Domů Novinky ZÁKAZ BIVAKOVANÍ NA NOVÝCH MLÝNECH?

ZÁKAZ BIVAKOVANÍ NA NOVÝCH MLÝNECH?

- Reklama -

Po zákazu bivakovaní na přehradě Křetínce se má toto omezení týkat i další vodní plochy na jihu Moravy. Tentokrát se mluví o tom, že zákaz bivakovaní zasáhne jeden z nejvyhlášenějších revírů na našem území – Nové Mlýny. Jednání o zákazu už jsou prý v plném proudu, otázkou ovšem je, zdali zákaz bude skutečně schválen na všech březích okolo vodního díla Nové Mlýny.

Nové Mlýny patří k nejnavštěvovanějším rybářským revírům na našem území. A není se čemu divit. Tato vodní plocha je vyhlášená kapitálními rybami. Na tento revír se tak sjíždí pomalu celá „rybářská republika“. A proto mnoho rybářů u vody přespává ve svých přístřešcích. Jenže otázkou je, zdali jim toto bude umožněno i v následujících sezónách. Proslýchá se, že obce, které leží na březích Nových Mlýnů, začínají jednat o zákazu bivakovaní.

krajina

„Některé obce, například Strachotín nebo Dolní Věstonice, už bivakovaní na některých, ale zdaleka ne na všech, pozemcích ve svém katastru zakázaly. Jiné obce, například Šakvice, toto rozhodnutí odložily o rok. Stávající stav je v každém případě nevyhovující a v současné době probíhají jednání o jednotném způsobu využití tohoto území. Regulace je zde především na obcích v rámci jejich katastrů,“ říká mluvčí Povodí Moravy Gabriela Tomíčková.

AKTUÁLNĚ Z NOVÝCH MLÝNŮ: Stop karavanům! Jezera čekají tvrdé zátahy proti nelegálně postaveným obydlím!

krajina

Z tohoto vyjádření jde vydedukovat, že obce okolo Nových Mlýnů skutečně začínají jednat. Situace je ale momentálně nejasná a je otázkou, jak se okolní obce dohodnou. Možnost ale úplného zákazu bivakovaní na Nových Mlýnech existuje.

 

Je zákaz bivakovaní „legální“?

O situaci na přehradě Křetínce, kde tamní obce zákaz bivakovaní odsouhlasily, jsme již v minulosti na InRybar.cz psali. Tehdy dokonce proti zákazu vznikla petice, kterou podepsalo přes 200 rybářů. Nic naplat. Obce nepovolily a zákaz trval dále. Rybáři tak podali stížnost na ministerstvo vnitra. Výsledek? Rybáři neuspěli!

AKTUÁLNĚ Z NOVÝCH MLÝNŮ: Stop karavanům! Jezera čekají tvrdé zátahy proti nelegálně postaveným obydlím!

Ministerstvo vnitra se vyjádřilo tak, že obce využily svých práv k stanovení pravidel k ochraně životního prostředí. Zákaz je tedy podle ministerstva vnitra zcela v pořádku. Rybáři z Křetínky ale rozhodně nechtějí skládat své zbraně. Svou stížnost tentokrát pošlou ombudsmanovi. Pokud ani tady neuspějí, pak se obrátí na soud.

To, že by pod tlakem stížností obce okolo Křetínky ustoupily, není pravděpodobné. Podle tamních starostů zákaz bivakovaní přinesl své výsledky. Podle nich ubylo nepořádku nebo porušování zákazů. Obce tak stále trvají na tom, že jejich rozhodnutí je správné a nikoho neomezuje.

Celá situace okolo zákazu bivakovaní na tuzemských revírech je velice pozoruhodná. Ty obce, které se postaví na stranu zákazů, uspějí. Otázkou tak je, v jakém množství a za jakou dobu se tento zákaz rozšíří i na další revíry. Vzhledem k pozitivním ohlasům ze strany starostů lze očekávat, že zákazů bude přibývat.

Redakce InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

4 KOMENTÁŘE

  1. V Rybářském řádu u revírů označit a zveřejnit kde se může a za jakých podmínek bivakovat.Určitě to některým majitelům nebude vadit,ale některým zase ano.

  2. Jsou ti jenom hovna a další hovno. Tyhle zákazy vytvářejí lidé, kteří berou několik desítek tisíc mesicne a přitom kdyby měli byt víkend na rybách v bivaku bez elektriky a vse si dělat na ohni či plynu a starat se o sebe tak jak musí rybáři na delších výpravách, tak by tihle exoti zahynuli. Jsou to prostě nesmysly. To je jak kdyby jste chtěli jet na hory ale nesmeli jste lyžovat nebo chcete jezdit autem ale nemůžete tankovat. Proste sračky sračky sračky. Strasne rad bych si stoupl před cele ministerstvo a poslal je doprdele. Jednou jsme národ rybářů tak nám to hned zkurvi. Omluvte má slova ale myslím si že mám úplnou pravdu

  3. V české republice se všem ferovym kaprarum, kteří svůj koníček provádějí pro chycení kapitulního kapra jenom šlape po hlavě. Potrebuju si ve vodě najít flek ktery je pro kapra zajimavej potrebuju si ho označit a vyvézt to tam. Pak potrebuju aby to tam leželo do té doby než to kapr najde a nasaje takže někdy i pár dni – jenomže nemůžu. A teď ještě zákaz bivakovani. Jo asi je lepší jít na ryby na hodinu ráno po obědě a večer a odnést si tři kapry dom do mrazaku. Změní se to až tady ta generace vymře.

  4. Dobrý večer,
    Vážení funkcionáři, utracime deseti někdy i statisíce za rybářské vybavení, jen aby jsme nepoškodili rybu při zdolávání, měření a vážení. Chceme mít u vody klid a pohodu, chceme si vychutnat trofejní rybu na prutu a zpět ji opět vrátit nepoškozenou. Vy nás neustále buzerujete za bivaky, nahozené montáže přes noc a podobné píčoviny. Starejte se laskavě o ty, kteří nechávají bordel na lovném místě hovna atd.A o ty co drancují naše vody. Samozřejmě i mezi námi jsou kundy i prasata, setkal jsem se s dosti případy a raději jsem opustil lovné misto. Začínám mít toho pomalu dost, pravidelně si kupují celosvazovou povolenku a u vody se setkávám převážně jen s debilama co buzerují a nebo s prasatama. Přemýšlím, že raději začnu jezdit po soukromých revírech ať zde v ČR nebo v zahraničí. A tu vaší povolenku si strčte do prdele. Měli by jste se čas od času zajet podívat na ty vaše revíry a ne jen dřepět na prdeli a rozhodovat. Jste stejný jako Ti čuráci ve vládě. Petrův zdar a ať se vám penízky do kapsiček sypou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -