Domů Novinky Zákaz bivaků: Rybáři na Labi po sobě nechávají výkaly a ničí stromy!...

Zákaz bivaků: Rybáři na Labi po sobě nechávají výkaly a ničí stromy! Policie bude rozdávat pokuty

- Reklama -

Na rybářském internetu v posledních dnech koluje příspěvek hospodáře Václava Olivy, který si na sociálních sítích postěžoval, že rybáři na revíru Labe 26 dělají nepořádek. Hospodář rybáře kritizuje za to, že po sobě nechávají výkaly, anebo že parkují vozidla tam, kde nemají co dělat. Jaký je výsledek? Rybáře nyní budou důsledně kontrolovat policisté. Navíc, na tomto revíru nebude tolerováno bivakování nebo karavany. A to jen kvůli několika nevychovaným jedincům!

Václav Oliva na internetu napsal:

Po dnešní obchůzce po revíru Labe 26 jsem zcela znechucen. Všude bordel, nasr+no, a posekané stromy. Rybáři jezdí po polích a loukách, kde nemají vůbec co dělat.

Jako hospodář tohoto revíru jsem byl nucen se dnes domluvit s policií a výpomoci při kontrole a už nebudeme tolerovat jakékoliv bivakováni a ani karavany.

Budou tvrdší postihy za přestupky proti řadu a za nepřítomnost u prutů, která se doteď tolerovala, když někdo například ležel v bivaku. Rybáři se chovají hůř a hůř, a to by chtěli nonstopku, to si zaslouží málokdo podle toho, jak se chovají.

 

Nepořádní rybáři způsobili zákaz i na Nových Mlýnech

Je to pořád dokola! Někteří nevychovaní rybáři, kteří nejsou schopni si do vybavení přibalit malou lopatku na zahrabání výkalů, anebo pytel na odpadky, způsobují to, že zákazů bivakování přibývá. To samé platí o Nových Mlýnech. Tam platí zákaz bivakování už několik let, a nevypadá to, že by se měl zákaz rušit.

Magazín InRybar.cz se na zákaz bivakování ptal starosty obce Přítluky Františka Kadlece. Právě obec Přítluky leží na břehu revíru Dyje 5 (spodní nádrž) – i zde byla zavedena vyhláška, která zakazuje bivakování. „Vyhláška vznikla kvůli neukázněnosti samotných rybářů, která neznala mezí,“ řekl magazínu InRybar.cz starosta obce Přítluky František Kadlec. Problémem bylo, že někteří rybáři se prostě neuměli u vody chovat. Nepořádek, hluk a další problémy se musely řešit.

A výsledek? Starosta si ho nemůže vynachválit! „Na území obce v okolí Dyje 5 se zlepšil pořádek,“ řekl magazínu InRybar.cz starosta, který dodal: „„V dohledné době o zrušení vyhlášky neuvažujeme. Vyhláška OZV č. 2/2016 nadále platí.“

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

15 KOMENTÁŘE

 1. Nesouhlasím s postihem všech rybářů k vůli právě těm pár nevychovancum, ano ať se spřísní postihy těch kdo si to zaslouží,ale mám kamarády kteří prostě jinak než pod bivak na ryby nejdou milujou tenhle způsob jak strávit víkend u vody a kdykoli jsem se jel za nimi podívat vždycky měli kolem sebe čisto.Na úseku Labe 411053 kde provádí duraznou kontrolu pan Hlaváček takový problém není rybáři vědí jak se maj chovat a ti co to nevěděly byli bez povolenky.Vydat okamžitý zákaz všem je ovšem jednodušší než hledat viníka, ale mám otázku je to spravedlnost. S pozdravem Petrův zdar David Koval

 2. Bohužel s tím zákazem musím jedině souhlasit zdá se totiž ,že většina rybářů patří k těm bezohledným roky chodím na Labe v okolí Kostelce bohužel se tady dá skoro všude dostat autem a to znamená celé prázdniny plno aut a přívěsů a stanů kolem vody a co se týká policie tak ta to toleruje i když ze zákona se smí tábořit jen na vyhrazených tábořištích o vězdu aut ani nemluvím. Pak se mi stane jako posledně , že na místě kam jsem léta jezdil i autem podotýkám vždy po polní cestě nikdy nejedu do louky či na pole mě, chtěl místní zemědělec vyhodit a volat policiji jelikož už má rozježděné louky a bordelu na svích pozemcích dost a já se mu vůbec nedivím. Jediné řešení je vyznačit všude zákazy vjezdu a tvrdě postihovat všechny, byvaky klidně povolit stejně jich pak ubude minimálně o 60 % jelikož kdo by se stím vláčel kilometry k vodě.

 3. No a pak se člověk vrátí k autu které musí nechat kilometr od vody a má v lepším případě poškrábáný lak nebo vyplesklý okno a to nikoho nezajímá. A co se týče bivaků člověk má právo úkrytu před nepřízni počasí . To že je pak po nich bordel je věc druhá. Podotýkám že že já bivak nepoužívám protože když je horko nebo prší tak na ryby nejedu a vícedenní chytání taky né . Ale max. mě vytáčí proč máj trpět všichni . Vyplesklý okno u auta my taky nikdo nezaplatí a odvolání nemám nikde. A pak přesně vás zkontrolují a opodál budou sedět tři ukázka a tam nepůjde páč by dostal na držku . Tak kde to jsme!!!

 4. Hold v dnešní době je lepší sedět u pc a vyrábět z mládeže dementy než jít do přírody, nechápu jak to mohou odesrat všichni…

 5. Tak trochu jsou na vině členové stráže. Když budou pravidelně chodit na kontrolu tak uvidí kdo bordel zanechal, má záznam koho kontroloval. Pak může trestat viníka. Trestat všechny je ale asi lepší. Já jsem invalida a nosit věci někam dál nemůžu. Na to nikdo nemyslí.

 6. Ten kdo si myslí že fo nějaký zákaz bivaků změní a bude čisto je pěkný de….
  Nevím co je to za uchylku neustále všude zakazovat bivaky
  Kde ti rybáři asi budou spát když jedou na výpravu mnohdy i stovky kilometrů.
  Za chvíly se vám s těmy zákazy na ty svazové vody každy vy….

 7. Je to smutné,bohužel. Rad jezdím na ryby na více dní. Pobyt v přírodě a navic věnovat se koničku ktery miluji je pro mě nade vše. Prostě relax.Je samozřejmě lepší potrestat všechny rybáře a nic neřešit.Klasický bezohledný přístup člověka. Proč nezabavit ryb.listek za bordel,poškozování přírody a nevhodné chování s tím že mu nedude do konce roku vrácen včetňe tučné pokuty. Myslím si že by to spousta rybářů donutilo se nad sebou zamyslet a navíc by ČRS vydělal.Na jedné straně se mluví o bezohlednosti rybářů a na druhé straně slušné rybáře likviduje bezohlednost a lenost příslušných institucí.

 8. Vícedenní pobyt u vody s sebou nese své. Bivak uchrání rybáře před nepřízní počasí. Právě kvůli ochraně půdy byl vymyšlen i bez podlážky. Na vykonání potřeby bohužel slouží hustý porost. Když musíš tak musíš. Situaci by lépe než zákazy vyřešily placené WC budky v dosahu lovných míst podobně jako by nepořádek mnohde vyřešily koše na odpadky. Na Labi jsem si nevšiml ani jednoho. Na jiných revírech je to běžné. Já osobně musel odpadky vyhazovat až v Mělníku.Pan hospodář by si měl uvědomit, že je lépe hledat řešení jak co vyřešit k prospěchu rybářů, kteří za svá povolení ročně platí poměrně vysoké částky. Zákazy nejsou vždy tou ideální variantou. Zejména ve formě kolektivního trestu za pár bordelářů.

 9. Tak ať Policie chodí a trestají neslušné rybáře jako ve Francii tam si nikdo nedovolí zahodit ani nedopalek od cigarety Ale proč to máme odnášet my slušný???.Já jezdím na Labe 20 Lysá nad Labem A když odjíždím od vody Všude čisto že by se tam asi dalo jist ze země.Tak ať Policie a Rybářská stráž Trestá tvrdými pokutami Ale proč by měli trpět všichni za jiné Tak se lidi zamyslete DO….LE Obyčejný záchod stojí cca 2000 Kč a doma si ho vyrobit cca 20 minut na sáčky na koš.

 10. Rybářská stráž na daném revíru JEDNODUŠE nefunguje to je celé.Ale česká republika -demokratická CHA CHA CHA to raději všem rybářum zakáže.A tak zvaní rybáři z ciziny si dělají co uznaj za vhodný.

 11. Jasně kvůli jedincům ponesou následky všichni. Jezdím na labe s celou rodinou a i moje dcery 3-11 let vědí ze bordel patří do odpadkového pytle. A kvůli temhle prasatum mám být pokutována já za kempovani? Proč mám jezdí 60km kvůli pár hodinam u vody to se na to můžu vys….. A povolenku si kupovat nebudu. Sem zvědav kdo pak u ty vody zůstane, když to pak takto udělá každý , zůstanou tu jen ty prasata co se neumí chovat. Co si k vodě přinesu si také odnesu ne??!! Stal sem se rybarne právě kvůli tomu že můžu jet třeba na víkend pod stan a chytat ryby. Proč nejdou udělat přísnější tresty pro ty co to nechápou proč se nezmění pravidla pro ty dobytky co se neumějí chovat, jednodušší je trestat i ty co jsou slušně vychovaný.

 12. Zdravím. Ať si najmou firmu za ty peníze co vyberou za neodpracované brigády. A přestanou každého šikanovat. Kdyby bylo víc místa na patkování. Tak by to bylo lepší pro všechny. Kdyby dělali víc pro rybáře než proti tak neřeknu ani slovo.

 13. Bivakování bych zakázal všude a žádné ježdění autem k vodě. Hezky pěšky a na nepřízeň počasí pláštěnku. Bohužel je hodně rybářů kteří jse chovají jako dobytek. Já k vodě jezdím vlakem nebo autobusem a vše nosím na zádech a taky to de. Sportem ku zdraví. 😏

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -