DomůOstatníRybářská publicistikaBudou se rybáři u vody mačkat? Zájem o rybářské členství zase vzrostl,...

Budou se rybáři u vody mačkat? Zájem o rybářské členství zase vzrostl, ukazují data

- Reklama -

Územní svazy zveřejnily data o nárůstu jejich členských základen. V souhrnu jde o tisíce nových rybářů, které územní svazy přivítaly ve svých řadách. A některé oblasti hlásí historický rekord v počtu členů.

Grafy: Středočeský ÚS, Západočeský ÚS, Severočeský ÚS, Ilustrační foto: InRybar.cz

O nárůstu počtu rybářů v řadách Českého rybářského svazu mluvil už předseda ČRS Karel Mach ve svém ohlédnutím za uplynulou sezónou 2021. Předseda tehdy řekl, že počet členů ČRS atakoval hranici 263 000.

A navíc ho velmi těšilo, že z toho je více než 35 000 ve věkové kategorii do 18 let. „To je statistika, kterou nám mohou ostatní zájmové spolky bez nadsázky závidět,“ neskrýval nadšení předseda ČRS Karel Mach. Jak počet členů rostl v jednotlivých územních svazech? 

 

Středočechy hřeje přibývání mladých rybářů

Nárůst počtu členů hlásí Středočeský územní svaz. Právě tady se navýšil počet rybářů ve všech věkových kategoriích. V roce 2021 došlo k nárůstu dospělých rybářů o 396 členů, u mládeže narostl počet rybářů o 150 členů. A v roce 2021 přibylo ve středočeských rybářských řadách 115 dětí.

„Radost máme z nárůstu mládeže, který je nejvyšší za posledních 7 let. Potěšil nás i příliv dětí, byť loňský rok byl složitý a v podstatě nám, až na několik výjimek, neumožnil naplno realizovat naši náborovu akci „Ve vodě nežijí jen vodníci“, a další doprovodné akce. Je to výsledek především skvělé práce všech vedoucích rybářských kroužků,“ chválí vedení Středočeského územního svazu.

Středočeský územní svaz se ale může pochlubit i velkým zájmem o členství u dospělých rybářů. V roce 2021 poprvé v historii tento územní svaz překonal hranici 36 000 dospělých členů, což ho řadí na druhé místo, co se početnosti v této kategorii týče.

Velmi si vážíme všech našich dospělých členů, ať těch stávajících, že v covidové době s námi zůstali, a i těch nově příchozích,“ děkuje vedení středočeských rybářů.

 

Západočeský ÚS hlásí rekordní nárůsty

Hodně pozitivní zprávy o zájmu o rybářské členství zveřejnil například i Západočeský územní svaz. Právě rybáři ze západu naší republiky hlásí historické maximum, co se počtu rybářských členů týče. V loňském roce počet všech západočeských rybářů vzrostl na číslo 31 116 členů.

Zejména poslední 3 předešlé sezóny byly pro západočeské rybáře hodně výživné, protože každou sezónu přibylo výrazně více jak 500 nových členů napříč věkovými kategoriemi. „Co rozhodně těší nejvíce, je rostoucí počet registrovaných dětí do 15 let. Přirozený zájem dětí o přírodu a rybářství, který vyústí v členství v Českém rybářském svazu, je podporován i některými doprovodnými benefity,“ uvedl Západočeský územní svaz.

Mezi tyto benefity například patří to, že Západočeský územní svaz stále dává první povolenky pro děti zdarma. Zájem o rybářské členství je ale velký i u dospělých rybářů, který je v posledních třech sezónách rekordní.  

„Trvající zájem rybářů o členství v místních organizacích Západočeského územního svazu ČRS a o rybolov na jeho revírech nás nejenom těší, ale i zavazuje ke zkvalitňování zarybnění rybářských revírů i zlepšení komfortu našich členů při vyřizování členských záležitostí, které poskytuje jednotný informační systém,“ zní ze západu Čech.

 

Severočeši se radují z historického maxima

Velmi pozitivní data zveřejnil i Severočeský územní svaz. Z nich například vyplývá to, že počet dospělých členů je na severu Čech nejvyšší za sledované období, tedy od roku 2009. Aktuální počet dospělých rybářů v Severočeském územním svazu činí 30 915 rybářů.

Pozitivní trend v růstu členů lze ale vysledovat také u severočeských mladistvých rybářů nebo u dětí. Počet severočeských rybářů ve věku od 16 do 18 let se po propadu v „krizových letech“ znovu zvedá, takže v roce 2021 bylo v této kategorii 957 členů.  

Ještě zajímavější nárůst jde pak vidět u severočeských dětí. Právě těch bylo v Severočeském územním svazu v roce 2021 poprvé v historii více jak 3600. „Děti tvoří více jak 10 % členské základny ÚS. Data ohledně dětí a mládeže jsou dobrým ukazatelem, že rybolov stále více zajímá i mladší generace, ze kterých lze vychovávat i například nástupce ve vedení místních organizací,“ těší severočeské rybáře.

 

Jak jsou na tom ostatní územní svazy?

Důležitou tabulku, ze které lze vyčíst nárůsty členů i v jiných územních svazech, zveřejnil Středočeský územní svaz. Právě z této tabulky lze vyčíst to, že počty členů rostou napříč Českým rybářským svazem. Co se týče počtu členů, tak nejsilnější je Moravskoslezský ÚS ve všech sledovaných kategoriích. Celkový počet všech moravskoslezských rybářů je přes 45 000.

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. Já skončil, protože dohady s chataři typu tady je to moje, důchodci a lidi s udírnama co masej ryby na maso, všude bordel, podvody se zarybněním, rybářský lístek za úplatu bez zkoušek a jiné. Už tohle nechci vidět a paktovat se s rybářema platit nehorázné ceny povolenek, příkazy zákazy stupidního charakteru. Hlavně platit ale aspoň kdyby prozkoušeli nové rybáře u zkoušek,jak se chovat u vody. Pěkně peníze zkoužky se nekonejí tady máš ryb. Lístek a hotovo. Pak to má každej blb. Hlavně bych to nečekal u naší největší oraganizaci v praze. Rybář ma byt cestny. Tojo ale hlavne ty co to ridi

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -