Sobáčovský rybník

- Reklama -

Soukromý revír Sobáčovský rybník leží v Olomouckém kraji v obci Sobáčov a jen pár kilometrů od Mohelnice nebo Olomouce. Soukromý revír Sobáčovský rybník je malebná nádrž, na které naleznete klid a pohodu. Sobáčovský rybník je perfektně zarybněný nádhernými rybami. Sobáčovský rybník tak rybářům nabízí vše, co by ideální soukromý revír nabízet měl.

Prostředí okolo soukromého revíru Sobáčovský rybník nabízí naprostý klid a pohodu. Okolo rybníku roste hustá vegetace, která rybářům poskytuje ty nejlepší podmínky pro odpočinek a pohodový rybolov. Navíc břehy okolo soukromého revíru Sobáčovský rybník jsou příjemně travnaté a je z nich velice dobrý přístup až k vodě.

Na soukromém revíru Sobáčovský rybník si mohou rybáři zachytat za velice příznivé ceny. Na revíru Sobáčovský rybník mohou rybáři lovit 24 hodin. Návštěvníci tohoto soukromého revíru jistě ocení i řadu dalších příjemných služeb, které zpohodlní celý lov.

Sobáčovský rybník je velice dobře zarybněn. Na tomto revíru pochopitelně nechybí ani kapitální ryby. Rybáři tady mohou ulovit především nádherné kapry nebo jesetery. Nechybí ale ani dravé ryby! Takže už na nic nečekejte a přijeďte si sem zachytat!

 

O revíru

Rozloha: 3 ha

Kraj: Olomoucký

 

Informace o lovu ryb na revíru

Ceník povolenek:

 • Povolenka 12 hodin – 350 kč (Jedna ryba dle tabulky v rybářském řádu)
 • Povolenka Chyť a pusť 12 hodin – 200 Kč
 • Povolenka Chyť a pusť 24 hodin – 400 Kč
 • Povolenka Chyť a pusť dvoudenní – 700 Kč
 • Povolenka Chyť a pusť třídenní  – 1000 Kč
 • Povolenka Chyť a pusť týdenní  – 2000 Kč
 • Povolenka pstruhová, časově neomezená 60 Kč – pstruh 1kg/135,- Kč

Poznámka: Rezervace chatek POUZE na našem rezervačním systému

 

Pravidla lovu:

 • Sobáčovský rybník je soukromý rybník s „hospodářským odlovem“ na udici. Povolenku si může  zakoupit každý zájemce o lov ryb, který bude dodržovat stanovená pravidla. Lovící provádí veškerou činnost na vlastní nebezpečí.
 • Prodej povolenek je přímo u rybníka, kde je stálá rybářská služba.
 • Rybolov lze provozovat celoročně (denní i noční lov). Doba lovu je březen až říjen od 6:00 hod., maximálně celkem 12 hodin denně při ceně povolenky 350,- Kč. Listopad je doba denního lovu 7:00 – 19:00, od 1. prosince do konce roku chytáme pouze dravce. Noční rybolov od 18:00 do 06:00 hod. Cena noční povolenky je 350,- Kč. Při nočním lovu musí být lovící místo řádně viditelně osvětleno (lampička, lucernička) Lze na místě zakoupit (+ vratná záloha 300 Kč na noční povolenku. Záloha bude vrácena po ukončení rybolovu).
 • V ceně povolenky je možno ponechat si jeden kus ulovené ryby ve velikostním rozsahu dle níže uvedené tabulky: kapr 40 – 60 cm, amur  50 – 70 cm, candát, štika (od 1.9) 50 a více cm (hájení bude vždy upřesněno)
 • Lze také zakoupit povolenku CHYŤ A PUSŤ za cenu 200,- Kč na 12 hodin.
  Cejna si lze ponechat v neomezeném množství. Uloveného lína, úhoře, jesetera a koi kapra je však nutné vždy ihned pustit. Uloveného cejna, tolstolobika a sumce (výjimkou je albín) je zakázáno vracet zpět do rybníka.
 • Rybolov je povolen na dva rybářské pruty s jedním návazcem a jednoháčkem BEZ PROTIHROTU POUZE ORIGINÁL! Vzhledem k velikosti ryb je při lovu ( kromě metody Feeder), povinná síla vlasce „minimálně 0,25“ . Používat plet. šňůry i odhazové je zakázáno. (Jako odhazová šňůra může být použit pouze silonový vlasec o průměru 40 – 50 mm v maximální délce 6m)
 • Při rybolovu používat pouze PRŮBĚŽNOU MONTÁŽ! Při lovu a následné manipulaci s rybou musí být použit podběrák (minimální rozpětí 65 -70 cm) a polstrovaná PODLOŽKA v minimální délce 100 cm (Doporučujeme podložky vaničkového typu) Obojí lze u nás zakoupit. PODLOŽKY NEPŮJČUJEME.
 • VYŽADUJEME ŠETRNÉ ZACHÁZENÍ S ULOVENOU RYBOU. Focení: manipulace s ulovenou rybou maximálně 20 – 30 cm nad podložkou, za neustálého polévání ryby. FOCENÍ POUZE V KLEČE!!! (Zbytečně rybu nevystavovat stresu a po focení ihned vrátit do vody)  VYPOUŠTĚNÍ: Před vypouštěním ulovené ryby je nutné vpich po háčku a drobné ranky ošetřit desinfekcí ( klinikem).Lze u nás zakoupit. Vypouštění ulovené ryby je povoleno pouze z podložky pod ryby nebo z vážícího saku. Každý rybář, který si chce ponechat ulovenou rybu, musí mít svůj vezírek, ve kterém smí uchovávat pouze rybu zapsanou v povolence, kterou si lovící v rámci pravidel ponechá. V průběhu lovu nesmí lovící ryby zaměňovat. Lovící je povinen mít při lovu vyprošťovač háčků, míru pro zjištění délky ryb a psací potřebu pro zapsání úlovku do povolenky.
 • Rybář je povinen na svém stanovišti udržovat pořádek a čistotu. Svým chováním nesmí nijak narušovat pobyt ostatním lovícím. V případě nevhodného chování, porušování pravidel rybolovu a narušování nočního klidu může být lovící vykázán. Za odložené věci neručíme.
 • V areálu je přísně zakázáno rozdělávat ohně mimo místa k tomu určeného.
 • Areál je součástí BIOCENTRA! Platí přísný zákaz jakéhokoli ničení vegetace (řezání orobince, ořezávání keřů, stromů apod.) Je nutné zásadně používat toalety.
 • Parkování vozidel je možné POUZE na vyhrazeném parkovišti, střežené kamerovým systémem. Platí přísná zákaz zajíždění k vodě. Při kontrole je rybář povinen na požádání ukázat zapsaný úlovek, který si ponechal, vezírek, tašku, batoh apod.
 • JE ZAKÁZÁNO: lov ryb do čeřínku, vnadění krví.
 • Po ukončení lovu a před odchodem od rybníka je rybář povinen uklidit místo lovu a odevzdat obsluze povolenku se zapsaným ponechaným úlovkem. Je vedena řádná evidence a na základě výsledků jsou doplňovány jednotlivé druhy ryb.
 • Od roku 2016 je posílen kamerový systém po celém obvodě rybníka. Při jakémkoliv porušení pravidel bude s porušitelem ukončen rybolov a bude vykázan.

 

Pravidla rybolovu pstruhů

 • Od 1. listopadu – do konce března vždy od 8:00 hod chytáme pstruhy (Podle počasí, může být doma prodloužena .Při dostatečném zámrzu chytáme na dírkách..)
 • Pstruh se chytá ve vyhrazeném prostoru a nesmí být v žádném případě vrácen zpět do vody a musí být ihned usmrcen.
 • Denní povolenka v ceně 60,- Kč není časově omezena. Cena uloveného pstruha je 135,- Kč/ 1 kg.
 • Zájemci mají možnost zapůjčení prutu a podběráku za poplatek, v prodeji jsou běžné nástrahy.Pouze při lovu pstruhů.

 

Kontaktní údaje: sportovní rybolov Sobačovský rybník 

Web: sobacov.cz

Facebook: facebook.com/rybnik.sobacov

Telefon: 774 667 026, 731 472 926

Předchozí článekŠinclák
Další článekRybník Mokřad
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

 1. Dobrý den chtěl sem se zeptat je možné u vás použít člun s echolotem či zavazeci lodicku. A přibližně největší váha kapra díky

  • Dobrý den,

   kontaktujte prosím přímo správce tohoto soukromého rybníku. My jsme jen „katalog“ revírů… 🙂

   Díky za pochopení!

   Redakce InRybar.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -