skingbranding-banner

Zátah porybných na Labi: Rybářská stráž zadržela povolenky za noční rybolov! Zasahovala i policie


Středočeský územní svaz informoval rybářskou veřejnost o tom, že tamní rybářská stráž pokračuje v důsledných kontrolách středočeských revírů. Tentokrát se porybní zaměřili hned na několik úseků Labe. Rybářská stráž při kontrole narazila například na rybáře, který neměl u sebe povolenku ani rybářský lístek, a dokonce neměl ani občanský průkaz. Proto rybářská stráž přivolala policii. Středočeský územní svaz upozorňuje, že kontroly budou v podobném rozsahu nadále pokračovat…

„V noci ze soboty 23. 5. na neděli 24. 5. proběhla kontrola revírů rybářskou stráží s celokrajskou působností. Zaměřili jsme se především na revíry, které čeká za tři týdny 24 hodinový rybolov. Kontrola byla zahájena v 19:30 na úseku pod zdymadly v Čelákovicích a ukončena ve 4 hodiny nad zdejšími zdymadly,“ stojí na webu Středočeského územního svazu.

Rybářská stráž se zaměřila celkově na 3 úseky řeky Labe. Kontrola proběhla jak na Labi 18, tak i na Labi 19 a Labi 20. Pokud by si ale někdo myslel, že porybní nezkontrolovali přilehlé revíry, šeredně by se spletl. Rybářská stráž se totiž objevila i na přilehlých Proboštských jezerech (Labe 18A), na Řehačce (Labe 19A) a na rybníku Dvorce.

„V Laguně v Káraném (revír Labe 18A, Proboštská jezera) byl zadržen lovící bez povolenky a rybářského lístku. Jelikož neměl ani občanský průkaz, byla přivolána Policie České republiky, která pomohla dotyčného ztotožnit. Jedna povolenka byla zadržena na revíru Labe 18, u vtoku do Proboštských jezer, za nedodržení stanovené doby lovu. Samotné Proboštské jezero bylo bez závad. Následná kontrola revíru Labe 19 a Labe 19A (Řehačka) proběhla bez problémů. Na vodní ploše Dvorce byl kontrolován jeden lovící, který měl vše v pořádku,“ píše se na webu Středočeského územního svazu.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Bivak + lehátko + spacák za super nízkou cenu! Super akce!

Rybářská stráž pak zadržela i povolenky na posledním kontrolovaném úseku – na Labi 20. „Někteří z nás mají i působnost na Labi v Územním svazu města Prahy, proto byla vykonána kontrola na revíru Labe 20. Zde byly zadrženy dvě povolenky za lov po stanovené době lovu a nepřítomnost u prutů. Dotyční zde vykonávali lov v 00:45 a byli zavřeni ve svých karavanech,“ sdělil Středočeský územní svaz.

Zdroj: Středočeský ÚS

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Středočeský ÚS

Nové články v rubrice

Začátek konce rybaření? Evropští úředníci chtěli zákaz rybolovu na území, které je pětkrát větší než Česko!

admin | přečteno: 427x | 25.02.2021 | Žádné komentáře

Jakoby toho na rybáře nebylo málo! Nedávno Evropská agentura pro …

Skoro 25 miliónů korun! Rybáři vyčíslili škody na Bečvě, ze kterých je smutno!

admin | přečteno: 131x | 25.02.2021 | Žádné komentáře

Hodně smutná čísla zveřejnil Územní svaz pro Severní Moravu a …

Těžký život rybářů: 770 chráněných vyder zmasakrovalo ryby za více jak 21 miliónů korun!  

admin | přečteno: 7072x | 23.02.2021 | 3 komentářů

Technik Východočeského územního svazu Karel Němec zveřejnil na tamním webu …

Komentáře

 • jo jo, takto by melo vypadat fungovani rybarske straze 🙂

 • Tak jestli panove spali v karavanu a meli navic pruty nahozene po povolene denni dobe, at se nedivi. Na druhou stranu je nepritomnost u prutu napriklad odbehnutim si na par okamziku pro neco do auta, chaty apd. taky mozne sankcionovat odebranim povolenky. Coz je uz pekna blbost a vylozene buzerace. Byl jsem na toto upozornen RS, ktera stala 20minut za stromem a cekala az se nekdo vzdali. V pokynech maji, ze pokud neni rybar u prutu blize jak 10metru mohou odebrat povolenku na 2-6mesicu.Pak uz zalezi pouze na blahovuli daneho RS..

  • Já chytám na Nechranické přehradě 50 m od své chaty. Když si jdu pro něco do chaty tak raději stáhnu pruty. Nic mně to neudělá a alespoň si přehodím.
   Řádějí teď jak černá ruka a já jim záminku nedám. Tomu , že někteří devianti z RS číhají v úkrytu, až někdo půjde s pískem, věřím. A opatrnosti nezbývá.
   Nadruhou stranu uznávám, že všichni porybní nejsou stejní. Většina se chová jako lidi a jsou ku prospěchu rybařiny, ale ta buzer-menšina mezi nimi jim dělá špatnou pověst.

 • Jsou to kteří už nevědí co by vymysleli aby rybářům znepříjemnili chytání. Posledně když mě kontroloval a už nevěděl co by mi vytknul tak si nakonec vzpoměl ,že u sebe nemám soupis revírů což je nedílná spučást povolenky , já na to ,že chodim na jeden úsek řeky tak asi vím jaký je to revír . On ,že příšťe to budu mít jinak prý bude zlej. A pak se mě ještě zeptal jestli sem chodil do rybářského kroužku , že nevim co u sebe musím mít. Je mi padesát. Prosťe .
  .

 • Slušnej porybný dobrý porybný. se snímá a střílet

 • Zdravím chtěl bych se zeptat jak je to na Labi 18 s nonstop rybařením můžu si tam postavit stan nebo musí být bivak děkuji za odpověď

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.