DomůNovinkyOdškodnění za otravu ryb: Papírny ve Štětí zaplatí násobně více než byla...

Odškodnění za otravu ryb: Papírny ve Štětí zaplatí násobně více než byla vyčíslená škoda

- Reklama -

Severočeský územní svaz informoval o uzavření dohody s papírnami Mondi ve Štětí. Právě z tohoto podniku unikla toxická látka, která zabila velké množství ryb v Labi. Firma přislíbila finanční náhradu na nové ryby.

Foto: Severočeský územní svaz

O uzavřené dohodě mezi rybáři a papírenským podnikem ve Štětí informoval Severočeský územní svaz na svém webu. Rybáři uvedli, že papírny Mondi po úniku toxické látky do Labe projevily lítost, a chtěly situaci řešit. To mimo jiné znamená, že papírny zabezpečí podnik tak, aby k podobné situaci už nedocházelo.

„Při společném jednání jsme nabyli dojmu, že společnost Mondi Štětí vzniklá situace mrzí a pracuje nejen na důkladném prošetření příčin a vyšším zabezpečení, aby se situace nemohla opakovat, ale zároveň se postavila čelem i k otázce poskytnutí finančních prostředků na obnovu rybích populací zasažených únikem nebezpečné látky,“ řekl tiskový mluvčí Severočeského územního svazu Jan Skalský.

 

Firma zaplatí násobně více než byla vyčíslená škoda

Papírny Mondi ve Štětí se k celé situaci „postavily čelem“ a rozhodly se vzniklou škodu na rybách uhradit. A to dokonce v takové míře, že papírenský podnik dá na nové ryby více financí, než byla vyčíslená škoda při lednovém úhynu.

„Dle uzavřené dohody společnost Mondi uhradí částku několikanásobně převyšující vyčíslenou škodu, přičemž finanční prostředky budou využity na obnovu populací v revíru,“ řekl Jan Skalský. A to není všechno! Papírny ve Štětí chtějí s rybáři navázat hlubší spolupráci.

 

Přispívání k posilování rybích společenstev v Labi

Severočeský územní svaz dále uvedl, že papírny Mondi ve Štětí chtějí po úniku toxické látky do Labe prohloubit spolupráci se Severočeským územním svazem. A to třeba tak, že bude v budoucnu přispívat k posilování rybích společenstev v Labi, anebo k vzdělávání dětí v enviromentální oblasti.

„Společnost Mondi se Severočeským územním svazem jedná o další dlouhodobé spolupráci. Ta bude zřejmě spočívat nejen v posilování rybích společenstev v řece, ale i dalších oblastech, jako je vzdělávání dětí a mládeže v enviromentální oblasti, a dalších aktivitách (např. soutěže pro děti, rybářské závody, úklid kolem revírů),“ přibližuje tiskový mluvčí severočeských rybářů.

Severočeští rybáři přístup papíren Mondi ve Štětí velmi ocenili, a to zejména proto, že společnost celou situaci nezakrývala nebo nebagatelizovala. Územní svaz ze severu Čech dále věří, že tento moment je začátkem prohlubování vztahů mezi oběma subjekty, které povedou ku prospěchu života v řece Labi.

 

Co se stalo ve Štětí v lednu 2022?

Rybáři 15. ledna 2022 informovali o tom, že v řece Labi ve Štětí uhynulo velké množství ryb. Na zveřejněných fotografiích byli k vidění kapitální sumci, kapři, amuři, ale například i úhoř. Mluvčí severočeských rybářů Jan Skalský pak magazínu InRybar.cz řekl, že toxická látka zabila i velké množství „bílé ryby“.

Úhyn ryb na Labi: Do řeky unikla toxická látka, která zabíjela ryby

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

  1. Co dodat no, kdyby tam ta fabrika nebyla tak se nikdy nic podobného stát nemůže, sice oceňuji že se k tomu staví celem ale do budoucna to další úniky nevyřeší,uvidite sami.

  2. Máš pravdu, kdyby tam fabrika nestála k úniku by nedošlo. Problém je, že kdyby fabrika nebyla neměl by jsi si čím utřít zadek po vykonání potřeby a děti by ve škole nepsali na papír. Kdyby nikde nebyla žádná fabrika u vody například továrna na chipy která potřebuje opravdu hodně vody a elektřiny neměl by jsi na čem ani napsat svůj příspěvek. Kdyby nikde nebyla žádná fabrika ani asi by jsi ani nedostal výplatu ať už děláš cokoli. Průmysl živí státní aparát, služby, armádu, fotbalisty … a nakonec i ty přiblblé aktivisty. Jde o to udělat co nejvíce aby se podobné události nestávali často a způsobyli co nejmenší škody.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -