skingbranding-banner

Všude výkaly a nepořádek! Rybářská stráž a městská policie kontroluje rybáře na svazových vodách!


Rybářská stráž ze Západočeského územního svazu má pořádně napilno. Už od začátku letní sezóny spolu s městskou policií kontroluje svazové vody. A jelikož jsou prázdniny v plném proudu, tak na některých revírech je zvýšený počet tábořících rybářů. Bohužel, někteří rybáři se nechovají v souladu s přírodou a na lovných místech mají nepořádek. Velkým problém jsou i výkaly! Kromě těchto nešvarů někteří rybáři i hrubě porušili další rybářská pravidla, takže rybářská stráž i zadržovala povolenky…

Už na začátku července proběhla jedna z mnoha kontrol ze strany západočeské rybářské stráže spolu s městskou policií v Chebu. Porybní a strážníci se zaměřili na kontrolu rybářů na údolní nádrži Skalka, kde rybářská stráž zkontrolovala 63 rybářů. Další kontrola pak proběhla na údolní nádrži Jesenice. Tato kontrola byla velmi intenzivní, protože porybní a strážníci zkontrolovali hned 150 rybářů. Naštěstí měli kontrolující k dispozici hasičský člun, který kontrolu výrazně ulehčil.

„U obou revírů bylo znát, že prodloužený víkend využilo hodně rybářů a to i se svojí rodinou. Největším nešvarem je neuklizení místa lovu a chyby při vyplňování evidence docházek a úlovků. Hlavně na ÚN Jesenice je velký problém znečištění okolí břehů výkaly a je zarážející, že lidem zde nevadí tábořit,“ uvedl Západočeský územní svaz.

Rybářská stráž se zaměřila na dodržování rybářských pravidel. Městská policie pak řešila například parkování vozidel od rybářů. „Městská policie řešila především parkování vozidel. Zadrženo zde bylo pouze několik povolenek za lov na tři udice a nezapsání ponechaného kapra obecného,“ informoval Západočeský územní svaz.

Dalším revírem, na který se rybářská stráž zaměřila, byl Bonětický rybník. Tato voda je známá například tím, že zde rybaří i velký počet cizinců. „Na Bonětickém rybníku bylo zadrženo 9 členských i nečlenských povolenek. Hlavní přestupky byly nezapsané ryby, ponechání více kusů kapra obecného, lov na více udic, nepřítomnost u nastražených udic a společný vezírek,“ popisují západočeští rybáři.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Luxusní křeslo pro rybáře za pár korun! Nosnost až 160 kilo!

Jelikož je letní sezóna v plném proudu, tak Západočeský územní svaz upozorňuje všechny rybáře, že kontroly budou v podobné intenzitě pokračovat. „V kontrolách rybářskou stráží, i těch společných s Městskou a Státní policií ČR, budeme pokračovat i nadále a doufáme, že zjištěných přestupků bude stále méně,“ věří Západočeský územní svaz.

Redakce InRybar.cz

Foto: Západočeský ÚS

Nové články v rubrice

Rybáři poslali už přes 20 000 korun! Odstartovala sbírka na „plovoucí vozíček“ pro rybáře

admin | přečteno: 1047x | 21.01.2021 | 1 komentář

Rybář Julius Nass, který spustil projekt přestavby klasického belly boatu …

VIDEO: Kapři a amuři „vyplivují“ háčky! Takhle to vypadá, když ryby poznají montáž!

admin | přečteno: 9835x | 21.01.2021 | Žádné komentáře

Tohle je věčné téma v rybářských kruzích! V momentě, kdy rybář nepromění …

Česko jako kaprařská velmoc? Nedaleko Pardubic vzniká gigantická linka na rybářské nástrahy

admin | přečteno: 7988x | 20.01.2021 | 7 komentářů

Zase se potvrzuje, že rčení o zlatých českých ručičkách má …

Komentáře

 • To jsou géniové, že poznají od rybáře a od ostatních lidí, kteří neplatí nic a dělají kolem vody největší bordel. Rybáři mají lopatky, často už jsou k vidění chemické záchody či speciální kbelíky na kálení. To zase ty fízlové a RS kydají špínu na rybáře, aby mohli zakazovat bivaky. Ohraná písnička. Pak to zakážou jako na spoustě vod a ejhle! On je tam ještě větší brajgl než od rybářů od koupáčů, cyklistů atd. Rybář má aspoň povinnost uklidit místo a když to není , tak tak také činí.

  • Kolik těch rybářů má lopatky? Z 10 tak max 2. Takže určitě nejvíc těch tam je od rybářů…vidím to všude u vody i tam kde vůbec nejezdí lidi se koupat atď… Prostě 70% bordelu je od rybářů.

  • ty už chytrej neumřeš…viděl jsem chlapa, rybáře co si sral přímo za bivak aby nemusel chodit do kopřiv….lopatku vezmi a klepni se sní do hlavy at se tě rozsvítí =D

   • Zato ty seš chytrej jak rádio Jerevan.
    Někteří z vás jsou u RS aby si odznakem léčili mindraky. Ty budeš stejny pripad. A smirovat chlapa při je neslušné.
    Uchyle.

 • Rybáři si nevědí koupit lopatku za pár korun, ale koule kupují za tisíce, to nepochopím prostě. Lopatka by měla patřit k povinné výbavě. Jinak u vody vidím hodně věcí co používají rybáři a nachaj to tam. Samozřejmě, dělají bordel i lidi co se chodí jenom projít k vodě, koupat atď, každopádně někteří rybáři jsou prostě prasata.

 • To je zase buzerace. A házení na rybáře. Vždy když přijdu k vodě uklidím a pokud jsem na víc dní mám na chemický záchod, který stojí pár korun. Největší prasata jsou lidi co se koupou!!!

 • Tak tak. Chemickej hajzlík se dá pořídit za litr a není co řešit :). Je to prostě v lidech.

 • Petrův zdar…
  Jakakoli omezení,která přicházejí a přijdou, jsou bohužel jen vysledkem a vyústěním,že co se v poslední době rozmohlo,je už bohužel z rybářského hlediska neobhajitelné.je to bohužel jen v každém,jak po sobě místo zanechá…a jakýkoli nepořádek je vodou na mlýn přilehlým obcím,kterym katastrálně revír patří,a s tím plynoucí jejich opatření…
  …co se týče kadeni,…mám lopatku a i záchod.,auto narvany po střechu, pro změnu věcmi,co uz s rybarinou moc nesouvisí,ale jde především o moji pohodu u vody.rozdil mě dvěma dny u vody či týdnem se liší pouzenozsgvim potravin.a jen doufám,že přijedu na místo,které bude v rámci možností v pohodě.bordel seberu,hovna zásypu…
  Ti jenž nadáváji na rs, považuji za hloupé lidí, neboť jen hloupý člověk může nadávat na ty,kteří kontrolují,,aby bylo vše v pohodě třeba pro tvoji příští návštěvu na reviru @KARLE…
  Takže prosím neurazej někoho tady inkognito,komu to nejsi schopen říct do očí.je to smutné,nikoli chvályhodné.
  Pro ilustraci jeden příklad.loni Berounka 411002 non-stop revír.., letos díky chování rybářů v loňském roce opět normální provoz.a tak to půjde dál,pokud rs bude benevolentní a lidé , kteří si koupi povolenku,myslící si,že u vody můžou vše,se nezmění.
  Petrův zdar pampaliny

  • Ty argumentujes inteligenci, ale na tvým místě bych to nedělal. Sám jí neoplyvas, spíše nevíš co to je. Proto máš tendenci si věci zjednodušovat, tj. hodit všechny rybáře do pytle jednoho (v tvým pojetí ti “zli”) a orgány RS do pytle druheho( ti hodni).
   Tobě tak vše co je ti hlava schopna probrat.

 • Pánové jestli jsou to rybáři a nebo rekreanti , je to jedno furt to jsou lidi a podle toho by se měli taky chovat ,Chemický záchod a nebo lopatka by neměla chybět u každého kdo stanuje a nebo bivakuje. Není to nic příjemného chodit mezi toaletním papírem a výkaly.

 • Pampílíny Dřív byli RS normální lidi, co makali, ale nehonili se za sebranyma povolenkama. Sám jsem si to taky zkusil. Ale dneska to jsou lemplové, ne všichni čest výjimkám!, co akorát se umí chlubit kolik sebrali povolenek za hovadiny. A ještě se pochlubí, že je u vody bordel, že to neumí ohlídat. Chápete to? To se vlastě rozepisují, že neumí svojí práci vykonávat dobře. Když to jde na všech vodách, co nemá svaz na starost ohlídat, tak je asi chyba právě u nich. Kdyby měl na starost rybaření na Labi nějaký soukromník, určitě by to ohlídal. Jako je to třeba na jezerech Štít a dalších. Bez buzerace, rybáři mají bivaky a pořádat je. Za mě je tenhle článek na hlavu fňukání…

 • @karel…
  petruv zdar… Karle..tak popořadě,ale od zadu.
  ohanis se soukromým revírem a státním,kde sice platí v uvozovkách stejná pravidla, nicméně soukromy revír má např 20ha,a pustis si tam par lidi,co zaplatí dost slušný prachy,a myslím,ze je za nepořádek moc majitelů nebuzeruje,ale samozřejmě to neni plošné.
  u svazový je to přesně obráceně, hodně hektarů,x tisic členů, kteří si rybaření pletou s tim,ze kdyz zaplatili trojku za rok,tak můžou praktický vse.zacina to nepořádkem, končí chytáním na tři pruty,kapry rovnou do auta a jine..
  takze opět..je to pouze v lidech, nikoli o fňukani..a ale vlastně,dokud budou mezi členy kreténi,tak fňukat budu a nejen ja.viz příspěvky vyse.
  ohanis se RS…v jednom mas pravdu,dost členů ma odznak kvůli svému egu, nikoliv kvůli prospěchu k cechu Petra.mozna by ses divil,co dobrovolný clen Rs dela ku prospěchu,ale o tom Te můžu přesvědčit klidně osobně,ve Tvém volnu,at misto casu na rybách,s dítětem pokud mas nebo místo jakékoli tvé oblíbené činnosti , půjdeme jeden revir na kontrolu.a budeš se Kajo velmi divit,co je u vody za materiál.rs má velmi omezené možnosti, přesto je Mezi nimi hodně těch,co jim na tomto rekreačním duševním naplnění dost záleží.a možná bys nebral od členů rs ,ze se chlubí,ale sois poukazují,co lidi i vody provádějí.nicmene,Tvuj prvotní poznatek,ze si honí někteří členové rs ego tim vůbec nerozporuji.
  ale skutečně nesrovnavej soukromak a státní vody..
  PZ pampaliny

 • Rybářská stráž,,,, arogantni blbci

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.