DomůNovinkyVIDEO: Stovky tolstolobiků "zasypaly" rybáře na lodi! Tohle vám vyrazí dech!

VIDEO: Stovky tolstolobiků „zasypaly“ rybáře na lodi! Tohle vám vyrazí dech!

- Reklama -

Gigantická hejna tolstolobiků doslova terorizují vody v americkém státě Kentucky. Právě zde se tolstolobikům, které zde zavlekli chovatelé ryb, nebývalé daří. A vody v tomto americkém státě zažívají nevídanou invazivní vlnu tohoto rybího druhu. Rybáři se snaží tolstolobiky chytat, ovšem ryb je tolik, že výsledek jejich snahy je hodně nejasný. Něco o tom vypovídá populární video, na kterém je lov tolstolobiků zachycen. Tohle je teda něco!

Rybáři tolstolobiky omráčí elektrickým proudem. Jedná se o klasickou metodu, která se při lovu ryb používá po celém světě. „Děláme to proto, abychom měli představu, kolik nám tu podobných ryb vůbec plave pod přehradou,“ řekl místním novinám Ron Brooks, který se lovem ryb na jezeře zabývá.

Přemnožené tolstolobiky, které rybáři s pomocí elektrického proudu pochytají, pak rybáři převáží na zpracování – z ryb se vyrábí návnady, suroviny do potravinářského průmyslu nebo hnojiva. Lov tolstolobiků není žádný med! A i když by se to na první pohled nemuselo zdát, jde o pěkně nebezpečnou záležitost!

Tolstolobici totiž nenávidí zvuk motoru, a při jeho spuštění ryby začnou vyskakovat několik metrů vysoko. Jenže! Je zapotřebí si uvědomit, že tolstolobici váží docela dost kilogramů. A v momentě, kdy takto těžká ryba zasáhne rybáře, může mu způsobit vážné poranění. A i právě proto rybáři tolstolobiky chytají – chtějí snížit jejich populaci na jezerech, kde je čilý turistický ruch, a kde by ryby mohly lidem na lodích způsobit poranění.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

1 komentář

  1. Je to jen další pokračování ze špatných způsobů amerického chování. Potřebujete něco nebo někoho zničit(vydrancovat) ?Tak použijí jakékoliv nepřípustné metody (el.proud je mimo jiné u nás + výbušniny ) ZAKÁZÁN! Vždy si to umí odůvodnit. Ještě na to natočí horor jak tolstolobik vyskakuje zvody jako vorvaň vedle loďky nebohých pytláků a přední a zadní ploutvý je masakruje. 😁😁😁 Za mě prostě absolutně nepřípustný!!!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -