DomůNovinkyRybářské zprávy: Konec bobrů evropských v jižních Čechách? Ochránci povolili jejich odstřel

Rybářské zprávy: Konec bobrů evropských v jižních Čechách? Ochránci povolili jejich odstřel

- Reklama -

Na jihu Čech se budou moci střílet chránění bobři evropští. Laboratorní testy rozluštily příčinu úhynu desítek ryb v Tlumačově. Voda v Labi se zlepšuje. Břeclavsko trápí roje bodavého hmyzu a rybář se zachytil do svého vlastního navijáku. Přinášíme vám 5 nejzajímavějších zpráv ze světa rybařiny, které by vám neměly uniknout.

 

Z domova:

Zjištění příčiny hromadného úhynu ryb: Minulý týden jsme vás v našem přehledu zpráv informovali o hromadném úhynu ryb v Tlumačovském rybníku na Domažlicku. Na jeho hladině plavaly desítky leklých ryb, které před úhynem zběsile skákaly nad vodní hladinu. Z rybníka byly následně odebrány vzorky vody na rozbor do laboratoře. Testy prokázaly, že voda obsahovala vysoké množství čpavku. Za touto smrtelnou dávkou nebezpečné látky zřejmě stojí fekálie, které se do rybníku dostaly.

Zdroj: nase-voda.cz

 

Voda v Labi je kvalitnější: Výstavba čistíren stojí za tím, že kvalita povrchových vod roste. To se odráží i na kvalitě vody v Labi. Větší čistotu vody v řece dokazují i vracející se lososi, kteří žijí v úsecích Labe a jeho dalších přítocích v Ústeckém kraji. Rybáři lososy pravidelně dvakrát do roka vysazují do severočeských řek. Voda v řekách se zlepšuje, ovšem pro ryby to není výhra. V našich tocích totiž nadále přibývají příčné překážky nebo i vodní elektrárny, které například ztěžují našim původním rybím druhům jejich rozmnožování. Ochrana přírody tak zatím stále prohrává proti ekonomickým silám.

Zdroj: nase-voda.cz

 

ČTĚTE TAKÉ – Škodlivé olovo: Skryté nebezpečí?  

 

Odstřel bobrů na jihu Čech: Ochránci přírody spolu s krajskými a újezdními úřady připravují opatření obecné povahy, které umožní odstřel nebo odchyt bobrů evropských. Odstřel bobrů bude povolen na vymezeném území označované jako tzv. zóna C (asi 13,3 % ČR). Opatření obecné povahy umožňující střílení bobrů evropských na našem území je reakce na hospodářské škody, které toto zvíře působí. Jde především o hrabání nor, zaplavování pozemků, stavění hrází, kácení stromů či ničení zemědělských plodin.

Bobr evropský je ale na druhou stranu v naší krajině velice užitečný. Svou činností revitalizuje člověkem zdemolované toky řek, vytváří mokřady a celkově zlepšuje pestrost tuzemské krajiny. Bobr evropský je u nás zařazený na seznam zvláště chráněných druhů.

Zdroj: ochranaprirody.cz

 

Výstraha! Břeclavsko trápí přemnožení komáři: Deštivé a teplé počasí posledních dní napomohlo k neobvyklému rozmnožení krvežíznivých komárů. Vydatné deště rozvodnily řeky na Břeclavsku, jejichž hladiny zaplavily i lužní lesy. V promočené půdě se následně zrodila úplně nová generace komárů, která momentálně trápí oblast na jihu Moravy. Takto pozdní rozmnožení takového množství komárů je skutečně neobvyklé.

Zdroj: novinky.cz

 

Ze světa:

Rybář chytil sám sebe: Tchaj-wanský rybář se vydal k vodě rybařit. Jenže ho potkala velká smůla. Při chytání ryb se zachytil do vlastního navijáku, který ho následně namotal. Sám se z jeho spárů nedokázal vyprostit, ale naštěstí u sebe měl mobilní telefon, takže si mohl přivolat pomoc. Nakonec rybáře zachránila pobřežní hlídka, kterou si přivolal. Rybář utrpěl jen lehká poranění ruky.

Zdroj: idnes.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -