DomůNovinkyZMĚNA: Ode dneška mohou rybáři lovit jen do 6 hodin večer. Prodloužení...

ZMĚNA: Ode dneška mohou rybáři lovit jen do 6 hodin večer. Prodloužení denní doby lovu se ale blíží!

- Reklama -

Ode dneška začíná platit jedno z nejméně populárních rybářských pravidel. Dneska je prvního listopadu, což znamená, že rybáři mohou u vody chytat jen do 6 hodin večerní. A to se obrovské spoustě rybářům nelíbí, neboť mnoho z nich nestíhá po práci zajít k vodě na ryby. Přesto, lepší „zítřky“ jsou za dveřmi. Stále hlasitěji se mluví o návrzích, které plánují dobu lovu prodloužit.

„Denní doby lovu ryb v mimopstruhovém rybářském revíru jsou v měsíci lednu, únoru, listopadu a prosinci od 7 do 18 hodin.“ Přesně tohle se píše v rybářském řádu. A přesně s tímto pravidlem mnoho rybářů nesouhlasí. Přeci jen, velká spousta rybářů nestíhá přes týden v těchto měsících zajít po práci k vodě. Mnoho rybářů má tak šanci pouze o víkendech.

Toto nepopulární omezení by nemělo mít ale už dlouhého trvání. Český rybářský svaz chce tuto denní dobu lovu prodloužit. „Český rybářský svaz podal Ministerstvu zemědělství ČR návrh na změny denních dob lovu ryb na mimopstruhových rybářských revírech: od dubna do září od 4 do 24 hodin, od října do března od 5 do 22 hodin,“ zní ze Svazu. V praxi by to znamenalo, že by rybáři i v zimní části sezóny mohli být u vody až do 22 hodin.

Další návrh pak předložil i známý rybář Jakub Vágner. „Návrh, který budeme předkládat, počítá se změnou vyhlášky, nikoliv s otevřením zákona o rybářství. Chceme změnit denní dobu lovu od 4 do 24 hodin v průběhu všech 12 měsíců,“ řekl Jakub Vágner. Důležitým bodem tohoto návrhu pak je, že samy organizace by si odhlasovaly, zdali tuto novou denní dobu lovu chtějí nebo nikoliv.

S tímto návrhem ale nesouhlasí vedení Svazu – prý by to způsobilo chaos. „Jak by to vypadalo v praxi? Budu-li hovořit jen za ČRS, tak uživatelem revírů je 7 územních svazů, dále Rada a také 103 místních organizací působících v rámci Středočeského ÚS ČRS, plus některé další MO. To znamená, že nejméně 111 uživatelů rybářských revírů z řad organizačních jednotek ČRS by si mohlo stanovit pro své revíry odlišnou denní dobu lovu ryb. A jen zcela naivní člověk si může myslet, že by tato lákavá možnost zůstala nevyužita,“ řekl jednatel ČRS Jan Štípek.

A pro jaký návrh byste byli vy?

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

5 KOMENTÁŘE

 1. Dobrý den.
  Souhlasím bylo by na čase denní doby upravit chodím do zaměstnání vracím se kolem pul 4 než se najím a naložím věci k lovu je čtvrt na 5 a když se chytá do 6 hodin tak opravdu na hodinu nemá cenu někam jezdit,to samé je u nás v H.K. na Labi tam bych udělal 24 hodinovku je tam spoustu sumcu a žádná pomalu bílá ryba,tak by ta 24 hodinovka byla docela na místě je to pouze muj názor. Petruv zdar

 2. Jsem pro návrh svazu je jednotný pro všechny revíry a nikdo se nemůže vymlouvat že něco přehlédl.Osobně jsi však myslím že denní doba lovu by klidně mohla být od 4 do 24 hodin
  celoročně.Námitky že se bude pytlačit,brát podměrečné ryby a jiné nemají opodstatnění.
  Kdo tyhle věci dělá bude je dělat v kterémkoliv čase.Vše je lidech a ve společnosti v které
  žijeme.

 3. Kdo bude lovit ryby v prosinci lednu únoru při mínus 15 stupňů
  celsia to bude úplnej debil.Lidi přemýšlejte hlavou?

  • KDYŽ BUDE -15 TAK TOHO ASI MOC NEPOLOVÍŠ. KDYŽ BUDE VŠE ZAMRZNUTÉ 😀 😀 JÁ OSOBNĚ KONČIL SEZONU 2016—- 30.12 A RÁNO BYLA TEPLOTA -6. JEZDÍM NA RYBY CELOROČNĚ. TAKŽE JSEM PRO ABY SE NESMYSLNÁ DOBA LOVU UPRAVILA.

 4. Jednoznačně pro, celoročně jednotná doba lovu. 4oo-24oo a i klidně 24 hod celoročně všude.
  Doba kdy s e nesmí lovit je z jakéhokoliv hlediska neopodstatněná.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -