DomůNovinkyRybáři chtějí v revírech více candátů: „Staví“ jim umělá hnízda pro přirozený výtěr

Rybáři chtějí v revírech více candátů: „Staví“ jim umělá hnízda pro přirozený výtěr

- Reklama -

Stav candátí populace rybáři neposilují „jenom“ tím, že do svazových vod nasazují nové ryby. To ne! Třeba na severu Moravy rybáři candátům staví umělá hnízda, aby se měli kde přirozeně vytřít.

Foto: Moravskoslezský ÚS a ČRS MO Ostrava

Rybáři z Územního svazu pro Severní Moravu a Slezsko informovali, že na začátku dubna dva členové profesionální rybářské stráže položili 10 umělých hnízd do vodní nádrže Těrlicko. Tento svazový revír na Havířovsku patří k nejvýznamnějším „candátovým revírům“ v Moravskoslezském kraji. A proto se rybáři snaží posílit tamní populaci candátů.

Speciální umělá hnízda pro candáty jsou navržena tak, aby napomohla těmto populárním rybím dravcům k přirozenému výtěru. Právě přirozené rozmnožování těchto ryb může výrazně napomoci k posílení tamních populací.

 

Oblíbená metoda moravskoslezských rybářů

Moravskoslezští rybáři metodu umělých hnízd pro candáty používají na celé řadě lokalit, třeba na Slezské Hartě. Ale nejenom tady! Není to tak dlouho, co rybáři z Ostravy informovali o instalování 12 hnízd pro candáty ve svazové lokalitě Antošovice. O krásné práci ostravských rybářů jsme psali v tomto článku.

Rybáři tato hnízda označili žlutými bójemi, aby ostatní rybáři nerušili candáty při zakládání nových populací ryb. „Žádáme rybářskou veřejnost, aby na výše uvedeném revíru neprováděla rybolov v místech s candátími třecími hnízdy označenými žlutými bójemi. Žluté bóje v žádném případě neslouží jako označení krmného místa,“ říká předseda dozorčí komise ČRS MO Ostrava Jan Hořínek.

Je třeba si uvědomit, že pokud by nějaký rybář manipuloval s candátími hnízdy, pak by mohl mít problém s rybářskou stráží. Předseda ostravské dozorčí komise Jan Hořínek upozornil, že takové chování bude považováno za hrubé porušení zákona o rybářství. Pozor na to!

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -