prostor vozidla a prohrabávat zavazadla porybní nemohou. Takový postup by byl nezákonný. Nemohou ani zdržovat rybáře, ani vozidlo a ani zavazadlo.

   • To můžete. Pokud se u soudu prokáže, že ten koho jste zadržel žádný trestný čin nespáchal…tak můžete také stát před soudem jako obžalovaný.

  • Pokud máte čisté svědomí a jste slušný rybář tak v klidu necháte kontrolu ať se podívá….jinak se těch na které je toto opatření cílené nikdy nezbavíme. Osobně nejsem proti a navíc bych při pozitivních kontrolách a porušování pravidel mnohem zpřísnil postihy a tresty.

  • Potom,ale budeš o povolenku chudší čau.A doufám,že už konečně bude registr přestupků a budeš mít po žížalkách.

 2. Hlavně by mě zajímalo, co na to ČRS? Kdybych věděl jak, tak je probudím, protože tohle mělo platit dřív, než nechali svazové vody zplundrovat masařema a Rusem😡!

 3. ničeho se nebojte chlapi to bude opravdu jenom když vznikne veliký podezření a to se na nás nevztahuje na nás kapraře srdcaře, Jen ať je zmáčknou Ty parchanty, zavedl bych tam i háčky bez protihrotu jestli to tam nemají chytám takhle 20 let a nemá to chybu není fakt čeho se bát a mohu dokázat že protihrot poškozuje ryby a je to velké neštěstí když dojde k utržení montáže a ryby se toho nemohou potom zbavit

 4. Až se rybářská stráž začne chovat jak má tak jim auto ukážu sou mezi nima totiž jedinci kteří si léčej mindrak tak ať v pravidlech je že při kontrole je musí natáčet kontrolována osoba aby nebyli více arogantni a pak se budou chovat jak to má bejt

  • Ale vy RS při kontrole natáčet můžete.RS při výkonu je úřední osoba a tu můžete natáčet i bez upozornění.

 5. Proč né?mělo by to být všude ,ale se vší slušností. Pokud dodržuji pravidla, čistotu a klid u vody nemám s tím jedinej problém.ale mohli by pak na to kouknout z druhý strany a nebuzerovat nás za bivaky.

 6. Kdyz ctu co ty rybari vsechno delaj je to hruza to by zadnyho poctivyho rybare nenapadlo ted si zacnou sacovat I kapsy jeden druhyho bude sledovat budou se praskat co to je za spolek asi je to spolek agentu stb kteri ted chodi na ryby maj to v sobe a nic je nezmneni

 7. Slušnej rybář s tím nemůže mít problém a komu se to nelíbí, ať tam nechodí. Nikdo nikoho k ničemu nenutí. Stěžujou si vždy jen ti, kteří mají máslo na hlavě. A co se týče chování RS, to je jiná kapitola a do téhle diskuze nepatří.

 8. Zavedl bych to všude. Lovu kaprů se venuji 18 roků a reviry které jsem navštěvoval jsou téměř vybrané. Je tu už jen velmi málo trofejních ryb. Vše dovezené. Už by se s tim mělo něco dělat. Bavím se o Chomutovsku. Je škoda že s tím nikdo nic nedělá. Na revíru kde člověk tahal kapry 80-90.Je problém dnes takovou rybu vubec chytit po tydnu rybolovu. Proto lidi chodi na soukromaky.Protoze uz pro ne ty svazovky nejsou atraktivní.Dravce ani radeji neřeším.

 9. Ten kdo nemá čistý svědomí kope okolo sebe byvak beru ale jenom kde si můžu sednout a ne spat vleze na dovolenou do kempu a ne se střídat s partama a odvazet ryby a bordel delaj co chrapou u vody a když skoncej tak ty pytle nechaj u vody a zvěř to roztrhá když du chytat přes noc tak sem vzhůru a nepotrebuji mit ložnici a kuchyň a bude po bordelu když tam nebudou stanovat ale sou rybáři a rybáři…

 10. to by napred organizace meli zacit u sebe,napr.Zinkovi nechali pochcipat v bahne a kapitani ulovky skoncili v Letinech.viz jedn porybny atd.

 11. Pokud je to Svazová voda, platí tam Rybářský řád, a organizace která jej spravuje, si může vyhlašovat co chce, má smůlu, do auta může Pouze MP a Policie ČR, nikdo jiný, to je dáno, a k diskuzi,…
  Jsou tací co chytají v noci ostošest, ale ty má RS si vyfotit a věc předat Policii…jinak to za chvíli bude vypadat u vody jak na divokém západě. A co se týče chováni RS, to je kapitola sama o sobě, jsou tam srdcaři, ale blbci co si honí ego…..

 12. naprosto protizákonné! ani v obchodě při podezření z krádeže Vás nemůže nikdo šacovat a nějaké jednostranné prohlášení nebo nastavení „pravidel“ nestačí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -