DomůRybolovné technikyPoloženáLov kaprů na položenou: TOP 3 nástrahy z pečiva, které nikdy nezklamou!

Lov kaprů na položenou: TOP 3 nástrahy z pečiva, které nikdy nezklamou!

- Reklama -

Lov kaprů na položenou s krmítkem patří k nejrozšířenějším rybolovným technikám na našich revírech. A ono se není čemu divit. Účinnost této montáže je někdy až neuvěřitelná. Je to logické: Nástraha se nachází v těsné blízkosti lákavé návnady na krmítku, takže mlsní kapři mnohdy prostě neodolají. V momentě, kdy rybář použije kvalitní nástrahu, je vyhráno! Ale co na háček napíchnout? Třeba pečivo! To nikdy nezklame…

Lov kaprů na položenou s krmítkem a pečivo prostě jdou dohromady. Tahle nástraha se při tomto lovu používá už od nepaměti. Pečivo je natolik úspěšnou nástrahou, že přežilo i nástup moderních nástrah na kapry. A navíc! Pečivo na ryby se nadále vylepšuje. Neustále se z něj vymýšlí nástrahy nejrůznějších tvarů, velikostí a příchutí. Důvod je jasný: Pečivo je prostě TOP nástraha na kapry. Velmi dobré nástrahy z pečiva si můžete vyrobit i vy sami v pohodlí domova nebo přímo u vody. Pojďme se na několik zaručených návodů podívat…

 

Čerstvé pečivo

Čerstvé pečivo na kapry patří k nejlepším nástrahám. Proč? Právě čerstvé pečivo má výbornou konzistenci, která dovoluje z něj vytvářet nejrůznější nástrahy přímo u vody. Problémem je, že čerstvé a nezpracované pečivo nevydrží na háčku dlouhou dobu (snad jen kromě těsta). Teda až doteď! Na trhu se objevila velmi šikovná pomůcka, se kterou okamžitě a velmi jednoduše vytvoříte perfektní nástrahu během několika vteřin. Jde o geniální vykrajovátko, se kterým z čerstvého pečiva „vyloupnete“ atraktivní kuličku. Tohle je prostě bomba!

Čerstvé pečivo je výborné také v tom, že nádherně voní. Ta vůně je prostě nezaměnitelná a kapři na ni dobře reagují. Navíc, čerstvé pečivo je „kypré“, po stlačení krásně „gumové“ a tuhé (především tedy rohlík a toustový chleba). A právě tyto vlastnosti jsou TOP! Díky tomu takové pečivo vydrží po „zpracování“ na háčku dlouhou dobu. Navíc, čerstvé pečivo krásně nabude na objemu a po chvíli ve vodě se z něj stane neodolatelný „blemcák“. Tahle nástraha je prostě parádní.

Zpátky k zmíněnému vykrajovátku: S ním jste schopni „zpracovat“ i velmi čerstvé pečivo. Tahle věcička je výborná především pro vytváření nástrah z rohlíku a toustového chleba. Právě tento druh pečiva má krásnou konzistenci, která dovoluje vytvářet parádní nástrahy. S pomocí vykrajovátka jste chopni přímo u vody a během několika okamžiků vytvořit parádní nástrahu, na kterou budou kapři perfektně reagovat. Vyzkoušejte!

Speciální vykrajovátko najdete ZDE

 

Rohlíkové boilies

Asi nejpoužívanější nástraha posledních sezón. A zase: Rohlíkové boilies je prostě vynikající v tom, že během několika chvil ve vodě se z něj stane krásný „blemcák“, který nenechá v klidu žádného kapra. Na rohlíkovém boilies je výborné také to, že tato nástraha už je napuštěna nejrůznějšími esencemi, které ve vodním prostředí vytváří neodolatelné pachové stopy. Tenhle faktor je jedním z důvodů, proč je tato nástraha tak výborná. A navíc, rohlíkové boilies bývá i obarveno, což zase může hrát roli, která povede k více záběrům.

Rohlíkové boilies je výborné také proto, že se jedná už o „zpracované“ pečivo. Kuličky rohlíkového boilies jsou slisované a vysušené, takže ve vodním prostředí vydrží opravdu dlouho (několik hodin). Další obrovskou předností pak je, že drtivá většina těchto nástrah je navlečena na šňůrku. To má velkou výhodu v tom, že po nahození se kulička rohlíkového boilies nadzvedne nad dno (není zafixována na háčku), takže jde mnohem lépe vidět a účinněji láká kapry k záběru.

Na rybářském trhu je pochopitelně nepřeberné množství druhů rohlíkového boilies. Tuhle nástrahu si ale můžete vyrobit i v pohodlí domova. Je to naprosto jednoduché a velmi rychlé. Výhodou domácí výroby je to, že si můžete zhotovit takovou nástrahu, kterou nikdo nemá. Osobně například velmi rád při výrobě rohlíkového boilies používám mletou papriku, chilli, pepř, česnek a podobně výrazné suroviny, které na trhu nejsou moc k vidění. Právě tyto koncentrované příchutě často vedou k nefalšovanému rybářskému eldorádu. Rozhodně vyzkoušejte! K výrobě rohlíkového boilies budete potřebovat speciální kleště – klikni ZDE

 

Chlebové kuličky

Tohle je nástraha našich rybářských předků. A bohužel právě tato nástraha je už dost zapomenutá. To je obrovská škoda! Tyhle chlebové kuličky jsou totiž naprosto geniální nástrahou, kterou okamžitě vyrobíte v pohodlí domova. Výroba je naprosto jednoduchá, zabere jen pár chvil. Ale samotný výsledek je pak úžasný. Navíc, na tuhle nástrahu kapři spolehlivě reagují a s velkou chutí ji přijímají. Když pak trefíte přesně ty suroviny na zatraktivnění, které kapři nejvíce milují, můžete se těšit na nezapomenutelnou rybařinu.

Zase, osobně nejraději chlebové kuličky obaluji v koncentrovaných surovinách, které ve vodním prostředí vytvoří silnou pachovou stopu – v mleté paprice, chilli, česneku, pepři nebo skořici. Samozřejmě, nemůžeme zapomenout ani na největší klasiku, která perfektně funguje na jaře a v létě – na vanilkový cukr. Na této nástraze je prostě boží, že ji můžete obalit v čemkoliv a ona stejně bude „jezdit“.

Nástraha na první pohled může vypadat poněkud „křehce“, ale na háčku spolehlivě vydrží. Jasně, není to ideální nástraha pro daleké nahazování. Na druhou stranu je to geniální věc při lovu kaprů na krmítko nebo na feeder. Ta účinnost je prostě fantastická!

 

Kapři pečivo milují! Tak jim ho dejte!

Ve svém rybářském životě jsem se už nesčetněkrát přesvědčil o tom, že kapři pečivo opravdu milují. Doslova se po něm můžou utlouct! Je proto někdy nepochopitelné, že rybáři na tuto skvělou nástrahu nechytají tak často, jak by měli. Ale jejich chyba, sami se připravují o zážitky. Přitom pečivo je svou účinností srovnatelné třeba s žížalami, které jsou rovněž nesmrtelnou legendou rybářského světa.

O účinnosti pečiva jsem se nepřesvědčil jenom u vody s prutem v ruce. Ne. To, že kapři pečivo opravdu zbožňují, jsem několikrát viděl i na podvodních záběrech, které jsem spolu s kolegy vytvořil na našich svazových vodách. Kapři na „blemcáky“ z pečiva okamžitě reagují a spolehlivě je sbírají. Dejte jim proto při vašem rybaření takovou nástrahu, kterou opravdu chtějí!

Hodně štěstí u vody!

Autor: Viktor Krus

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -