DomůNovinkyVIDEO: Jakub Vágner chytil gigantického sumce o délce přes 250 čísel! Rybáři...

VIDEO: Jakub Vágner chytil gigantického sumce o délce přes 250 čísel! Rybáři ho zase kritizují

- Reklama -

Po nádherných amurech, které ještě nedávno Jakub Vágner „proháněl“ s prutem v ruce, se slavný rybář tentokrát vydal na sumce. Tedy na rybí druh, který Jakuba Vágnera v úplných začátcích nejvíce proslavil. A slavný rybář tyhle predátory s „plnovousem“ fakt umí chytat. Nedávno totiž zveřejnil video, ve kterém ukazuje úlovek obrovského sumce, který podle jeho slov přesahuje 250 centimetrů délky. Přesto! I tentokrát se objevili kritici, kteří Jakuba Vágnera pokárali…

„Hlásím rybu plus 250 centimetrů z belly boatu. Podívejte se na něj (přiloží ruku k hlavě sumce, aby ukázal jeho mohutnost),“ řekl Jakub Vágner ve videu na Facebooku. A ryba to byla skutečně gigantická, což rybáři poznali právě díky přiložené ruce rybáře, která „posloužila“ jako dobré měřítko. Anebo i ploutve na nohách Jakuba Vágnera, které slouží pro lepší pohyb na belly boatu.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Super levný spacák pro rybáře za pár korun až do -20 stupňů!

Tenhle sumec opravdu svým vzrůstem vzbudil v leckom velký respekt. Přece jen, takto obrovská ryba už ve vodě něco zažila, a takhle velký sumec se jen tak často nevidí. Jakub Vágner si ale namísto obdivu musel „vyslechnout“ i kritiku. „Jakube, proč ho vážeš takto na prasáka? Ten sumec je starší jak Ty, ten si zaslouží více respektu,“ napsal pod video diskutér Kamil. „Tento sumec je uvázán naprosto správně a bezpečně. Pouze na transport ke břehu,“ odpověděl Jakub Vágner.

Diskutující Kamil ale v kritice pokračoval: „Palcové lano hozené pod skřele. Chtěl bych vidět to rodeo na břehu, jen kvůli fotce. Nebo spíš ani nechtěl.“ Jakub Vágner ale vysvětlil i toto: „Prosím, nesuďte, pokud nemáte potřebné znalosti. Lano je potaženo gumovou hadicí a je krátkodobě uvázán, aby si na laně odpočinul po souboji. Pokud takto starého sumce pustíte ihned po souboji, může se zadusit u dna. Prostě praxe, nikoli sladké kecy. Více psát není zapotřebí. Petru zdar!“

NEPŘEHLÉDNĚTE: Super levný spacák pro rybáře za pár korun až do -20 stupňů!

VIDEO: Lov sumců s Jakubem Vágnerem na Orlíku! Jak na to? 

„Pokud se jedná o chvilkové uvázání sumce pro jeho bezpečí, tak to je naprosto fair k rybě. Ovšem, už jsem se setkal s případy, kdy byli sumci uvázáni na slabší horolezecké lano přes celou noc, kdy pak může dojít k poranění ryby, jelikož odpočatá ryba chce uniknout a o lano se může poranit škaredě, to považuji za hnus, ale tenhle případ je naprosto ukázkový,“ vložil se do diskuze diskutér Jirka.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

12 KOMENTÁŘE

    • Milý Vladimíre. To, že ryby chytat umí mu nikdo nebere. Ale ať si vezme prut jako každý jiný a chytí tu rybu. Chytat s echolotem, nebo z lodě kde to není povoleno, tam ať se předvede. Ukázkou je jeho „Světový rekord“ asi 140 sumcu za 40 hodin-pokud by je chytil sám – všechna čest – ALE mít tým 20 Rybářů kteří mu je zahaknou-on je jen vytáhne. To není WR.Sam ukazuje na gumu jak vytáhne sumce na rybníku. Ale před svedkyni nahrazuje nástrah jedním prutem-A STAL SE ZÁZRAK – rybu vytáhnu na PRUTI JINÉ BARVY. J eho jednání není moc čestné – proč se s ním rozešli jiní LEPŠÍ SUMCARI?!?!? Více než Wagnera si cením Davida Havlíčka – vynikající je Roman Matula. Ti své tajné finty klidně zveřejní – a zdarma. Ne za peníze. Nic proti Wagnerová nemám – osobně jsem se zúčastnil prezentací všech jmenovaných – u Jakuba jde o zisk. Bobika

  1. Je to nádhera, ale.. Ryba je vždy ve stresu. Nevím, myslím si, co nejdříve pustit, ale třeba se mýlím.
    Je to jeho práce a dokáže jí prodat. Ale natáčení Jakuba „práce“ je docela prča🙂. Pískovna u Suchdola…

  2. Jenom krátce,závist je strašný nešvar,to co dělá Vágner pro rybarinu,pro děcka vsechna čest Jakube.Porad se řeší Katlov a jine projekty hrazene dotacemi,jste uz s tim trapný,každý ale uplne kazdy ma v dnesni dobe tu možnost jak si vybudovat vlastní Katlov.Petruv nazdar.

  3. Lepší nez sak na sumce ktery se chyti do kartáčů a nemůže ani dejchat. Gor když vetsi obludu . Vsude okolo se smí speciální lana použít jen tu zelenej mozek ten mozek nema.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -