DomůNovinkyRybářské zprávy: Z Máchova jezera vylovili dvoumetrovou štiku

Rybářské zprávy: Z Máchova jezera vylovili dvoumetrovou štiku

- Reklama -

Zpráva o gigantické štice přišla z Máchova jezera. Společnost Severočeské vodovody a kanalizace si nepřipouští jakoukoliv vinu za letní hromadný úhyn ryb. Na řece Bílině proběhlo rozsáhlé vysazování ryb. Zvědavý žralok pronásledoval plující rybáře na kajaku a tuňák obecný se objevil na červeném seznamu ohrožených zvířat. Přinášíme vám 5 nejzajímavějších zpráv ze světa rybařiny, které by vám neměly uniknout.

 

Z domova:

Firma odmítá odpovědnost za masivní úhyn ryb: Společnost Severočeské vodovody a kanalizace odmítá jakékoliv připuštění viny za letní masivní úhyn ryb na řece Lužická Nisa, kde uhynulo velké množství pstruhů obecných a duhových nebo lipanů podhorních. Zajímavé je, že v tomto období měla společnost Severočeské vodovody a kanalizace technickou závadu na čističce odpadních vod v Liberci. I když ryby uhynuly kvůli obsahu splaškových vod komunálního typu v úseku od Liberce po Hrádek nad Nisou, tak i přesto společnost odmítá jakoukoliv spojitost havárie s tímto masivním úhynem ryb.

Zdroj: crsusti.cz

 

Bílina je domovem pro nové rybí populace: Na řece Bílině proběhlo rozsáhlé vysazování ryb. Český rybářský svaz ve spolupráci s jednou soukromou společností do řeky vysadil cejny, jeseny a plotice. Pozitivní zprávou je, že kontrolní odlovy prokazují, že se rybám v řece velice dobře daří. Například jelci jeseni v řece vytvořili početnou populaci, která se už i přirozeně rozmnožuje.

Zdroj: mulitvinov.cz

 

Dvoumetrová štika z „Mácháče“: Zpravodajský server indes.cz přišel s velice zajímavou zprávou. Portál totiž uvedl, že při nedávném výlovu Máchova jezera rybáři vylovili dvou metrovou štiku. Vylovení takto obrovské dravé ryby novinářům potvrdil jeden z tamních rybářů. Ovšem fotografie tohoto údajně vyloveného predátora není nikde k nalezení. Jde proto pravděpodobně o rybářskou „latinu“.

Jen ještě doplníme, že Machovo jezero se vypustilo kvůli stavebním úpravám na hrázi nádrže. Stavaři opravují výpustní zařízení, na kterém se již podepsal čas. Proto musela být zahájena modernizace.

Zdroj: idnes.cz

 

Ze zahraničí:

Zvědavý žralok a dvojice rybářů: Pořádně nepříjemný zážitek prožila dvojice rybářů na kajacích v Americe. U pobřeží Floridy je totiž při rybaření pronásledoval žralok. Šlo o žraloka kladivouna, který rybáře pronásledoval asi tři kilometry. Mořského predátora přilákala zřejmě rybářská návnada. Kladivoun při pronásledování dokonce narazil do jednoho z rybářských kajaků. Rybářům se ale naštěstí nic nestalo.

Zdroj: novinky.cz

 

Tuňáci jsou v ohrožení. Kvůli sushi: Tuňák obecný se objevil na červeném seznamu ohrožených zvířat. Tento rybí druh je velice oblíbený pro přípravu japonského sushi. Jenže spotřeba masa z tuňáků roste, což způsobuje rychlejší mizení těchto ryb z volné přírody. Hlasitá varování ochránců přírody ale zřejmě nic nezmění. Mezinárodní svaz ochrany přírody sice připsal tuňáka do červeného seznamu ohrožených druhů, na drtivou intenzitu lovu těchto ryb to ale nemá v podstatě žádný vliv. Účinná ochrana tuňáků tak zatím neexistuje.

Zdroj: ihned.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -