DomůNovinkyObrovský sumec albín z české svazovky! „Sumce jsem chytil na cejna,“ řekl rybář

Obrovský sumec albín z české svazovky! „Sumce jsem chytil na cejna,“ řekl rybář

- Reklama -

Rybář Michal Jánošík zažil u svého oblíbeného revíru životní chvíli, kterou by chtěl zažít asi každý rybář! Zkušený sumcař se vydal k řece na sumce, aby se pokusil chytit některého z tamních velikánů. To ale ještě netušil, že mu na prutu skončí ryba, kterou nikdy nevymaže z paměti. Michal totiž dokázal chytit obrovského sumce albína! Tohle je fakt ryba snů…

Foto: Michal Jánošík

Je neuvěřitelně nádherné vidět to, že i v našich svazových vodách takové ryby žijí. A že rybář nemusí jezdit do zahraničí nebo na soukromé lokality. „Ano, rybu jsem skutečně chytil na české svazové vodě,“ řekl magazínu InRybar.cz úspěšný rybář Michal Jánošík. Z té fotografie, kterou zveřejnil na sociálních sítích, běhá mráz po zádech!

Když člověk kouká na zveřejněnou fotografii uloveného albína, tak ho zaujme to, jak je nádherně tlustý. Kolik vlastně ryba měřila? „Sumec albín měřil 165 centimetrů, ale váhu si při té tloušťce nedokážu tipnout. Byl fakt hodně tlustý, jak jde na fotce vidět,“ říká úspěšný sumcař.  

Na jakou nástrahu tohohle obrovského sumce albína rybář vlastně ulovil? „Sumce jsem chytil na cejna, který měřil asi 35 centimetrů, a který byl umístěný kousek pod hladinou,“ popsal rybář Michal. Ten, kdo by čekal, že sumce chytil někdy v hluboké noci, tak by se spletl. Tenhle zlatý krasavec „s plnovousem“ přišel ve 20 hodin večer.

Zajímavé bylo i lovné místo. V čem bylo tak zvláštní? V tom, že nebylo nijak zajímavé! Ano! Na lovném místě nebyl žádný padlý strom nebo ostrá hrana. „Lovné místo bylo „flek“, kde jsem byl poprvé, a který byl celkem rovný a nezáživný,“ překvapuje rybář Michal Jánošík.

Znova: Michal Jánošík je zkušený sumcař, který ve své náručí držel už 18 sumců přes 2 metry délky z českých svazovek. Jenže! Ani ten největší Michalův sumec asi tohohle albína „netrumfne“. Co na to Michal? „Tohohle albína považuji za životní rybu. Chytil jsem ho na svém nejoblíbenějším revíru. Vím tam o mnoha chycených sumcích – tento albín se tam ale chytil poprvé, alespoň co vím,“ zakončuje Michal Jánošík.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -