DomůNovinkyOsmiletý Kubík s postižením potřeboval 40 000, rybáři nakonec vybrali 100 000 korun

Osmiletý Kubík s postižením potřeboval 40 000, rybáři nakonec vybrali 100 000 korun

- Reklama -

Na Jezeru Lhota se konal charitativní jarní závod Shoemaker´s Charity Carp Cup, jehož cílem bylo vybrat 40 000 korun na zdravotnické pomůcky pro osmiletého Kubíka. Rybáři ale vybrali hned 100 000. 

Foto: Středočeský ÚS

O závodu informoval Středočeský územní svaz. Osmiletý Kubík pochází z Českého Krumlova. V prvním roce jeho života musel absolvovat onkologickou léčbu, a následně dvě operace mozku. Vše vyústilo v těžké kombinované postižení. O malého Kubíka se stará maminka Pavla, která je samoživitelkou, a která má na starosti ještě Kubíkova mladšího bratra.

 

Cílem bylo 40 000, rybáři vybrali nakonec 100 000

Jarní závod Shoemaker´s Charity Carp Cup trval od středy 6. dubna do neděle 10. dubna 2022, kdy rybáři na Jezeře Lhota lovili non-stop. Cílem této rybářské akce bylo vybrat 40 000 korun na speciální korzet a ortézy, které měly Kubíkovi usnadnit jeho život. A rybáři se skutečně předvedli! Dohromady se totiž povedlo vybrat 100 000 korun.

Charitativního závodu se zúčastnilo 16 týmů, kdy celé klání nakonec vyhrál tým Vyder. Poháry nejlepším rybářům předala například moderátorka TV Nova Kristýna Kloubková. „Potřebovali jsme 40 000 korun, a nakonec je to 100 000. Je to krásný, děkuju vám za Kubíčka. Věřím, že korzet a ortézy na nohy mu pomohou. Jste skvělí,“ řekla moderátorka přítomným rybářům.

Kromě ní ceny nejlepším týmům předávali i předseda Středočeského ÚS Dušan Hýbner nebo ředitel areálu Jezero Lhota Luboš Kořínek. „V složitých podmínkách, které tu panovaly, jste si sáhli až na dno a já oceňuju to, za jakým cílem jste sem přišli, že jste vydrželi až do konce a dokázali vybrat takovou částku. Děkuju vám za to a věřím, že se příští rok na jaře sejdeme zase na jiné svazové vodě v našem kraji,“ nechal se slyšet Dušan Hýbner. 

A co bude s penězi, které byly vybrány „nad rámec“? Po zakoupení potřebných pomůcek pro osmiletého Kubíka budou Nadací Nova zbylé prostředky rozděleny na další handicapované děti.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

4 KOMENTÁŘE

  1. Tady je krásně vidět, jak to v ČR funguje. Samoživitelka, která potřebuje pro syna pomoc nedostane od státu nic, musí se o to postarat sama, nebo jim musí pomoci někdo jiný. Ale Ukrajincům se tedy rozdávají miliardy, vše zadarmo, ale přece na to peníze jsou. Chce se mi blejt. Kubíkovi držím place.

  2. Milý pane, je od vás nízké aktivitu party kamarádů rybářů takto komentovat. Je mi vás líto. KK

  3. Pane Kopeček asi jste to špatně pochopil pan Luboš aktivitu party rybářů nekomentoval ale vládu která by právě měla pomáhat dětem jako je Kubík pro ně by to bylo jen pár drobných proti tomu co se dává na Ukrajinu nemyslíte pomáhat je přece lidské a Kubikovi držím palce

    • Můžu se zeptat byť tomu malému nepřeji nic špatného hodně mi vadí neustálé navážení do válečných uprchlíků, ať se Vám to líbí nebo né určitě má klučina svého otce, neměl by se první on postarat o svého syna, co???? Jak to, že Vám nevadí, že vlastní rodič nemá zájem, ale lidé kteří přišli úplně o všechno mnohdy i jednoho nebo druhého rodiče jsou Vám trnem v oku???? Čím to je, né přemýšlíte a nebo jste takové hyeny??? Vážím si akce a všech rybářů, kteří podpořili klučinu a přeji mu vše nejlepší ale zároveň si vážím všech kteří jakýmkoliv způsobem pomáhají válečným uprchlíkům a pohrdám těmi co závidí pomoc a neustále se naváží do lidi kteří nemohou za situaci do které se dostali

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -