DomůNovinkyTvrdé kontroly na oblíbené přehradě: Za postavený stan pokuta až 30 000 korun!

Tvrdé kontroly na oblíbené přehradě: Za postavený stan pokuta až 30 000 korun!

- Reklama -

Těrlická přehrada. Jeden z nejoblíbenějších rybářských revírů a turistických lokalit v Moravskoslezském kraji. Tato přehrada je v letošním roce ze strany rybářů hojně navštěvována i proto, že na ní platí non-stop režim. Turisté zase mají Těrlickou přehradu rádi díky dobré dostupnosti nebo bohaté nabídce „vyžití“. Jenže! Teď může popularita Těrlické přehrady klesnout. Vedení obce Těrlicko došla trpělivost! Někteří návštěvníci se totiž neumí chovat! A nyní jim hrozí pokuty až 30 000 korun!

„Najíždění autem až do vody, nepořádek, hluk, nerespektování jakýchkoli pravidel. Vyhláška, která zakazuje stanování mimo oficiálně vyhrazené kempy, existuje od roku 2015. Letos ale výše uvedené chování některých návštěvníků dosáhlo vrcholu, a proto jsme se rozhodli zakročit,“ řekl Karvinskému deníku starosta Těrlicka Martin Polášek.

„Kdo stanoval mimo kempy, toho jsme vyzvali, aby do hodiny místo opustil a přesunul se do míst, kde je stanování povoleno. K sankcím jsme nakonec nemuseli přistupovat, protože všichni uposlechli,“ dodal starosta.

Těrlická přehrada je velmi oblíbenou rybářskou destinací. A právě rybáři mají zatím výjimku. Vedení obce pobyt rybářů u vody bude prozatím tolerovat. Ale! Všichni rybáři musí při kontrole například prokázat to, že mají jak uklidit odpadky, ale například i biologický odpad. To v praxi znamená, že po nich například nesmí v lesích zůstávat výkaly.

Kontroly na březích Těrlické přehrady provádí jak pracovníci úřadu z Těrlicka, tak i policisté. A právě policisté jsou na kontroly dobře vybaveni. „Hlídkujeme i z vody pomocí motorového člunu, na který můžeme naložit i čtyřkolku a dostat se tak i na ta nejhůře dostupná místa na břehu,“ řekla Deníku mluvčí policistů Zlatuše Viačková.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -