Domů Novinky Věhlasný revír zuří: Neopatrný rybář zlomil velkému kaprovi žebra! Ryba spadla mimo...

Věhlasný revír zuří: Neopatrný rybář zlomil velkému kaprovi žebra! Ryba spadla mimo podložku

- Reklama -

Soukromý revír Sahara patří k nejvyhledávanějším soukromým lokalitám v České republice. Tato voda je mezi rybáři žádaná hned z několika důvodů. Zaprvé: V Sahaře žijí obrovští kapři, kteří s přehledem přesahují magických 20 kilogramů váhy. Ale hlavně! V této vodě žijí zcela unikátní kapři řádkáči. A právě za nimi se na Saharu sjíždí „celá republika“. Bohužel, občas ale kvůli nepozornému chování rybáře dojde ke zranění ryby. Jako nedávno, kdy rybář upustil uloveného kapra na zem mimo podložku…

Správci soukromého revíru Sahara důrazně apelují na rybáře, aby ulovené ryby fotili ve vodě. Nejde o nějakou módní záležitost, ale o opatření, které má za cíl ulovené kapry chránit. A ono se není čemu divit! Na Sahaře zmíněné kapry „piplají“ od jikry až po nádherně jedince, kteří přesahují 20 kilo váhy. Jenže mezi rybáři se někdy objeví takoví, kteří tohle pořád nechápou. Nedávný případ mluví za vše…

NEPŘEHLÉDNĚTE: Kompletní informace o lovu trofejních kaprů na Sahaře!

„Další zmrzačená ryba, tentokrát zlomené žebro. Znovu důrazně žádáme návštěvníky našeho revíru, aby větší ryby vůbec nevynášeli z vody, ale odfotili se přímo ve vodě! Toto zranění způsobil právě pád mimo podložku na tvrdou zem, přibližně před 2 týdny. Myslím, že rybář, který ji ulovil, si sáhne do svědomí! Nebudovali jsme tento revír, abychom pak ryby, které nám prošly rukama od jiker, nebo od plůdku, viděli v takovém stavu,“ napsal hospodář Sahary Martin Hájek.

Poraněný kapr už neplave v Sahaře, ale byl převezen do chovného sektoru, kde bude mít klid na zotavení. Správci Sahary rovněž vyslali důrazný vzkaz, že takoví rybáři nemají na této soukromé lokalitě místo.

 

Úhyn známého kapra na Sahaře

Ještě před zveřejněním tohoto incidentu Lukáš Krása – majitel Sahary a firmy LK Baits – napsal o uhynulém kaprovi, který patřil ke známým rybám této lokality. Ryba udělala jednomu rybářovi radost, bohužel po puštění uhynula. Lukáš Krása rovněž apeloval na všechny rybáře, aby používali podložky, které je ale před použitím nutné pořádně zchladit ve vodě.

„Vážení rybáři, venku panují horka a rád bych vám připomněl, abyste věnovali pozornost rybě, kterou jste ulovili. Nechci moralizovat, ale minulý týden jsme pochovali známého kapra na Sahaře, který uhynul den po puštění. Nechci uvádět jméno, ani nijak na někoho ukazovat, protože si uvědomuji, že někteří s rybařinou začínají. Jen bych byl rád, abychom pamatovali na to, že je skvělé používat podložku – ale pozor, podložka na sluníčku je jako rozehřátá pánvička a ke zchlazení rozhodně nepomůže jeden kbelík vody – vyzkoušeli jste si to někdy změřit? Před položením ryby na podložku se prosím ujistěte, že je dostatečně chladná a s rybou se pokud možno fotografujte ve vodě!“ napsal Lukáš Krása.

 

Největší řádkáči v České republice!

V čem je ona obsádka na Sahaře tak zajímavá? Hospodáři na revíru velmi pečlivě vybírají kapry z vlastního odchovu, ze kterého pochází drtivá většina ryb v Sahaře. V soukromém revíru se nachází více jak 20 čistých linií kaprů, ovšem tou nejpopulárnější je jednoznačně Saharský plnokrevník (lysošupináči, řádkači).

NEPŘEHLÉDNĚTE: Kompletní informace o lovu trofejních kaprů na Sahaře!

V soukromém revíru Sahara se nachází velké množství kapitálních kaprů, mezi kterými najdeme i ryby o váze od 27 do 30 kilogramů. Jednou z nejznámějších ryb je třeba kapr Styx, který patří k největším řádkáčům v České republice, a jeho ulovení je pro každého rybáře splněním rybářského snu. Ovšem Sahara není jen o velikosti ulovených kaprů, ale právě o jejich vzhledu. Kapři ze Sahary patří opravdu k nejkrásnějším v zemi.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Soukromý revír Sahara

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

20 KOMENTÁŘE

 1. Třeba smrt byla pro toho kapra paradoxně vysvobozením z otroctví. Zrovna tak jako by byla vysvobozením pro prostitutku, co musí otrocky šlapat a vydělávat pro svého pasáka.

 2. To takovej Kuna z veletrub je chytřejší .Starosti se zdravotním stavem obsadky nemá prazadne a kapry hází přes palubu jak černý pasažéry. Udělal si mazaně soukromý revír ze svazové vody.

  • Rybě se nic nestane, když ji hodí do vody z lodě, to za prvé a za druhé se prober, protože pronajímá místo u Labe a ne Labe 😁😁 Podle tebe si teda každej, co pronajímá u Labe karavany, chaty, nebo má u Labe kempy, pak udělal mazaně soukromý revír ze svazové vody? Ty máš dost, ale závist je svině 😂 😂

   • Meles nesmysly a míchás jablka z hruskama. Kdybys uměl používat hlavu ne jen jako silo na piliny, tak by ti doklaplo, že mezi pronájmem chaty u labe a tím co dělá kuna je sakra rozdíl.

    A zrovna kunovi nezavidim vůbec nic

     • Tak tady hlavně nebreč. Ta ryba ti asi říkala, že jí to vadí, co 😁
      Nedělá nic nezákonné a když ti to nedá spát a musíš pořád myslet na Kunu, tak to máš blbý 😁

 3. Tahat pořád dokola vypiplané ryby jak říká pan Krása mi příde ,že už to přechází v týrání živých tvorů a může jakkoli apelovat na rybáře, ale v konečném důsledku je to odpovědnost jeho když takový revír provozuje. Podle mě by měl tento způsob komerčního chyť a pusť rybolovu zakázán.

  • Hele ty KRÁSO nesmírná co se stalo to se stalo pouze jedna ryba chcípla.Dej se na akvarijní rybyčky a zařid si pohřební službu.Co nejdřív.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -