DomůNovinkySumcaři zuří: Gigantický sumec z Moravy o délce 260 čísel a váze 115...

Sumcaři zuří: Gigantický sumec z Moravy o délce 260 čísel a váze 115 kilo! Rybář rybu zabil

- Reklama -

V sumcařských kruzích momentálně koluje žhavá aktualita! Na rybářském internetu se objevila informace o gigantickém sumci, kterého měl rybář ulovit na řece Moravě na přívlač. A teď se podržte: Podle autora příspěvku ulovený sumec měřil neskutečných 260 čísel a vážil 115 kilogramů. Luxusní ryba! Jenže! Sumcaři zuří! Podle autora příspěvku, který o gigantickém úlovku píše, byl ulovený sumec zabit. Informace spolu s fotografií se objevila na sumcařské stránce na Facebooku Sumcařina je dřina…

Na stránce Sumcařina je dřina, kde byly fotografie sumce zveřejněny 10. prosince ve 22:50, se píše:

Na vědomí se dává do sumčařskeho světa, že včera byla ulovena zimující ryba v řece Moravě – 260 centimetrů a 115 kilogramů – a zabita (lov z loďky přívlačí).

Levé foto ryba ulovena kolegou v roce 2010 při 254 centimetrech a 105 kilogramech. Pravá fotografie ze včera. Odhadovaný věk 40 až 45 let

Došel jsem k závěru – MRS má 73 tisíc členů a jestli z toho je 10% takových (…) jak ten, co vzal toho sumce, tak je to přes 7000 (…) Takže vody jsou v ř+ti…

Lovu zdar, král jednou puštěn, po druhý raději v teple obýváku na zdi…

Příspěvek pochopitelně vzbudil obrovskou vlnu reakcí! Jeden rybář napsal: „Vinu na tom všem nese svaz, a ne rybář… Ten se jen choval tak, nakolik mu svaz dovolil. My si můžeme myslet svoje, ale svaz má očividně ochranu trofejních ryb u zadele, a pokud bude na schůzích mrtvo, tak se to nezmění.“

Ano, je nutné říci, že rybář měl právo si s uloveným sumcem dělat to, co uznal za vhodné. Ale sumcařům nejvíce vadí to, že svazová voda přišla o gigantickou rybu, která byla navíc stará jako chlap v „nejlepších letech“. Není to škoda? Není proto divu, že zástupy milovníků sumců zase volají po ochraně trofejních dravců. Ale uslyší je někdo?

Co si o tom myslíte vy?

Zdroj: Sumcařina je dřina

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

55 KOMENTÁŘE

  • Ty si taky dobře vymaštěnej. Víš kolik kg ryb takovej sumec denně sežere? Je to škodná.
   A jestli si ho nechá vypreparovat tak proč ne.
   Hlavně že všichni brečí že v Moravě nejsou ryby. Bodejť by byly když je Morava plná sumcu.

   • Nejhorší argument co jsem kdy slyšel…jsem sice kaprař, ale můj názor je takový…
    Sumec do 150cm loví skoro každý den, aby narostl, (je to jako s děckem ve vývinu) kdežto taková dvoumetrovka loví třeba jen jednou za týden… Čím to je že ubývá ryb a všichni brečí? No přece tím, že dlouho nebyla velká voda a ryby se nemají kde vytírat, protože nemají žádné trdliště když jsou všude regulované koryta a voda nikde. Svůj podíl na tom má i nepůvodní druh Hlaváč černoústý, který kdoví jak přivandroval z moře, žere jikry a už je skoro ve všech nižších tocích řek v ČR.
    Další důvod jsou masařky, které berou 200 a vícekg ryb ročně.. Ano.. Tady na jižní Moravě je normálka u starších domorodců, že se 3x za den otočí u vody na babetě (mimochodem zákaz vjezdu mot. Vozidel) pro podmírového kapra a potom ho hodí doma slepicím.
    Další věc je nedostatečné chránění trofejních ryb všech druhů, z důvodu toho, že po nějakou dobu jsou ryby mateční, mají dost jiker a mají šanci se vytřít. Pro zajímavost takový kapr klade cca 300tisíc jiker….
    S pozdravem Tomáš Hradil
    CarpXteam

    • Pro vaši informaci, kapr může mít jiker kolik chce , ale v našich revírech se nevytře (kapří plůdek nepřežije první zimu), navíc vyžírá jikry jiným druhům. Trofejní ryby nemá smysl chránit kvůli rozmnožování. Sumec s výtěrem nená problém a vyhubením ohrožen není, navíc se dá vysazovat stejně jako kapr/duhák/štika)/lín atp.
     Rybář na ponechání sumce měl plné právo stejně jako jakýkoliv jiný člen našeho svazu.

     • odpověď zamrzlého komunisty, plaťte brigády, povolenky, a masakrujte si co chcete kromě podmírovích čudel, tvl kapr nad 65 se má na většině revírech poušťet a takovejhle exemplář kterej dokáže potěšit několik generací rybářů se klidně může sejmout?

   • kolik těch kaprožroutů ulovils chlapče?Já na Moravě lovím 33let.Jen na Moravě.Pár jsem jich lapl a všechny pustil.Ale to co tam předvádí masaři,to nedokáže 100 takových sumců za 100 let.A názory jako máš ty má většina masařů.Tak radši kušuj.

    • Ja když to vše čtu tak si říkám že by jste se měli ti co píšou proti tomuto rybáři který nic neporušil sejít a vymyslet jak toho slušného rybáře ukřižovat.Je mi z vás na zvracení.FUJ

   • To ty si vymastenej barumak,az to boli!!! Taka ryba zobne jednoho konzumniho kapra a pak hoooodne dlouho cuci a travi. Ne jako ryby do 1,5m, ktere zerou daleko castej. Nepis o necem,kdyz o tom vis pi..

   • Jenom blb rika ze by ho pustil a to jenom proto ze jeste takovyho nechytil ale az ho chyti tak ho nepusti tezka zavist

   • Co to meleš ty neznalce? Typicky blábol hlupák co neznají způsob jakým se sumec živí. Tento sumec sežere velkou rybu a pak nežere. Menší sumci víc ryb poškodí bez sežerou. Tak si ty pindy nech do kspearskehp kroužku

   • A není to náhodou tím že je Morava každý rok vytrávená? Něco jsi o tom přečti než tady začneš pouštět hovadiny z huby! Taková ryba ji loví jednou za týden,podle teploty vody a žere převážně nemocné nebo zraněné ryby!!!

   • Kolik těch ryb sežere pane chytrý ?
    Tyhle komentáře od amatérských odborníků co tráví svůj čas na i nternetu jsou vždy k smíchu. Víš proč ta ryba přežila 40 roků ? Protože nebyla hloupá a nesežrala vše na co narazila. Tvůj komentář je blábol. Vůbec nevíš nic o rybaření. Jdi kaprařit.

  • Ty mas taky dobre dost , uz to nehul . Proc by nemel uspesny lovec chodit na ryby ? Mel miru ? Byl hajenej ? Je to vec rybare co s nim udelal . Myslis ze jen tvuj pohled na vec je spravny ? Mas patent na rozum ? Prober se a nezer to tak . Jinak , nikdo z Velke ryby ho nechytl .

  • je dobře že takovou mašinu na žraní všeho zabil!!!!!!a impotenti jsou ti rybáři kteří toto nechápou asi hlavně z HOLOMOCA.

  • Zdeno raději se dej na pečení buchet a nelez chytat ryby.Tvuj názor je přesně to samé jako hon na čarodějnice!!!Jedinná odpověd je FUJ FUJ FUJ.A tomu pašákovi co ho lapnul přeji vše NEJ…..

   • Slušný rybář.. Takže začneme masakrovat i kapry 90 + vlastně proč by to měl být rozdíl. Ryba jak ryba. A nebo jen další účast od hloupého chyť a pusť kaprarw

  • Až se děsím kam to myšlení dospělo u některých radobyrybaru. Jak se jedná o sumce tak se mraky hovnochytu hned začne chovat jako psychopati. Kapr je v každé kaluti a i tak je mraky tupcu kteří je nedokáži ulovit, . Já bych zrušil K70 a nechal tomu volny průběh. Odsuzovat rybáře za to co udělal je hloupost. Já bych tu rybu pustil a pouštím. Ovšem žvásty od hloupých lidi co umí chytat jen kapry jsou již kolorit. Sumec je škoda a bla bla. Přitom nádrže zastane sinicema má na starosti právě kapr. Ale to skoro rybarul co umí jen čekat na hloupého kapra nevadí. Jděte všichni do hajzlu idioti. Rybaření je koníček a zábava hlavně o rybách. A ne jen o posranem kaprů

  • Rybář si jen vzal na co má právo ! Pořád lepší když si jednoho sumce vezme evidovaný rybář , než když jich deset uloví pytláci – možná i víc !!! Na organizované pytláky stráž nezakročí , jelikož by byl bit a hozen do vody !!! Neschvaluji to , mě samotnému je toho sumce líto , ale to je tak vše co s tím uděláme , ale já jej neodsuzuji – je to jen jeho svobodná vůle !!! Co vyřešilo to že maximální mi¨íra kapra je 70 cm. ??? Nic !!! Na jedné straně se zachrání přerostlá ryba , na druhé straně , ryby které se vrací vodě jsou v riziku přežití , hlavně mají roztrhané rypce , a mnoho háčků končí v útrobách ryb !!! Je to týrání a jen proto že se z tohoto druhu lovu udělal sport pro movité občany , nebo pro podnikatele ale obojí rybám škodí jen proto že ryba je lovná zvěř a né střelba to terče !!! NESOUHLASÍM S RYBOLOVEM SYSTÉMU — CHYŤ A PUSŤ !!! JE TO ZLOČIN NA RYBÁCH PÁCHANÝ PRO EGO MOVITÝCH ZNUDĚNÝCH ZAZOBANCŮ !!!

 1. Tenhle sport je tak debilní. Proč lovit a trápit zvíře,které nechci zabít a sníst? Buď ho ulovím,zabiju a sním,anebo to nedělám. Takže za mne jediný normální rybář a ostatní,co na něj nadávají jsou pokrytci.

  • dnešní době již dávno nevyhovující zákon o lovu ryb vytvořili bolševici a ti jej stále obhajují, včetně všech nesmyslných omezení. navíc hodně rozšířený sportovní rybolov je čirý nesmysl, to by sportovní rybáři museli chytat umělé ryby a ne zraňovat živé a potom je notně zvadlé slavnostně vypustit zpět do vody. prazáklad lovu ryb je pouze o tom chytit rybu a pokud je mírová, tak si ji přisvojit a pokud svoji nejmenší lovnou míru nemá, tak ji co nejšetrněji a nejrychleji vypustit zpět do vody. ten rybář tím že si rybu vzal, neudělal nic proti rybářskému řádu, svoji míru měla a hájena také nebyla.

 2. Sorry jsem ze západu a sumci nám tady žerou veškerou nasadbu. A kdys ji nesezerou sumci tak sou to rusáci.
  Je pravdou že takovej kousek je krasnej na smrt. Ale s těma důchodcema souhlasim. Nenasitni kreténi a propo letos sem odnesl 0 kg. Ale krásný úlovky jsem měl.
  A na víc každej si platí povolenku proto aby rybařil až pro maso nebo pro sport. Tak proč tady řešíte píčoviny jako že z presumcovany moravi si odnesl kapitální kousek dle mého názoru je to jen závist.

  • Ty jseš fakt na tom zle,asi jako to tvoje tvrzení o táááááákovejhle rybách cos chytil.Dej si kedlubnu k večeři a ostatní neotravuj protože máme rádi ryby na všechny zpusoby.

 3. já bych ho nevzal,já bych toho sumce hodil do křoví pro divou zvěř, sumců je u nás až až, konečně nějaký rozumný člověk..

 4. Proč pak brečíte? Všude na světě je sumec škodná. Když chytíte sumce nesmíte ho vrátit vodě. Vůbec se nedivím. Je to prostě škodná. Takový sumec sežere vše co v té vodě je. Kde potom mají být ty ryby? Nikde protože takový malamut je tam nenechá. Souhlasím s rybářem který si ho vzal. Každý jenom kritizuje a kdyby ho chytil sám šup s ním domů.

 5. Nevim proc to resite.Chytil ho,bylo to jeho pravo se rozhodnout jestli si rybu ponecha nebo ne.
  Taky znam jednoho co chytil suma 2,0 + ,pustil ho a za tri dny ho tahali z vody znova protoze chcipnul.Takze kazdeho svobodna volba

 6. Můžete mi vysvětlit co tady řešíte ? Takový rybář má dostat přes držku, sumce brát od metru do 180 jo takových sumcu je ve vodách hodně. Je přemnožený, ale tohle je chlouba té řeky a měli by jsme si brát příklad z ostatních zemí tam takové ryby mají i jména. Škoda mluvit k takovým idiotům. K tomuhle není co říct jenom snad, zkuste se zamyslet co děláte možná by to stalo za to, pak by jste takové výplody co tady píšete ani nevypustili z pusy.

  • Tak pane miroslav. Máte nějaký rozumný důvod proč by jste rybáři kteří dodržel rybářský řád měli dávat do držky? Můžu třeba staré paní která přejde přes přechod na zelenou taky dát za vyučenou že má chodit rychleji, přestože žádné pravidlo neporušila ale prostě nesnáším důchodce kteří nejsou na přístrojích a toulají se po silnicích? Taková trofejní důchodkyně by se na mojí trofejní stěně obzvláště dobře vyjímala vypreparovaná (asi hned vedle vaší hlavy). Lovu zdar.
   Gratulace úspěšnému lovci. Ochrana trofejních ryb není téma pro rybářský svaz, někdo chytí a kdo nechytí aspon závidí úspěšným (a někteří závistivci by úspěšným kolegům chtěli rozbíjet držky).

 7. Tak tohle je moribundus,kde je nějaká úcta k tomu titanovy téhle řeky, učím mého syna, že i když ryba byla přemožena, takový trofejní kus si zaslouží úctu, že dostane svobodu a takový vul rádoby rybář nemá Kužva co dělat u vody,ale pěstovat prasata.

 8. Je to smutné,ale je to púrávo každého rybáře!Já osobně bychj si ho nenechal,ale ten rybář asio má o těchto rybách své vědomosti!

 9. Neprovedl nic proti řádu.Souhlasím s tím.
  Rádoby rybáři co všechno pouštěj ať si jdou chytat do soukromích revírů.

 10. Můj názor je takovej že si rubu mohl vzít protože tím nic neporušil a dodržel rybářský řád.Druhá věc je taková že to byl opravdu unikát a já osobně bych ho pustil.Je to jen jeho věc co se sumcem udělal.Je to opravdu predátor a sežere všechno,Na rybu měl nárok nikdo mu to nemůže mít za zlé.Když tam byl takovej sumec ,je tam i další nebo doroste.Opravdu je to na každém rybáři jak se rozhodne……….Obě varianty jsou správné jak vzít ,tak pustit nazpátek -téžké rozhodnutí a KAŽDÉHO OSOBNÍ VĚC.

 11. To jsou zase keci , mohl si ho dle radu vzit ? Ano . Tak co resite . O 1 prerostlyho smradocha tesne pred smrti min . K cemu tam takovy hovado je ? Aby zralo cokoliv co se kolem nej pohne , klidne i rybu 60 cm ? Kaprouchylaci prodavaji kapre do soukromek ale na verejnosti si hrajou na ch a p . Nekdo pusti nekdo bere . Ja bych ho vzal taky , na zradlo ne , fuj , ale ta jeho palice na podlozce z jasanu by se v chodbe nadherne vyjimala . Blahopreji lovci k zivotni rybe . A zavistivci , prejteaa bude vam prano . Zdar

 12. „Sumcarum“ preju jedno jedine..Aby prisla chvile,kdy vyjde vyhlaska ze jakykoli sumec bude muset byt ponechan.A myslim ze ta doba neni daleko.
  P.s. Nejsem zaujaty,taky na ne chodim 🙂

  • Ti co píšou proti tomuto rybáři jsou idioti a nemyslí hlavou.Stále více jsou nám okleštována naše SVOBODY (rybařské) a oni ještě řvou jak oslové.At raději skončí s rybařením!!!

 13. Zdravim,
  Ja jsem rybarkou cca 5let.(Vim ze je to malo). Taky bych rada zaprahla na udici takove trofejni delo, nejenze ja bych ho sama nevytahla, zrejme by me pekne povlacil po Morave nebo bych prisla i o prut, ale ani bych ho nevzala.Ja bych se snim pouze vyfotila a pak chlapce trada. Nevim co bych s takovym dobytkem delala. Ja pokud rybu nepotrebuju ( na sporak nebo na gril) tak ji neberu. Nejsem zastance nacpanych mrazaku…Jak jsem psala jsem rybarkou pouze pet let, spousta z Vas uz je rybarem od mala, ale za tu dobu jsem uz videla, kdyz sedim na rybach, hodne. Fascinuje me, co po sobe necha nekdo za bordel u vody….Nekdy maji tendenci to dat do pytle,ale ten tam bohuzel nechaji a je to ta tam. Pak se do pytle pusti zver a nebo obyvatele pobyvajici venku a je to.
  Dalsi vec, jak uz tu nekdo psal, ze nekdo nema problem se za den vratit k vode i 3x, 4x a odnest si, no v dnesni dobe spis odvezt, si pokazde ryby. A taky me dokaze nastvat, ze si clovek plati povolenku, clenske prispevky atd., zapisuje kazdou dochazku k vode a pak prijdete na ryby a v krovi, o par mist zasity, sedi clovek a pekne pytlaci…
  Jako mala jsem vidala rybare jen starsi pany, ale ted je rybarem opravdu kazdy..ikdyz nema papiry..

 14. Rybář je v pohodě, podle řádu není nic co mu vytknout, ostatní mohou jen závidět, ale já jsem kolegiální a takovou rybu bych jistě pustil – AŤ SI UŽIJE I DALŠÍ KOLEGA – fakt je ten, že sumci jsou škodná (někdo tady píše že odnosíme ročně 7000 kg sumců za rok, ale tenhle aby mněl 100 kg sežral 5000 kg ryb). A je tu dilema. Sumce beru do 130 – 150 ostatní pouštím pro další rybáře. Petrův zdar a proberte se

 15. Jedná se o rybu, která by se vracet neměla. Nejde o to, co sežere.
  Málokterý rybář se si uvědomuje, že opravdu velcí dravci umírají časem v podstatě hlady.
  Mám 7 štilk, od 17 – 24 kg a všechny na velkou mrtvou nástrahu – minimální výdej energie, pro maximalní příjem. U kapra je o něco jiného. Můj puštěný kapr měl skoro 20 kg a byl starší, než mé děti. Jeho výtěr byl daleko důležitější, než 20 kg starého, tučného masa.

 16. Rybář si jen vzal na co má právo ! Pořád lepší když si jednoho sumce vezme evidovaný rybář , než když jich deset uloví pytláci – možná i víc !!! Na organizované pytláky stráž nezakročí , jelikož by byl bit a hozen do vody !!! Neschvaluji to , mě samotnému je toho sumce líto , ale to je tak vše co s tím uděláme , ale já jej neodsuzuji – je to jen jeho svobodná vůle !!! Co vyřešilo to že maximální mi¨íra kapra je 70 cm. ??? Nic !!! Na jedné straně se zachrání přerostlá ryba , na druhé straně , ryby které se vrací vodě jsou v riziku přežití , hlavně mají roztrhané rypce , a mnoho háčků končí v útrobách ryb !!! Je to týrání a jen proto že se z tohoto druhu lovu udělal sport pro movité občany , nebo pro podnikatele ale obojí rybám škodí jen proto že ryba je lovná zvěř a né střelba to terče !!! NESOUHLASÍM S RYBOLOVEM SYSTÉMU — CHYŤ A PUSŤ !!! JE TO ZLOČIN NA RYBÁCH PÁCHANÝ PRO EGO MOVITÝCH ZNUDĚNÝCH ZAZOBANCŮ !!!

 17. Dobrý den.
  Je až nechutné, jak se dne strašně prosazuje lov „chyť a pust“. Sám proti němu nic nemám, a naprosto RESPEKTUJI to, co daný rybář prosazuje. Jen mi už nesnesitelně vadí, jak skupina daných rybářů spolčených do abstakce „chyť a pusť napadá ty, kteří se svým úlovkem nakládají tak, jak uznají sami za vhodné. Je to věc každého rybáře. Když si vzpomenu 10let zpátky to nikdo neřešil. A nyní ???!!! Je takřka každý kdo si vezme nějakou větší rybu hned označen za „masaře“. Je to hnus. Sám jsem rybář, který chodí na ryby 30 let a na našem revíru je takováto ryby brána jako maximální škodná !!!! a je zakázáno ji vracet zpět do vody. Sumec byl, je a bude ve většině našich vod „škodná“, a pokud si chce takové giganty někdo chovat jen k tomu důvodu, aby jej co 14 dní někdo trápil při opakovaném zdolávání za peníze ať si tak učiní, ale ať se neohrazuje na ty, kteří mu ukunčí život tím, že si úlovek nechají.
  Na druhou stranu. Připadá vám normální za peníze tyto ryby mučit co 14 denním ulovením na soukromých revírech ???? Připadá Vám normální několikrát do roka takovéto rybě roztrhat tlamu neskutečnými háky, pak ji trápit focením a pustit…. a za 14 dní nanovo ???? Na tyhle lidi bych poslal ochránce zvířat.
  Rybolov byl odjakživa o LOVU ryb, s tím bylo spojeno jejich úprava a kulinářské umění.
  Ale prosazovat zájmy skupiny lidí, která cíleně „trápí“ ryby mi připadá zcestné !!!!
  Takže:
  Cheš si rybu nechat ?, pokud můžeš a ty chceš, nech si ji.
  Chceš pouze fotky a rybu pustit, udělej to.
  Ale nenapadejme se navzájem !!!!
  Je to svobodná vůle každého rybáře !!!!
  A to, že se mi to libí nebo nelíbí,NEZNAMENÁ, že můžu druhého napadat !!!
  Posledních něklik let pozoruje, že rybařina se stává koníčkem jen proto, abych se na s.sítích ukázal jaký jsem frajer a co jsem ulovil.
  Většině těmto „rybářům se směji, neboť chodit na (většinou) soukromí revír chyť a pusť, kde za peníze chytnu jakéhokoli giganta a pak se s ním chlubit na sítích, je u mě ubožák. To si rovnou můžu zajít do rybárny nebo sádek, nechat se s tou rybou vyfotit a být za největšího rybáře……

  Nechme každému co jeho jest. Hleďme si svého a nenapadejme druhé jen z toho důvodu že „já“ bych to neudělal…..

 18. Tady fakt nemá cenu o ničem polemizovat, protože jsem píšou samí kaprofílci. A kdyby Vám někdo klepl kapra, který váží 20 kg tak se tu většina takových hovad posere. I taková ryba, jako je sumec trofejních rozměru má být vrácena vodě. Jako to bylo s okouny je to škodná likvidovat ! a každý brečel, že nejsou. Díky,že udělaly míru této rybě a zas se vrací do našich vod. Tak kaprofilci až Vám jednou budou mizet kapři tak to nezapomeňte dát za vinu sumcům.
  A začnete myslet hlavou a ne pr…..

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -