DomůNovinkyVIDEO: Brutální útok sumce na nástrahu kousíček od břehu! Zažili jste něco...

VIDEO: Brutální útok sumce na nástrahu kousíček od břehu! Zažili jste něco podobného?

- Reklama -

Sumec je dravec, který je opředený mnoha rybářskými legendami. Povídky o tom, jak obrovské ryby „s plnovousem“ lámou pruty na třísky, jsou nesmrtelným folklórem rybářského světa. Jenže! Když člověk vidí, jakou sílu dokáže sumec při zdolávání vyvinout, tak z toho běhá mráz po zádech. Tak jako například při pohledu na toto video. Na něm je zachycen nádherný útok sumce na nástrahu jen kousíček od břehu. A jde vidět, že rybář má pořádně plné ruce práce, aby vše dokázal zvládnout. Nakonec to ale dobře dopadne!

Když se rybář vydává na sumce, tak většinou hledá nějakou zajímavou překážku. Buďto padlý strom, anebo obrovský pařez. Ideální pak jsou i výrazné nerovnosti v podvodním terénu, který nabízí ostré hrany. Jen málokoho by napadlo chytat sumce v těsné blízkosti břehu. Jasně: Co by tam takhle velcí dravci dělali? No, jednoho rybáře ale napadlo zkusit nahodit právě kousíček od břehu. A pak to přišlo!

To video začíná naprosto nenápadně. Rybář sedí na belly boatu a na prut chce navázat umělou nástrahu. Chvíli se věnuje vázání, když v tom najednou jde vidět, jak velice rychle tento prut dává z rukou pryč, a bere jinou udici, kterou má už nachystanou. Co se to děje? Rybář už drží druhý prut, na kterém má nástrahu. A tu posílá kousíček od břehu…

Bum! Prásk! Bác! Do nástrahy okamžitě bouchne ryba! Nad hladinu se vyvalí obrovský ocas, který připomíná chapadlo nějaké bájné příšery. Sumec! Prut se okamžitě ohýbá do uctivého oblouku a naviják se rozkvílí jako prchající selátko. Tohle je souboj, který může na sladkých evropských vodách nabídnout snad jenom sumec. Mazec!

VIDEO: Útok sumce na nástrahu kousek od břehu! Podívejte se na TOP video pro rybáře!

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz  

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -