Domů Novinky Zákaz rybaření: Úředníkům se nelíbí technický stav populárního revíru! Rybáři musí rybník...

Zákaz rybaření: Úředníkům se nelíbí technický stav populárního revíru! Rybáři musí rybník vypustit!

- Reklama -

Západočeský územní svaz upozorňuje všechny rybáře, že městský úřad v Nepomuku nařídil vypuštění populárního rybníku Mohelnice. Západočeský územní svaz uvedl, že úřadu se nelíbí stav určitých částí na hrázi rybníku, do které prosakuje voda. Proto rybáři musí rybník Mohelnice vypustit a nedostatky odstranit. Západočeský územní svaz upozorňuje, že rybáři nemohou na rybníku Mohelnice rybařit.  

Rozhodnutí městského úřadu v Nepomuku bylo nemilosrdné! Verdikt zní jasně: Rybáři musí rybník vypustit! „Městský úřad Nepomuk, odbor výstavby a životního prostředí jako příslušný vodoprávní orgán rozhodl, na základě kontrolní prohlídky, o zákazu užívání stavby, které spočívá v bezodkladném vypuštění vody z rybníka Mohelnice,“ uvedl Západočeský územní svaz na webu.

NEPŘEHÉDNĚTE: Jak úspěšně chytat velké candáty? Vyzkoušejte tohle! 

Jak rybáři výše uvedli, úředníci provedli kontrolní prohlídku. A úředníkům se podle všeho nelíbí technický stav vodního díla. „Dle posouzení vodoprávního úřadu není stavba užívána stanoveným způsobem, jelikož současný technický stav stavby je havarijní a nelze ji tak dále užívat. Z uvedených důvodů nařídil vlastníkovi rybníka, kterým je Klatovské rybářství a.s., vypuštění rybníka Mohelnice, a to do 14 dnů od právní moci tohoto rozhodnutí,“ říkají západočeští rybáři.

Co vlastně úředníkům z Nepomuku nejvíce „vadí“? Podle všeho do hráze rybník třeba prosakuje voda, a i tuhle závadu musí rybáři odstranit. „Je třeba zajištění nápravných opatření, která spočívají v celkové revizi stavebně technického stavu betonových či skládaných částí z kamene v místech skluzu bezpečnostního přelivu a na skluzu u stavidel a zamezení průsaku vody do konstrukce hráze,“ vysvětluje Západočeský územní svaz.

Ti rybáři, kteří na rybníku Mohelnice rádi rybaří, mají momentálně smůlu. „Na základě výše popsaných skutečností bude v následujících dnech rybník Mohelnice vypuštěn a budou provedena nápravná opatření. Od 13. listopadu 2020 proto platí na rybářském revíru Mohelnice (04231 002) zákaz lovu ryb.

 

Manipulace s vodou v revíru Litické přehradě

S vodou se bude manipulovat i na dalším revíru Západočeského územního svazu. Tentokrát jde o revír Radbuza 1B, na kterém se bude nejprve snižovat hladina na hodnotu 311,60 m n.m. Ke snížení vodní hladiny bude v rybářském revíru docházet kvůli rekonstrukci mostu na ulici Plzeň-Litice, včetně doplnění chodníku v ulici K Valše. Snížená hladina by měla být do poloviny prosince, kdy poté se začne nádrž znova dopouštět.

NEPŘEHÉDNĚTE: Jak úspěšně chytat velké candáty? Vyzkoušejte tohle!

„Manipulace za účelem opětovného dosažení běžné provozní hladiny 313,60 m . n. m (+/- 20 cm) budou zahájeny nejpozději od 14. 12. 2020. Mimořádná manipulace bude ukončena při dosažení hladiny vody v nádrži na kótě 313,60 m n. m., nejdéle však do 15. 03. 2021,“ stojí na webu Západočeského územního svazu.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Západočeský územní svaz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -