Domů Novinky Zátah porybných na Labi: Opilé rybáře nešlo skoro vzbudit! Někteří chytali na...

Zátah porybných na Labi: Opilé rybáře nešlo skoro vzbudit! Někteří chytali na 4 pruty!

- Reklama -

Letní sezóna vrcholí! A s koncem prázdnin chce ještě hromada rybářů zažít pohodové rybaření u oblíbeného revíru. Někteří jedinci ale konec letošních prázdnin prokládají velkým množstvím alkoholu, což kolikrát vede k tomu, že při rybaření tvrdě usnou. A pak zbytečně přichází o povolenky! Důkazem je nedávná kontrola středočeských porybných, kteří se vydali na Labe. Co tam viděli? Doslova spoušť! Opilí rybáři, nepořádek na břehu, anebo chytání po povolené době lovu…

Rybářská stráž se na vybrané středočeské vody zaměřila o víkendu, který logicky patří k nejvíce frekventovaným obdobím. Kontrola začala v sobotním odpoledne v 18 hodin a končila v neděli v brzkých ranních hodinách v 04:40 hodin. Středočeští porybní se rozhodli zkontrolovat hned několik vod – Pískovou Lhotu, Labe 16M (Mlékojedy pískovna), Labe 17, Labe 19 a Labe 20.

První kroky rybářské stráže vedly na Pískovou Lhotu. „Na pískovně u Pískové Lhoty bylo zkontrolováno 11 lovících, vše bez závad,“ uvedli středočeští porybní. Pak se jejich pozornost stočila na ostatní vody, kde kontrolovali do brzkých ranních hodin. „Na ostatních revírech bylo kontrole podrobeno 25 rybářů, nedostatky v podobě nedopsaných ks a kg u vyjmenovaných ryb, či chybějící datum a název revíru byly řešeny domluvou (osvěta, osvěta a zase osvěta),“ uvedla rybářská stráž.

Deset minut před jedenáctou hodinou v noci porybní narazili na podnapilého rybáře, který měl nahozené 4 pruty. Rybář zadržení povolenky komentoval následovně: „Stejně to tu nebere…“ Rybářská stráž lovícímu zadržela povolenku k lovu.

Další kroky rybářské stráže směřovaly na revír Labe 17, kde kontrola probíhala již v nočních hodinách po povolené době lovu. Na oblíbeném úseku porybní narazili hned na několik rybářů, někteří měli vše v pořádku. Ovšem rybářská stráž přesto narazila hned na několik rybářů, kteří nedodrželi stanovenou dobu lovu. A někteří za to „mohou vinit“ třeba alkohol…

NEPŘEHLÉDNĚTE: Nejlevnější stojan na pruty na trhu? Tenhle stojí jen pár korun! 

„Na revíru Labe 17 jsme spatřili po povolené době lovu asi 14 rybářů, u šesti z nich byla provedena kontrola dokladů, neboť měli nahozené udice, a následovalo zadržení povolenek za nedodržení RŘ. Tři z nich byli tak posilněni alkoholem, že jsme měli co dělat je vůbec probudit,“ popisuje středočeská rybářská stráž.

I při této kontrole rybáři narazili na nešvar, který mezi rybáři stále přetrvává – a to je parkování motorových vozidel až u vody. Rybářská stráž proto na nic nečekala a přivolala policii, aby se tímto zabývala. „Na pískovnu v Mlékojedech jsme přivolali hlídku Policie ČR, neboť rybáři parkovali až u vody, navíc byli silně podnapilí, vedli silácké řeči a měli neskutečný nepořádek na lovném místě,“ uvedla středočeská rybářská stráž.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Středočeský ÚS     

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

6 KOMENTÁŘE

  1. To jsou tí dnešní rybáři. Hlavně když dostane povolenku každej, bez toho aby něco věděl. Hlavně že zaplatí, víc nikoho nezajímá. Já když to vidím, co se děje napr. na Labe, samej Ukrajinec, nebo co to je. Každá ryba se bere, žádná míra je nezajímá, vytáhne rybu hodí na zem a pak do auta. Vůbec nevědí jak se chovat, chlastá to tam, děláj bordel. Samozřejmě tohle dělají i naši, ale co jsem si všiml, většinou cizinci. Takovým místem se vyhýbám pak raději i když už je vidím v podstatě všude, až je mi z toho špatně. Čest výjimkam. Směřuje to do pořádně prdele a když to takhle bude pokračovat dál, bude to ještě horší.

  2. No k te zadrzene povolence tech dvou rybaru stejne se z toho otrepou a zas pujde vše jak předtím pokud nebude registr hrisniku tak to je zbytecne a vse je v nivec pořádné pokuty a pak uz si nezachyta to jen k tomu ale byvakovani u vody je stále problem na Novych Mlynech Dyje 7 nikdo nerespektuje nařízení kraje či svazu tak snad se to zlepsi a bude se vice kontrolovat a hlidat porusovani narizeni.

  3. Tam kde jsou UK raději nechodí byl jsem svědkem na Nechranické přehradě ČRS jenom Čechy na které si vzali na pomoc to policejní doprovod dál nešly

    • A to je všude okolo nás ne jen v rybařině.Už by měli občas hooodně tvrdě zakročit.OBUCHY a vyklepat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -