skingbranding-banner

VIDEO: Jakub Vágner chytil gigantického sumce o délce přes 250 čísel! Rybáři ho zase kritizují


Po nádherných amurech, které ještě nedávno Jakub Vágner „proháněl“ s prutem v ruce, se slavný rybář tentokrát vydal na sumce. Tedy na rybí druh, který Jakuba Vágnera v úplných začátcích nejvíce proslavil. A slavný rybář tyhle predátory s „plnovousem“ fakt umí chytat. Nedávno totiž zveřejnil video, ve kterém ukazuje úlovek obrovského sumce, který podle jeho slov přesahuje 250 centimetrů délky. Přesto! I tentokrát se objevili kritici, kteří Jakuba Vágnera pokárali…

„Hlásím rybu plus 250 centimetrů z belly boatu. Podívejte se na něj (přiloží ruku k hlavě sumce, aby ukázal jeho mohutnost),“ řekl Jakub Vágner ve videu na Facebooku. A ryba to byla skutečně gigantická, což rybáři poznali právě díky přiložené ruce rybáře, která „posloužila“ jako dobré měřítko. Anebo i ploutve na nohách Jakuba Vágnera, které slouží pro lepší pohyb na belly boatu.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Super levný spacák pro rybáře za pár korun až do -20 stupňů!

Tenhle sumec opravdu svým vzrůstem vzbudil v leckom velký respekt. Přece jen, takto obrovská ryba už ve vodě něco zažila, a takhle velký sumec se jen tak často nevidí. Jakub Vágner si ale namísto obdivu musel „vyslechnout“ i kritiku. „Jakube, proč ho vážeš takto na prasáka? Ten sumec je starší jak Ty, ten si zaslouží více respektu,“ napsal pod video diskutér Kamil. „Tento sumec je uvázán naprosto správně a bezpečně. Pouze na transport ke břehu,“ odpověděl Jakub Vágner.

Diskutující Kamil ale v kritice pokračoval: „Palcové lano hozené pod skřele. Chtěl bych vidět to rodeo na břehu, jen kvůli fotce. Nebo spíš ani nechtěl.“ Jakub Vágner ale vysvětlil i toto: „Prosím, nesuďte, pokud nemáte potřebné znalosti. Lano je potaženo gumovou hadicí a je krátkodobě uvázán, aby si na laně odpočinul po souboji. Pokud takto starého sumce pustíte ihned po souboji, může se zadusit u dna. Prostě praxe, nikoli sladké kecy. Více psát není zapotřebí. Petru zdar!“

NEPŘEHLÉDNĚTE: Super levný spacák pro rybáře za pár korun až do -20 stupňů!

VIDEO: Lov sumců s Jakubem Vágnerem na Orlíku! Jak na to? 

„Pokud se jedná o chvilkové uvázání sumce pro jeho bezpečí, tak to je naprosto fair k rybě. Ovšem, už jsem se setkal s případy, kdy byli sumci uvázáni na slabší horolezecké lano přes celou noc, kdy pak může dojít k poranění ryby, jelikož odpočatá ryba chce uniknout a o lano se může poranit škaredě, to považuji za hnus, ale tenhle případ je naprosto ukázkový,“ vložil se do diskuze diskutér Jirka.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Česko jako kaprařská velmoc? Nedaleko Pardubic vzniká gigantická linka na rybářské nástrahy

admin | přečteno: 1247x | 20.01.2021 | Žádné komentáře

Zase se potvrzuje, že rčení o zlatých českých ručičkách má …

Rybáři pozor! Chytání non-stop na populární svazovce neplatí! V pravidlech je nepřesnost

admin | přečteno: 1412x | 20.01.2021 | 1 komentář

Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko nedávno zveřejnil dodatek …

VIDEO: Pokuta 500 000 pro Bohumila Kunu? Známý rybář musel vysvětlovat na úřadech!

admin | přečteno: 2200x | 20.01.2021 | 7 komentářů

Není to tak dávno, co Bohumil Kuna vydal video, ve …

Komentáře

 • Wagner umí a kdo neumí, tak čumí a blbě kecá

  • Milý Vladimíre. To, že ryby chytat umí mu nikdo nebere. Ale ať si vezme prut jako každý jiný a chytí tu rybu. Chytat s echolotem, nebo z lodě kde to není povoleno, tam ať se předvede. Ukázkou je jeho “Světový rekord” asi 140 sumcu za 40 hodin-pokud by je chytil sám – všechna čest – ALE mít tým 20 Rybářů kteří mu je zahaknou-on je jen vytáhne. To není WR.Sam ukazuje na gumu jak vytáhne sumce na rybníku. Ale před svedkyni nahrazuje nástrah jedním prutem-A STAL SE ZÁZRAK – rybu vytáhnu na PRUTI JINÉ BARVY. J eho jednání není moc čestné – proč se s ním rozešli jiní LEPŠÍ SUMCARI?!?!? Více než Wagnera si cením Davida Havlíčka – vynikající je Roman Matula. Ti své tajné finty klidně zveřejní – a zdarma. Ne za peníze. Nic proti Wagnerová nemám – osobně jsem se zúčastnil prezentací všech jmenovaných – u Jakuba jde o zisk. Bobika

   • Oprava – před svedkyni nahazuje nastrahu… Bobika

 • Vágner umí hlavně najít naivní investory, oškubat je a pak najít nové. O dotacích nemluvě. Třeba slavný Katlov za státní prachy na záchranu genofondu ohrožených ryb prý :-DDDDD A ten chytře přehodil na ségru, aby mu Šénfeld neměl co vzít. Sňatkovej podvodník hadr.
  https://www.expres.cz/celebrity/jakub-vagner-jakub-vagner-rybarstvi-robert-schonfeld-dluhy.A200908_110127_dx-celebrity_ren

  • A třeba to přepsal na sestru. Třeba at ma cas natacet a treba i kvůli dalším dotacím…. A novinář udělá haló.

   • Třeba. Ale spíš ne 😀

 • Je to nádhera, ale.. Ryba je vždy ve stresu. Nevím, myslím si, co nejdříve pustit, ale třeba se mýlím.
  Je to jeho práce a dokáže jí prodat. Ale natáčení Jakuba “práce” je docela prča🙂. Pískovna u Suchdola…

 • Jenom krátce,závist je strašný nešvar,to co dělá Vágner pro rybarinu,pro děcka vsechna čest Jakube.Porad se řeší Katlov a jine projekty hrazene dotacemi,jste uz s tim trapný,každý ale uplne kazdy ma v dnesni dobe tu možnost jak si vybudovat vlastní Katlov.Petruv nazdar.

  • Tak mu nezáviď ty hroudo a vybudu si svůj Katlov. Ovečko.

 • Lepší nez sak na sumce ktery se chyti do kartáčů a nemůže ani dejchat. Gor když vetsi obludu . Vsude okolo se smí speciální lana použít jen tu zelenej mozek ten mozek nema.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.