skingbranding-banner

Zákaz levného boilies z DECATHLON: Poškozují levné kuličky zdraví kaprů?


Pořádnou diskusní vlnu nedávno vyvolal zákaz na soukromém revíru Sahara, kde tamní provozovatelé rybářům zatrhli používání levného boilies Caperlan z DECATHLON k vnadění. Tento krok spustil obrovské množství reakcí! Rybáři se pochopitelně provozovatelů ptají, proč zakázali zrovna tyto levné kuličky, které v posledních sezónách jsou častým předmětem diskuzí. Je třeba ale připomenout, že provozovatel soukromého revíru má plné právo si pravidla postavit tak, jak se mu zlíbí. Přesto, nějaké vysvětlení proč vlastně došlo k zákazu tohoto konkrétního boilies, by jistě zajímalo nejednoho rybáře…

V rybářském řádu soukromého revíru Sahara se píše: Pro rok se 2019 zakazuje k vnadění používat nevařené partikly, žluklé partikly, granule a pelety určené k výkrmu lososovitých ryb s vysokým podílem tuku, boilies Decathlon (omezení neplatí na Starbaits a Dynamit Baits). Revír Sahara má právo s okamžitou platností omezit nebo úplně zakázat všechny druhy návnad, pokud si to fyzikálně-chemické vlastnosti vody a počasí bude vyžadovat.

Tento zákaz je pak do očí bijící především proto, že provozovatelé zakázali pouze jednu jedinou značku boilies – a to levné kuličky Caperlan, které patří k nejlevnějším na trhu. Ale znova: Omezení se týká pouze vnadění, nikoliv chytání na boilies. To ostatně potvrdil i hospodář revíru Sahara Martin Hájek: „Nikdo nezakázal chytat na jakoukoliv značku či druh nástrahy, pouze omezujeme vnadění. Prosím přečtěte si ještě jednou rybářský řád na našem oficiálním webu.“

Pochopitelně, tento krok vyvolal obrovskou vlnu reakcí. A někteří rybáři provozovatele soukromého revíru Sahara obvinili i z „nekalého“ konkurenčního boje. To ale například hospodář Sahary Martin Hájek striktně odmítl: „V příspěvcích na sociálních sítích se objevilo, že naše omezení je z důvodu nějakého konkurenčního boje. Někdo v příspěvcích uvedl, že LK je mravenec a Decathlon slon. Ano, to popravdě vystihnul, tudíž nějaké omezení na „malé louži“, na jedné vodě, je záměr jak ponížit tržby tomuto řetězci? Proboha!“

Proč tedy došlo k zákazu levného boilies z DECATHLON? „Opatření, které jsme zavedli, je z velké části reakcí na současné hospodářské zkušenosti, poznání a doporučení odborníků, kteří se na životě Sahary podílejí. V příštím roce na Sahaře proběhne několik dalších projektů včetně výzkumu vlivu některých návnad na růst a zdravotní stav ryb. Pokud tento výzkum bude universitami zveřejněn či ne, není v naší kompetenci a my využíváme tuto spolupráci k rozšíření našich znalostí po stránce hospodářské,“ uvedl Martin Hájek.

Znamená to tedy, že levné kuličky z DECATHLON škodí zdraví kaprů? Co si o tomhle myslíte?

Redakce InRybar.cz

Zdroj: rybarstvisahara.cz

Nové články v rubrice

Těžký život rybářů: 770 chráněných vyder zmasakrovalo ryby za více jak 21 miliónů korun!  

admin | přečteno: 4946x | 23.02.2021 | 3 komentářů

Technik Východočeského územního svazu Karel Němec zveřejnil na tamním webu …

České revíry bez amurů? Někteří politici chtěli omezit oblíbené ryby! Jak to dopadlo?

admin | přečteno: 5031x | 23.02.2021 | 4 komentářů

Tak tohle bylo jen o fous! Na politické půdě se …

Ztratí rybáři oblíbené revíry? Obce toho mají dost! Nepořádek od rybářů působí komplikace

admin | přečteno: 6844x | 22.02.2021 | 13 komentářů

V minulém týdnu se magazín InRybar.cz zabýval situací na Slezské Hartě, …

Komentáře

  • Pěkná blbost. Ale svate právo majitele. Svate.

  • Zákon o vodách přímo zakazuje vnášení cizorodých látek do vody, takže i jakékoli krmení. Kontroluje čižp takže nic. V létě obrovská havárka na svazové vodě, x metráků candátů nedalo neokysličenou vodu, navíc když každý sportovní rybář krmí desítkami kil… Kukuřice, obilí atd. Je zbytečné brečet nad vlastní hloupostí. Jako majitel bych si hlídal co mi sypou sportovci do mojí vody.

  • Jen pro info , 27.12.2018 bylo zakázáno na Dekáč i lovit viz moje video https://www.youtube.com/watch?v=fsXNvX2B-dQ a až po tomto a bouři co to vyvolalo to změnili jen na zákaz vnazení

  • Parádní nápad, tak zákazem chytat na koule od LK. Na svazových vodách 😀

    • jasně a další značky…no moudré ucho neposlouchá co hloupá huba placá …

  • Je pravda že někteří rybáři neúměrně prekrmuji a je jedno čim. Myslet si čím více nahazim do vody žrádla tím více mě budou ryby brát je hloupost, někdy to může být naopak.

  • Nízká cena může někoho motivovat k tomu, aby koule v nepřiměřeném množství používal jako návnadu. Je logické omezovat povolené množství návnady, ale je to zřejmě nekontrolovatelné. Zkontrolovat logo na obalu je jednodušší… 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.