DomůNovinkyVIDEO: Jakub Vágner chytil gigantického sumce o délce přes 250 čísel! Rybáři...

VIDEO: Jakub Vágner chytil gigantického sumce o délce přes 250 čísel! Rybáři ho zase kritizují

- Reklama -

Po nádherných amurech, které ještě nedávno Jakub Vágner „proháněl“ s prutem v ruce, se slavný rybář tentokrát vydal na sumce. Tedy na rybí druh, který Jakuba Vágnera v úplných začátcích nejvíce proslavil. A slavný rybář tyhle predátory s „plnovousem“ fakt umí chytat. Nedávno totiž zveřejnil video, ve kterém ukazuje úlovek obrovského sumce, který podle jeho slov přesahuje 250 centimetrů délky. Přesto! I tentokrát se objevili kritici, kteří Jakuba Vágnera pokárali…

„Hlásím rybu plus 250 centimetrů z belly boatu. Podívejte se na něj (přiloží ruku k hlavě sumce, aby ukázal jeho mohutnost),“ řekl Jakub Vágner ve videu na Facebooku. A ryba to byla skutečně gigantická, což rybáři poznali právě díky přiložené ruce rybáře, která „posloužila“ jako dobré měřítko. Anebo i ploutve na nohách Jakuba Vágnera, které slouží pro lepší pohyb na belly boatu.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Super levný spacák pro rybáře za pár korun až do -20 stupňů!

Tenhle sumec opravdu svým vzrůstem vzbudil v leckom velký respekt. Přece jen, takto obrovská ryba už ve vodě něco zažila, a takhle velký sumec se jen tak často nevidí. Jakub Vágner si ale namísto obdivu musel „vyslechnout“ i kritiku. „Jakube, proč ho vážeš takto na prasáka? Ten sumec je starší jak Ty, ten si zaslouží více respektu,“ napsal pod video diskutér Kamil. „Tento sumec je uvázán naprosto správně a bezpečně. Pouze na transport ke břehu,“ odpověděl Jakub Vágner.

Diskutující Kamil ale v kritice pokračoval: „Palcové lano hozené pod skřele. Chtěl bych vidět to rodeo na břehu, jen kvůli fotce. Nebo spíš ani nechtěl.“ Jakub Vágner ale vysvětlil i toto: „Prosím, nesuďte, pokud nemáte potřebné znalosti. Lano je potaženo gumovou hadicí a je krátkodobě uvázán, aby si na laně odpočinul po souboji. Pokud takto starého sumce pustíte ihned po souboji, může se zadusit u dna. Prostě praxe, nikoli sladké kecy. Více psát není zapotřebí. Petru zdar!“

NEPŘEHLÉDNĚTE: Super levný spacák pro rybáře za pár korun až do -20 stupňů!

VIDEO: Lov sumců s Jakubem Vágnerem na Orlíku! Jak na to? 

„Pokud se jedná o chvilkové uvázání sumce pro jeho bezpečí, tak to je naprosto fair k rybě. Ovšem, už jsem se setkal s případy, kdy byli sumci uvázáni na slabší horolezecké lano přes celou noc, kdy pak může dojít k poranění ryby, jelikož odpočatá ryba chce uniknout a o lano se může poranit škaredě, to považuji za hnus, ale tenhle případ je naprosto ukázkový,“ vložil se do diskuze diskutér Jirka.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

12 KOMENTÁŘE

    • Milý Vladimíre. To, že ryby chytat umí mu nikdo nebere. Ale ať si vezme prut jako každý jiný a chytí tu rybu. Chytat s echolotem, nebo z lodě kde to není povoleno, tam ať se předvede. Ukázkou je jeho „Světový rekord“ asi 140 sumcu za 40 hodin-pokud by je chytil sám – všechna čest – ALE mít tým 20 Rybářů kteří mu je zahaknou-on je jen vytáhne. To není WR.Sam ukazuje na gumu jak vytáhne sumce na rybníku. Ale před svedkyni nahrazuje nástrah jedním prutem-A STAL SE ZÁZRAK – rybu vytáhnu na PRUTI JINÉ BARVY. J eho jednání není moc čestné – proč se s ním rozešli jiní LEPŠÍ SUMCARI?!?!? Více než Wagnera si cením Davida Havlíčka – vynikající je Roman Matula. Ti své tajné finty klidně zveřejní – a zdarma. Ne za peníze. Nic proti Wagnerová nemám – osobně jsem se zúčastnil prezentací všech jmenovaných – u Jakuba jde o zisk. Bobika

  1. Je to nádhera, ale.. Ryba je vždy ve stresu. Nevím, myslím si, co nejdříve pustit, ale třeba se mýlím.
    Je to jeho práce a dokáže jí prodat. Ale natáčení Jakuba „práce“ je docela prča🙂. Pískovna u Suchdola…

  2. Jenom krátce,závist je strašný nešvar,to co dělá Vágner pro rybarinu,pro děcka vsechna čest Jakube.Porad se řeší Katlov a jine projekty hrazene dotacemi,jste uz s tim trapný,každý ale uplne kazdy ma v dnesni dobe tu možnost jak si vybudovat vlastní Katlov.Petruv nazdar.

  3. Lepší nez sak na sumce ktery se chyti do kartáčů a nemůže ani dejchat. Gor když vetsi obludu . Vsude okolo se smí speciální lana použít jen tu zelenej mozek ten mozek nema.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -