DomůNovinkySENZACE: Čeští rybáři chytili gigantickou štiku! Vyhráli loď za 1 500 000 korun!

SENZACE: Čeští rybáři chytili gigantickou štiku! Vyhráli loď za 1 500 000 korun!

- Reklama -

Neskutečný úspěch se povedl českým rybářům Radkovi Filipovi a Martinovi Štěpkovi z týmu Westin. Dokázali totiž zvítězit na jednom z nejprestižnějších světových závodů v lovu dravců z lodě – World Predator Classic . Tomuto závodu se přezdívá „rybářská Formule 1“, kvůli nejmodernějším rybářským lodím pohybujícím se běžně rychlostí 60 až 120 kilometrů za hodinu, bez nichž nemáte na tomto světovém poháru nejmenší šanci. Závod se konal od 26. do 30. června 2019 za přítomnosti 50 posádek na větrných nizozemských přehradách Haringvliet a Hollands Diep. Závodníci se tak musí na tomto neoficiálním mistrovství Evropy vyrovnávat i s lovem ve velmi velkých vlnách.

Čechům se tento historický úspěch podařil i díky úlovku 117 centimetrů trofejní štiky v průběhu závodu. Největší drama se ovšem odehrávalo několik minut před koncem. Závodní týmy, které chtějí uspět, tu totiž 3 soutěžní dny v řadě musí každý den chytit a pustit 3 candáty, 3 okouny a štiku v nadprůměrných velikostech. Čechům v poslední den závodu štika chyběla.

„O úlovek štiky jsme se snažili 5 hodin. V tréninku jsme jich chytali i více než 10 za den. Nyní se nám nedařilo chytit jako naschvál ani jedinou. Tušili jsme, že pokud štiku chytíme, závod vyhrajeme. Sledoval to celý svět, ale věřili jsme snad už jenom my. Záběr konečně přišel 7 minut před koncem závodu. Štika nám při podebírání vyskočila u podběráku a odrazila se o bok lodě zpět do vody. Nakonec se nám jí ale povedlo včas podebrat, změřit a zdokumentovat. Měřila 76 čísel a byla to opravdu vítězná ryba,“ komentuje Radek Filip, šéfredaktor rybářského časopisu Kajman.

Češi tak dokázali vyhrát závod v rybářském odvětví, které u nás nemá na rozdíl od států západní Evropy a USA prakticky žádnou tradici. Lodí schopných absolvovat tento závod, tak aby se jejich posádka dožila konce turnaje, je u nás jenom pár. Radek s Martinem si loď na World Predator Classic museli půjčit v Německu. Nyní se situace změnila, neboť kromě jiných cen vyhráli plně nastrojenou rybářskou superloď Nitro Z18 s Mercury motorem, Lowrance echoloty a lithiovými bateriemi v hodnotě více než 1 500 000 Kč. Kromě toho si vybojovali místo v evropské reprezentaci, která příští týden odlétá do USA chytat s největšími americkými rybářskými esy.

Radek Filip

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -