DomůNovinkyRybářské zprávy: Agresivní štika brutálně zaútočila na kočku. Podívejte se na video!

Rybářské zprávy: Agresivní štika brutálně zaútočila na kočku. Podívejte se na video!

- Reklama -

V Japonsku natočili video, na kterém je zachycen útok štiky na kočku. Vodohospodáři chtějí trvale snížit hladinu Orlíku. Povodí Moravy počítá s vybudováním 3 nových nádrží. Rybáři hlásí další zničující nálety kormoránů a do Máchova jezera se vrátili raci. Přinášíme vám 5 nejzajímavějších zpráv ze světa rybařiny, které by vám neměly uniknout.

 

Z domova:

Orlík bude mít nižší hladinu: Povodí Vltavy počítá s trvalým snížením hladiny přehrady Orlík o jeden metr. Povodí Vltavy tímto krokem chce navýšit schopnost nádrže pojmout více vody při povodních. Trvalé snížení orlické hladiny podle vodohospodářů výrazně napomůže vesnicím pod přehradou s přípravou na příchod povodní a dá jim několikahodinový náskok. Vodohospodáři předloží návrh na trvalé snížení hladiny v lednu 2015.

Zdroj: nase-voda.cz

 

Povodí Moravy chce vybudovat 3 nové nádrže: Výstavbu tří nádrží za zhruba 15 miliard korun chystá Povodí Moravy. Vodohospodáři chtějí nádrže vybudovat v Teplicích nad Bečvou, v Hanušovicích a ve Vlachovicích. Podle Povodí Moravy výstavba tří nových nádrží napomůže v boji proti zničujícím povodním nebo suchu. Povodí Moravy chce do konce příštího roku vypracovat několik návrhů na výstavbu nádrží a předložit je vládě.

Zdroj: nase-voda.cz

 

Další řádění kormoráních hejn: Další případ plundrujících kormoránů je hlášen z Dolního Benešova. Rybáři z Opavska sčítají při výlovech škody po řádění kormoránů. A jejich zjištění jsou velice nepříjemná. Například při výlovu rybníku Nezmar, který má rozlohu 65 hektarů, a do kterého nasadili okolo 50 tisíc kaprů, zjistili, že přišli asi o 15 % kaprů. Ovšem podle nových podmínek nemají nárok na finanční náhrady. Boj s kormoránem je tak nadále velice obtížný.

Zdroj: nase-voda.cz

 

Máchovo jezero je opět domovem raků: Při současném vypouštění Máchova jezera kvůli opravě hráze ochranáři zjistili, že se do nádrže vrátili raci. V současnosti jich v jezeře našli už desítky. V nádrži žije několik generací raků, ochranáři totiž nalézají velké i malé jedince tohoto vzácného druhu živočicha. Raci se tak do nádrže pomalu vracejí. V minulosti je totiž téměř vyhubili sumci.

Zdroj: nase-voda.cz

 

Ze světa:

Štika napadla kočku: V Japonsku bylo natočené velice zajímavé video. Je na něm zachyceno, jak číhající kočku u jezírka napadne divoká štika. Kočka pozorovala v jezírku proplouvající koi kapry a tlapkou se snažila nějaké chytnout. Ovšem pohyb na hladině vzbudil pozornost jiného predátora – štiky. Ryba tak zaútočila a málem stáhla kočku do vody.

Zdroj: novinky.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -