DomůNovinkyTROFEJNÍ ÚLOVEK: Na Olomoucku chytili dalšího obrovského sumce. Dravec zabral na lína

TROFEJNÍ ÚLOVEK: Na Olomoucku chytili dalšího obrovského sumce. Dravec zabral na lína

- Reklama -

Milovníci sumcařiny si v posledním období mnou ruce. Počasí jim pro lov vousatých gigantů našich vod jednoduše přeje. Parné počasí, které je občas doprovázené silnými lijáky, zaručuje velmi zajímavé úlovky sumců. V letošní sezóně se dobře daří například rybářům na Olomoucku. Právě zde další rybář chytil nádherného sumce. Trofejního dravce ulovil na řece Moravě…

Ideální podmínky pro lov sumců vylákaly rybáře Davida a jeho manželku k vodě. Dvojice sumecse rozhodla vyzkoušet štěstí na řece Moravě, která je bohatou obsádkou sumců proslulá. V řece se velmi často chytají sumci menších velikostí. A tam, kde jsou malí sumci, musí být i ti větší.

Rybář David na prut nastražil lína o délce 35 čísel. Ideální ryba! A „poslal“ ji do řeky. „Po zavezení nástrahy o půl páté odpoledne přišel zhruba o půl desáté večer záběr. Zdolávání trvalo dvacet minut. Po náročném zdolávání a vytažení na břeh měl tento krasavec 177 centimetrů a vážil 30 kilogramů,“ řekl olomouckým novinám úspěšný lovec.

Řeka Morava patří k vyhlášeným revírům na Moravě. Na tomto toku se poměrně běžně loví sumci okolo 1 metru délky. Ovšem, řeka je známá i svými trofejními úlovky vousatých predátorů, jejichž délka přesáhla 2 metrů délky.

 

Další giganti z  Olomoucka

sumec_olomoucPřed několika týdny chytili rybáři dva trofejní sumce i na Chomoutovském jezeře, které leží nedaleko Olomouce. První sumec měřil parádních 224 centimetrů a vážil 70 kilogramů. Tento vousatý gigant zabral na karase. Druhý sumec, kterého jiný rybář taktéž chytil na tomto jezeře, měřil 220 čísel a vážil 64 kilo. Nádherné ryby! Více o ulovených sumcích ZDE.

ČTĚTE TAKÉ: Non-stop rybaření na svazových revírech. Kde všude můžete chytat 24 hodin?

Milovníci sumcařiny mají ještě pár týdnů na to, aby si na některých svazových revírech užili non-stop rybaření. Většina těchto výjimek totiž na konci srpna skončí. Tak se vydejte ještě na sumce. Jak vidíte, berou…

Redakce InRybar.cz

FOTO: Olomoucká drbna a archiv InRybar.cz 

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -