skingbranding-banner

Změna u rybářů? Rybáři hledají odborníka na klíčovou pozici! Zvládli byste to?


Jihočeský územní svaz vypsal výběrové řízení na pozici jednatele. Na tuhle klíčovou pozici, která má velký vliv na chod celého územního svazu, hledají rybáři odborníka s rybářským, přírodovědeckým nebo zemědělským vzděláním. Důležitá je ale například i praxe a zkušenosti v oboru nebo znalost „rybářského zákona“. Možnost podání přihlášek do výběrového řízení na funkci jednatele trvá do 30. září 2020.

„Výběrové řízení se vypisuje na základě usnesení Výboru územního svazu Českého rybářského svazu, Jihočeského územního svazu, které bylo přijato na řádném jednání Výboru územního svazu dne 27. srpna 2020,“ stojí na webu Jihočeského územního svazu.

Výběrové řízení na pozici jednatele Jihočeského územního svazu zveřejnil na webu jihočeských rybářů předseda Karel Koranda. Požadavky na výkon tohoto povolání jsou jasně dány: Je nutné, aby zájemce měl rybářské, přírodovědecké nebo zemědělské vzdělání, samozřejmostí je i zkušenost a praxe v oboru. Dále rybáři požadují, aby nový jednatel měl dobrou znalost angličtiny nebo němčiny, byl držitelem řidičského průkazu skupiny B, anebo aby oplýval časovou flexibilitou…

Pochopitelně, aby nový jednatel mohl tuto pozici vykonávat, je nutné, aby měl přehled o zákoně č. 99/2004 Sb. o rybářství a o prováděcí vyhlášce č. 197/2004 Sb., které jsou pro rybáře klíčové. Dále je nutné, aby jednatel znal problematiku Českého rybářského svazu, a aby měl znalost problametiky Stanov ČRS.

Přihláška do výběrového řízení má pak vypadat následovně: Je nutné zaslat strukturovaný životopis s motivačním dopisem doplněným kopií dokladu o nejvyšším ukončeném vzdělání a výpisem z rejstříku trestů ne starším třech měsíců – tohle všechno je nutné zaslat poštou, anebo zanést osobně na danou adresu.

Nový jednatel pak nastoupí v lednu 2021. Od tohoto data bude jednatel pracovat v tříměsíční zkušební lhůtě, kdy bude seznámen s danou problematikou územního svazu a bude uveden do funkce.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Rybaření v nouzovém stavu: ČRS zatím doporučuje rybaření v katastru obce, kde má rybář bydliště!

admin | přečteno: 12669x | 27.02.2021 | 17 komentářů

Od pondělí 1. března 2021 budou na území České republiky …

VIDEO: Obrovský sumec albín si udělal z potopeného deštníku úkryt!

admin | přečteno: 8548x | 26.02.2021 | 1 komentář

Děláte to taky tak? Aby rybář pochopil chování dravých ryb …

Rybáři dostanou až 150 miliónů korun za škody po kormoránech! Netýká se svazových vod

admin | přečteno: 1464x | 26.02.2021 | Žádné komentáře

Velké vítězství si připsali rybáři, kteří dokázali na půdě Senátu …

Komentáře

 • Ještě pana předsedu vyměnit a bude mnohem lépe, specifická pravidla pro jižní Čechy jsou už extrém!

  • Předseda o tom sám rozhodl? Já myslel, že tom rozhoduje konference 😀 Další co je ve spolku o kterým neví nic :-F

 • petruv zdar…
  která specifická pravidla ti nedají spát, nebo která ti tak extrémně vadí?
  chytám v jižních Čechách dost často a nějak mi to nepřijde
  pz pampaliny

  • Tak mne osobně vadí zákaz dvu navazcu při lovu na položenou. Nic proti tomu kdyby to platilo pro celou republik. Takto jsme jednoznačně znevýhodnění.

   p

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.