Domů Novinky VIDEO: Z tohohle běhá mráz po zádech! Dechberoucí záběry sumců na hladinovou nástrahu!

VIDEO: Z tohohle běhá mráz po zádech! Dechberoucí záběry sumců na hladinovou nástrahu!

- Reklama -

Sumci jsou dravci, kteří dokážou pořádně předvést svou sílu! V momentě, kdy sumec zaútočí na kořist, tak se dějí fakt velké věci. A teď si představte, že sumec zabere jen kousek od rybáře, doslova pod nohama! To se pak prut ohne jako luk! Něco podobného je k vidění na novém videu o lovu sumců, na kterém si lze prohlédnout krásné útoky dravců „s plnovousem“ na hladinovou nástrahu. Tohle je fakt jízda! Chtěli byste zažít něco podobného?

Rybář si pohodlně hoví v nafukovacím křesílku (belly boat) a k prutu má připevněnou červeno-bílou nástrahu. Tenhle typ zbarvení je legendou ve světě umělých nástrah, protože takto zbarvené woblery například perfektně fungují na štiky. Ale jak vidno, tak moc „chutnají“ i sumců, i když zrovna u nic nerozhoduje zase až tak zbarvení, jako spíše práce s nástrahou ve vodním prostředí.

A s touhle nástrahou pracuje rybář více než šikovně! To jde poznat podle toho, kolik sumců dokáže vyprovokovat. Co to je vlastně za nástrahu? Jedná se o hladinového woblery (whopper plopper), který při vedení po hladině dělá neskutečný „humbuk“. Takže pod vodní hladinu vysílá silné vibrace, na které reagují i dravci.

Znáte tohle? Extrémně páchnoucí nástraha na krmítko za pár korun! Tohle kapři milují!

I když by si někdo mohl myslet, že sumci loví především u dna, není tomu tak. Jak jde vidět na přiloženém videu, tak sumci s velkou chutí zaútočí i na kořist, která plave po hladině. Jako právě na tento hladinový wobler. Nás při téhle podívané vždy fascinuje, jak jsou sumci zvědavé ryby. A také to, jak drtivý útok dokážou předvést. Sumci jsou prostě neoddiskutovatelní králové našich vod.

VIDEO: Jak útočí sumec na hladině? Podívejte se na luxusní video!

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -