DomůNovinkyVIDEO: Bohumil Kuna zase pod palbou kritiky? Rybáři mu nadávají za to,...

VIDEO: Bohumil Kuna zase pod palbou kritiky? Rybáři mu nadávají za to, že zabil sumce

- Reklama -

Máme tady leden, tedy první měsíc v roce, který nepatří k těm rybářsky nejoblíbenějším. Důvod je jasný: Zima zavřela ledovými příkrovy většinu tuzemských revírů, takže rybáři se teď pořádně nudí! Naštěstí ale někteří rybáři vyštrachali z archívů nějaká zajímavá videa, která následně nahráli na internet. Tak jako známý rybář Bohumil Kuna! Ten nedávno zveřejnil video z jeho lovu sumců na Labi! A nejlepší na tom je, že rybář zaznamenal i samotný záběr od ryby. Panečku, to byla jízda! Přesto! Toto video rozpoutalo na internetu diskuzi. Proč? 

Tohle je prostě idylka! Známý rybář Bohumil Kuna si pohodlně hoví v jeho dobře známé lodi a jen si tak chytá ryby v řece Labi. S jedním prutem se baví v ruce, druhý pak má nahozený na sumce. Člověk tak nějak podvědomě sleduje především to, jestli přijde záběr na tu udici, kterou Bohumil Kuna drží v ruce. Ale kdeže! Bzzzzz! Rázem se rozjede prut nahozený na sumce! „Sumalajnen!“ zvolá známý rybář.

Rázem začíná krásný souboj se slušnou rybou, která zabrala. Prut se ohne jako namožená záda a brzda navijáku ječí jako hysterická ženská. Škoda jen, že Bohumil Kuna nenechal ve videu větší část té zdolávačky. Nakonec se rybářovi ale podaří dostat rybu do velkého podběráku a vytáhnout ji na loď. Kolik sumec měřil?

CENOVÉ ŠÍLENSTVÍ: Brutální sleva 3000 korun na nadupaný bivak! Poslední kusy!

„Sumec má nakonec 155 centimetrů. Trošku jsem těch 170 čísel přecenil,“ řekl Bohumil Kuna ve videu. V náručí rázem držel krásného sumce, kterého by chtěl ulovit nejeden rybář. „Big Mama!“ radoval se Bohumil Kuna. „Jde se mnou domů. Letos jsem si vzal 4 sumce, tohle je poslední. Ostatní sumce budu pouštět,“ dodal známý rybář. Ale právě to, že si sumce ponechal, naštvalo některé rybáře. Podle nich by si dravec zasloužil svobodu. Co myslíte vy? Měli by se takoví sumci vracet?

VIDEO: Bohumil Kuna a jeho nádherný sumec! Jak známý rybář chytá dravce s „plnovousem“?

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

53 KOMENTÁŘE

 1. Ať je Kuna jakej je, tak tohle je každýho věc, jestli si chce rybu vzít nebo ne. Nic neporušil a sumců je tam dost…

 2. Každý si může vzít takovou rybu na jakou má dle řádu nárok, tenhle sumec je akoratní velikost, se mnou by šel Taky domů 🙂

  • Jo klidně at si vezme sumce nebo kapra. Jenže když ho chceš zabít na video udělej to adekvátně k rozměrům ryby. Ne male kladívko max na hřebíčky na podražení bot. Ještě když jsem tam zaslech že mu to prorazil hlavou. Dobrá je gumová palička na stavbu…. Třeba… aspoň se trefiš na prvni. Žádnej tvor nema trpět při zabíjení…..

  • Škodná je pytlák nebo nezodpovědný „takyrybář“. Žádná ryba není škodná ona už tu byla a člověk tu nebyl,takže škodná této planety je homo sapiens))))

   • Ale aspoň se tu všichni shodli na tom, že vzít si občas rybu je normální. Jasně, pro někoho je to jako znovu objevit ameriku, ale po vší tý podložkářský „chyť a pusť“ propagandě z posledních let je celkem fajn vidět tolik normálních názorů.

 3. Sumců je tolik že nevidím důvod proč by si sumce nemohl vzít klidně dva těm se u nás daří že jich stejně neubude !!!

  • Zabití už vystříhávat nebudu , jednak to k tomu patří a jedna když jsem pak měl jinýho na laně za hubu , tak byly dotazy, že to je zakázaný a že jak to . Takže zabití tam být musí . No a k gumové paličcce ,,, tak tou se sumec max pohladí . Stejně tak dřevo atd . Něco jinýho je praštit štiku nebo kapra násadou ,lebka je hned proražená ,ale sumce a zejména tento má v lebce kulatou výztuhu jako trubku cca 4 cm silnou a to není samo sebou .
   Koneckonců každej kupuje zavináče ,olejovky sushi , makrelu , sledě , lososí filet atd ,, plný pulty ryb v marketech ,,,, kolik jich asi bylo zabito ?? Proč tam nestojí borci a neřeší jak byly tyto ryby humáně usmrceny .

 4. No Bohouši s tím mordem si to přepisk.
  Je to mazanec, ale máme na to nárok a je to každého věc. A tady těch údajně nočních dravců, kterého chytnete v poledne je si myslím na některých revírech dost.
  Bohouši nedej se a Petrův zmar.Nazdar.💪

 5. Koukám tady samý hlad, tady každý kouká aby se mu to vyplatilo, to není moc dobré, takhle se tý španělský rybařiny nedočkáme nikdy, Taky by Vám mohla na žrádlo stačit metrovka, větší sumci Už rostou dost pomalu, a za ten boj který nám poskytne by si zasloužil fakt něco jiného, To byste si mohli uvědomit nenažranci, tímhle stylem před pár lety zničil jeden cvok celý úsek Berounky, ten byl tak hladový že zmasakroval 240 cm a ani u toho nemrknul, nechtějte vědět jak dlouho tam žil A co všechno obsahovalo jeho maso A víte jak to dopadlo? musel se odstěhovat protože už tam neměl co chytat

 6. Má na to právo, nic neporusil. Má platnou povolenku, dodržuje rybářský řád, tak nevidím důvod proč by si ji nevzal. Já bych ho vzal taky.

 7. Udělal dobře, výborné a zdravé maso a také větší sumec nadělá ve vodě škodu zase na jiných rybách. Kdo závidí ať se to naučí a kdo pouští jen tak dále. Dobře pro nás, co je rádi jíme. Kritika tohoto druhu je hloupost.

 8. Vzal bych ho i já. Na uzení akorát. Labe patří k vodám kde jich je až dost. Když naší milí hospodáři , dají sumce i do rybníku kolem 3ha . Tak tak někdo ty malé vody zachránit musí.

 9. V našich vodách je sumců až příliš jako neúměrně vysazování kaprů na úkor jiných hodnotných ryb. Každý má právo si vzít rybu v souladu z rybářským řádem. Pokud neporušuje rybářský řád tak každý by se měl starat sám o sebe. Také nechápu proč by se měly hájit přestárlé ryby které už pomalu žádají o kremaci a tak když někdo chytne sumce třeba i přez dva metry ať si ho klidně vezme to samé z kaprama je kravina nebrat velké přestárlé kapry nebo candáty a jiné. Je potřeba aby ve vodách byly produktivní ryby a né staré zdechliny. I když já bych si starého přerostlého smradlavého kapra také nevzal.

 10. Pokud si myslíte, že v tomto videu nedošlo k porušení rybářského řádu, jste zcela na omylu. Rybář má za povinnost usmrtit rybu etický. $3 odstavec9 VIII. Zacházení s ulovenými rybami:“Usmrcování ryb se provádí omracenim silným úderem tupým předmětem na temeno hlavy a přetnutím žaberních oblouků nebo přetnutím míchy a cév řezem bezprostředně za hlavu…“Pro méně chápavé úder slouží k omráčení, řez k usmrcení (odkrveni) o ubití, jako způsobu usmrcení se zde nic neuvádí…

   • Vaše vyjadřování, jak vidno, zrcadlí vaší inteligenci, doposud jsem zde nikoho neurazel a totéž jsem očekával od ostatních. Vaše chování řeznického psa mne nepřekvapuje. Divím se organizací, jež hospodaří na daném revíru, že váš přestupek netěšila, či neřeší. Ohledně mých úlovků se bohužel velice mylite, jen nemám tu potřebu se s nimi veřejně prezentovat. Reagoval jsem pouze a jen na mylné názory zdejších pisatelů ohledně porušení rybářského řádu….

 11. Kuna je šašek bol a bude!!!!!!! A to som ešte mierny v jeho hodnotení!!!!!!!! Tisíce rybárov ma úlovky a iné než ten úbohý šašék !!!!! Su v kľude ticho a pokorný k vode rybám a prírode. Zamyslite sa všetci nad jeho videami , správaním sa , jeho slovnou zásobou, atď atď totálny !!!!!!

 12. Za me nesmyslné vysazování sumců do vod by melo byt zakazano. vemte si jen kolik ryb sumec sežere za rok a to ze svazy sadi tisice tun kapru,linu atd . ,ale jsou do vody dany jako potrava a žrádlo pro sumce , protoze jsou premnozeni. Jsou to milionove straty.Sumec si vybírá jen kvalitní ryby jako lín a kapr a plevelnich je jen mala cast.
  Dovedete si predstavit kolik by bylo ryb v rekach a rybnících kdyby byl v rybářském řadu stanoveno ten kdo pusti sumce zpet do vody tak by došel o povolenku!?!?
  Jsou některé staty které to maji a zajedte si tam zachytat. Budete lovit rybu za rybou kapitalni kousky a nejen kapry

 13. Sumce nad 1 metr by měl vzít každý.. Všichni snad víme jaká škodná to je v revíru.. a pokud si chce někdo chytit pěkného sumce tak ať jde na nějaký soukromí revír.. velký sumec v revíru sežere i kapra 50 jako malinu.. tak na co se pak nasuzujou ryby? Aby meli sumci co žrát asi..

 14. Já bych neviděl problém v tom jestli si rybu ponechá ale pozastavit bych se nad tím,jak může mít jeden průzkum naložený na šumavě a druhým vláčet.

 15. Já tedy sumce jako škodnou rozhodně neberu , je to bohatství našich vod . S plevelným kaprem by se neměl vůbec srovnávat . Sumec má nesrovnatelně větší hodnotu jak sportovní tak ekologickou než kapr . Navíc už musíš něco umět a ne tupě zírat na pípák .Tady na tom revíru je všeho po kokot . To že sumci žerou přednostně KAPRY jsou naprostá POVĚRA a blábol bivakářů ,který se šíří jako hoax . Všechny sumce co jsem kdy kuchal nikdy v sobě neměli ani jednu ušlechtilou rybu . Žerou hlavně cejny ,,, tento konkrétně měl v sobě 3 cejny tak 30 cm . A cejnu jsou tu mraky . Kapři se zde i vytírají ve dvou lagunách , takže se dá nachytat i K1 K2 bez toho aby sumcem byla populace mladých kapříků sebemíň ohrožena .Jo sumec kaprářům škodí a to hlavně z jara kdy jim vyžere celej kýbl koulí co tam nasypali . To jo , Já občas na tyto koule co vyndám sumárovi ze žaludku úspěšně lovím . Jsou hezky natrávený . Ale po vytření už jeden jen cejny plotice tltouště amerciký sumečky atd .

 16. Celý BK je mi celkem ukradený – vlastně ani netuším proč vzbuzuje takové emoce (leda by toho nachystal víc než celá ta banda řvounů dohromady), ale netuším, proč by si toho sumce neměl vzít. A v rozumné míře i jakoukoli jinou rybu, která splňuje požadavky dle zákona. Je trochu sranda, že těm militantní pouštěčům nejvíc záleží na rybách jako je kapr nebo právě sumec, kterými jsou naše revíry díky intenzivnímu nasazování celkem dost nacpané. Udělali by výrazně lépe, kdyby se starali hlavně o sebe a o pořádek kolem vody. Mnozí z nich sice vše pustí, ale na břehu po nich zůstanou vajgly, hovna s vlhčenými ubrousky a jiný bordel. O desítkách kil hnijící návnady nacpané pod tlakem do vody ani nemluvě…

  • S těma kaprama souhlasím, těch se vysazuje už fakt moc. Už je čímdál víc revírů, kde nezavadíš o cejna, ale menšího kapra taháš každejch 20 minut… :/

  • na blbej koment hrubá záplata . Běž si koupit biojogurt a veganský burger to tě uspokojí a nekomentuj když nemáš slov

  • Robrte nemá smysl se s tím pračlovekem hádat..je vyzobanej jak slunečnice na podzim a myslí si že je praotec celé rybářiny ,ale přitom je to jen komická figurka která rybařinu jen paroduje 😂😂

   • Přesně jak pravíš👍👍👍👍. Naprostý neandrtálec z jeskyně v Čechách, co nemá ponětí co je slušné chování. Jediné co umí jen každého urážet…………………………..

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -