skingbranding-banner

ČRS je k smíchu! Rybáři vyhrožovali porybnému pobodáním! Agresoři dostali trapné tresty!


Rybáři z Brandýsa nad Labem zveřejnili poněkud nepochopitelné vyústění vážného případu, který se odehrál na Proboštských jezerech. Zde porybný na konci července narazil na opilé rybáře, kteří k němu byli velmi agresivní a vyhrožovali mu dokonce pobodáním! Tuhle agresi možná způsobilo to, že porybný se nenechal uplatit. Člověk by čekal, že takové rybáře tvrdý trest nemine. Ovšem realita je zcela odlišná! Jeden rybář dostal důtku, druhý rybář dostal důtku a nezachytá si dva měsíce! Český rybářský svaz by se měl urychleně zamyslet, jestli takové rybáře chce ve vlastních řadách…

„Nedávno jsme tu řešili dvojici rybářů, kteří se pokusili člena RS podplatit. Po odmítnutí úplatku ho verbálně napadli a vyhrožovali členovi RS podřezáním. Dále: Ani jeden rybář neměl zapsaný příchod k vodě, jeden z nich chytal na tři pruty (dva kaprové, jeden na rybičku), nepořádek na lovném místě – to je asi tak ve zkratce,“ připomněl Marek Hovorka z MO ČRS Brandýs nad Labem.

Po výčtu těchto hrubých porušení by leckdo čekal velmi tvrdý trest. Pokud bychom pominuli, že tohle agresivní chování by měla minimálně prověřit i policie, pak by leckoho napadlo třeba vyloučení oněch dvou rybářů z řad Českého rybářského svazu. Ovšem výsledek kárného řízení je výrazně jiný.

Tajný trumf: Masové krmení na velké kapry, které připomíná přirozenou potravu! 

„Odpověď pražské MO (tedy jejich DK): Slovní napadání bylo jen vyřizování mezi dvěma národnostmi. Lov na tři pruty – třetí prut byl jen spodový na zakrmování, to že na něm byla nastražena ryba, nehraje roli. Nepořádek na lovném místě? Neřešíme! Za nezapsanou docházku? Důtka. V závěru jeden rybář dostal 2 měsíce bez povolenky + důtku, druhý pouze důtku a povolenka mu byla vrácena,“ napsal Marek Hovorka z MO Brandýs nad Labem.

Ty otázky jsou nasnadě: Má vůbec kolem vody chodit rybářská stráž, když se děje tohle? Jaká je to ta zpráva pro všechny dobrovolníky, kteří se snaží hlídat pořádek na svazových vodách? A je tohle signál, který říká, aby se rybáři k porybným chovali takovýmto způsobem, protože se jim ve výsledku nic nestane? K zamyšlení…

 

Co se stalo na Proboštských jezerech?

O incidentu, který se odehrál na konci července, informovala MO Brandýs nad Labem na sociálních sítích. Tehdy rybáři z Brandýsa napsali: „Dnes jsme byli zavolání na kontrolu Proboštských jezer. Zabydleli se nám tam dvě rodinky s dětmi. Auta až u vody, stany, hned za nimi hromada výkalů, bazén, páni celkem slušně opilí, místo grilu vatra přímo pod stromy, nepořádek, 5 nahozených prutů, docházka nezapsána,“ zněl výčet přestupků, kterých se rybáři dopustili. To ale nebylo všechno, protože pak celá situace vygradovala!

Tajný trumf: Masové krmení na velké kapry, které připomíná přirozenou potravu! 

„Pak přišel pokus o úplatek ve výši 5000 korun. Následovaly výhružky pobodáním, zničením auta a tak dále. Holt, jiný kraj, jiný mrav. No, opravdu zajímavé odpoledne. Ale teď si pánové snad na chvíli dají pauzu. Nebuďte lhostejní – jsou to naše revíry a nebojte se zavolat rybářskou stráž, policii nebo městskou policii,“ napsali rybáři z Brandýsa.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Začátek konce rybaření? Evropští úředníci chtěli zákaz rybolovu na území, které je pětkrát větší než Česko!

admin | přečteno: 423x | 25.02.2021 | Žádné komentáře

Jakoby toho na rybáře nebylo málo! Nedávno Evropská agentura pro …

Skoro 25 miliónů korun! Rybáři vyčíslili škody na Bečvě, ze kterých je smutno!

admin | přečteno: 129x | 25.02.2021 | Žádné komentáře

Hodně smutná čísla zveřejnil Územní svaz pro Severní Moravu a …

Těžký život rybářů: 770 chráněných vyder zmasakrovalo ryby za více jak 21 miliónů korun!  

admin | přečteno: 7069x | 23.02.2021 | 3 komentářů

Technik Východočeského územního svazu Karel Němec zveřejnil na tamním webu …

Komentáře

 • Smutný, že jim to prošlo tak snadno… Ale je dobře, že to organizace zveřejnila. Bohužel se často ukazuje (a nejen v rybařině), že spravedlnosti se dá dosáhnout jen když se kauza zmedializuje.

 • Petrův zdar…
  prosím mo Brandýs,at zverejni cely nazev pražské mo, která ty rádoby tresty udělila, omluvila a podke me o ty peníze vzala…
  to je vrchol. VRCHOL…A KLIDNĚ JIM TO POJEDU ŘÍCT OSOBNĚ…
  pz pampaliny

 • To je prostě dnešní doba. MO jde jenom o peníze a nic jiné je nezajímá. Mělo by se to změnit, jinak to tady nedopadne dobře.
  To že prut byl spodovej, nemění nic na tom, že tam byla rybička, to už jaký inteligent může napsat to, že tam byla rybička je jedno? To kde žijeme tvl…Výhrůžky pobodaním, to nic to normální věc, že jo, úplatky taky… Se pobliju asi. Jinak do Brandýse jezdím často, spíš teda už nad jež, protože pod jezem u Probořských jezer je to masakr. Kdo tam jezdí, tak ví.

 • To snad není možný, co se děje. Je to plivanec do xichtu všem, co pravidla dodržují.

 • Chytám 45 let toto je vrchol sebrat povolenky na stálo

 • A úplatek 5000=10000 pokuta

 • Bylo podáno trestní oznámení? pokus o úplatek (§ 332 TZ), vyhrožování úřední osobě (§ 326 TZ) nebo se to zase řešilo jen v rámci svazu, kdy jeden kryje druhého

  • Správně by to mělo být podané.Ale pokud RS není od zřizovatele vybavena záznamovým zařízením( a pouze několik RS si to pořídí ve vlastní režii), tak je důkazní nouze a přestupce se směje slušným lidem do xychtu je to bez důkazu tvrzení proti tvrzení..

  • Jaká úřední osoba? Spousta rybářských strážců jsou ubožáci co se nedostali k policii a honí si svoje ego na buzerovani slušnejch lidí. Například a jeho syn.

 • Je to prasárny!není se čemu divit když si papíry může každej magor i bez zkoušek.jen to zaplatí.ale to musí vyřešit ČRS!!!!hlavně že kasirujou!!!!na otavě dva rybáři cejna za cejnem do barelů.na co?pro slepice.to bych blil.

 • Vlastní zkušenost: namol opilý rybář podruhé ( po týdnu) přistižen jak nedodržuje pravidla pro lov na bójku a už v době kolem 23:00 tvrdě spal.
  Při pokusu mně napadnout zakopl a upadl.
  Dokumentováno kamerou, byli jsme 2.
  Výsledek = 3 měsíce zadržení povolenky od MO a 500,- pokuta od MěÚ.
  Ani nás nepozvali k jednání a podání výpovědi a videozáznam se sledem vulgarismů a pokusem napadení jakoby ani nebyl.
  Doposud údajně bezúhonný, jednal pod vlivem a to je asi polehčující okolnost…

  • Moc tomu nerozumím, tak třeba řeknu hloupost, ale nešlo by to v tom případě řešit tak, že na něj vy dva podáte trestní oznámení za napadení? Na vrácení povolenky by to pochopitelně nemělo žádný vliv, ale aspoň by si to příště rozmyslel. Samozřejmě chápu, že třeba nemáte takové tahanice zapotřebí, ale když vám dělá v revíru takovej bordel, tak by to chtělo se ho nějak zbavit…

 • jenom tady kecáte nic se nezmění ,škoda to komentovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.