DomůNovinkyObrovské hromady pěny: do řeky unikla látka, která páchne po saponátu

Obrovské hromady pěny: do řeky unikla látka, která páchne po saponátu

- Reklama -

Severočeští rybáři řeší záhadu. Do severočeské řeky Bíliny unikla látka, která páchne po saponátu. A kvůli které se na určitých místech vytváří hromady bílé pěny. Látka unikla do Bíliny poněkolikáté. 

O úniku neznámé látky informoval Severočeský územní svaz. Ten uvedl, že látka unikla do řeky Bíliny do úseků na Ústecku a Teplicku. Látka podle informací vydává zápach, který připomíná saponáty.

 

Na proudných místech se vytváří hromady pěny

Rybáři informovali, že se zatím neví, jaká látka do Bíliny uniká. Kromě zápachu pak látka na určitých místech Bíliny vytváří obrovské hromady bílé pěny. Tyto hromady jsou k vidění zejména pod jezy a na proudných úsecích, na kterých je členité dno.

Na některých místech řeky Bíliny vznikají obrovské kopce pěny

Právě na těchto místech vznikají i obrovské kopce pěny. „V některých místech i ve velice vysokém objemu,“ komentoval situaci Jan Skalský, tiskový mluvčí Severočeského územního svazu.

Jedinou útěchou pro rybáře je, že látka nezpůsobuje úhyny ryb. „Dle hasičů by se nemělo jednat o škodlivou látku, úhyn ryb nebyl zaznamenán,“ sdělil tiskový mluvčí severočeských rybářů. Přesto nad situací nelze mávnout rukou! 

 

Odkud neznámá látka uniká? Nikdo neví!

Rybáře totiž znepokojuje ten fakt, že se tento jev opakuje. Toto není poslední únik neznámé látky, který vytváří zmíněné hromady pěny. „Jedná se již o několikátý podobný případ v posledních letech,“ řekl Jan Skalský.

Takto vypadá Bílina na některých úsecích na Ústecku a Teplicku

K poslednímu úniku pak mělo dojít 10. března 2023, tuto informaci redakci InRybar.cz potvrdil Jan Skalský. Severočeští rybáři dodávají, že ani po opakovaných únicích se zatím neví, odkud tato látka uniká.

Zdroj a foto: Severočeský územní svaz 

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -