Moderní rybář 2013

- Reklama -

Již třetím rokem proběhl v Praze v Holešovicích ve dnech 21. až 24.11 2013 rybářský veletrh Moderní rybář, kam se sjeli vystavovatelé a prodejci z celé České republiky i ze zahraničí.

Celá jedna výstavní hala Průmyslového paláce poskytla zázemí desítkám prodejců rybářského náčiní, cestovním kancelářím, zástupcům rybářských škol, rybářským mediím a dalším. Veletrh Moderní rybář jsem nenavštívil jen jako řadový návštěvník, ale rozhodl jsem se podělit s některými svými postřehy a zážitky z této velkolepé akce společně s vámi.

 

veletrhVýjimečnost veletrhu

Na veletrh Moderní rybář jsem vyrazil v sobotu, kdy byla celá akce na vrcholu. Na rozdíl od jiných rybářských veletrhů je Moderní rybář pro mě větším lákadlem, jelikož je zaměřen převážně na příznivce přívlače, muškaření a mořského rybolovu. Fandové lovu kaprů a plavané si zde ale také přišli na své.

Přátelská atmosféra, spousty zajímavých nabídek

veletrh
Ihned po vstupu do výstavní haly mne oslnil stánek Nástrahy.cz se svou obrovskou nabídkou umělých nástrah. Nepřeberné množství smáčků, které tato firma nabízí, je skutečným rájem pro přívlačové fanatiky. Dalším zajímavým místem byl stánek s produkty firmy Crazy fish se svými atypickými přívlačovými nástrahami. Veselí ruští zástupci této společnosti v čele se skvělým českým přívlačovým závodníkem Františkem Čáhou mne ještě před zahájením ukázky svých nových nástrah přivítali nápojem ze své domoviny, aby to vše bylo ještě o něco veselejší.

veletrhVšude panovala přátelská atmosféra, kdy se vystavovatelé snažili upoutat zákazníky a přijít jim ve všem vstříc. V nepřeberném množství nabízeného zboží si každý přišel na své a to i dámská část návštěvnictva, kterou nejvíce oslovil prut s navijákem v růžovém provedení.

„Když mi ho koupíš, tak s tebou začnu chytat ryby,“ ozvalo se z hloučku od jedné slečny. Za zmínku stojí i expozice starých navijáků, kterou nabízel u svého stánku skvělý český rybář Zdeněk Hofman. K vidění toho bylo skutečně hodně téměř u každého vystavovatele.

veletrh

veletrh

Vše za babku!

veletrhTím největším lákadlem veletrhu byly samozřejmě nízké ceny. Mnoho návštěvníků využilo nabízených slev a domů se někteří z nich vraceli doslova s plnou náručí nového rybářského vybavení. Firma Normark postavila ve výstavní hale obrovský stánek, kde návštěvník s  košíkem v ruce nakupoval takřka jako v supermarketu. I mnoho dalších prodejců vsadilo na taktiku totálního výprodeje, kdy sleva na dané zboží byla i 80%!

Osobně mne překvapil doslova rybářský frc, kde zákazník mohl pořídit i starší výstavní navijáky s již namotanými vlasci. Taková taktika prodeje mi ale přišla už mimo mísu a hodila by se spíše na burzy nebo bleší trhy.

Přední výhody veletrhu

veletrhVýhodou každé rybářské výstavy je možnost vyzkoušet si osobně zboží a porovnat ho s produkty i jiných výrobců přímo na místě. Často byli k vidění prodejci, kteří před svými zákazníky zkoušeli zejména pruty tím nejtvrdším způsobem, aby přesvědčili o kvalitách výrobku.

Přihlížející sledovali s napětím ukázky ohebnosti prutů, které prodejci přiváděli na hranici možností. Vítanou novinkou byl všem přístupný testovací bazén, kde návštěvníci i prodejci mohli vyzkoušet třeba odhozové vlastnosti prutů a chod nástrah.

veletrh

veletrh

veletrh

veletrhRybářské instituce

Zajímavé bylo i zastoupení středních a vysokých rybářských škol, které zde mladým rybářům a zájemcům o rybářství a přírodu nabízely možnost studia.

Nesměl chybět ani Český rybářský svaz, který zde prezentoval svou činnost.

 

veletrh

veletrh

veletrh

veletrhZnámé tváře ze světa sportovního rybaření

Na žádné akci typu Moderní rybář nesmí chybět kvalitní přednáška a beseda se známými lidmi z rybářského světa. V sobotu byla na programu přednáška Radka Filipa, který se rozhovořil o vzrušujícím lovu bolenů. Nechyběly ani další známé osobnosti jako třeba David Havlíček nebo Zdeněk Hofman. Největším překvapením bylo pro mne setkání s českým hudebníkem, hercem a moderátorem Alešem Hámou, o kterém je známo, že je i nadšeným rybářem. Patronem celého veletrhu Moderní rybář byl uznávaný český herec Rudolf Hrušinský.

Důsledky hospodářské krize

veletrhHospodářská krize se dotkla i jinak zapomenutého světa rybářů. Podle mě dopady krize byly patrné i na výstavě Moderní rybář. Nezřídka jsem se setkával s nespokojenými vystavovateli, kteří si stěžovali na nízké tržby a celkový úbytek návštěvníků.

Z rozhovoru s jedním z vystavovatelů:

„Je to mnohem slabší. Lidí je stále méně a málo utrácejí, hlídají každou korunu.“

veletrh

veletrh

veletrh

veletrhTřešnička na dortu

Přidruženými akcemi byly výstavy lodí a luxusních automobilů předních světových značek. Bylo možné si vyzkoušet třeba simulaci automobilové nehody nebo se podívat do trupu luxusní jachty za několik desítek tisíc euro!  Každý si rád představil aspoň na okamžik, jaké je to být obklopen přepychem!

Pocity z veletrhu Moderní rybář 2013

veletrhVeletrh Moderní rybář 2013 se opět ukázal jako špičková akce, kde každý rybář mohl nalézt své. Tento veletrh hodnotím na výbornou a to zejména díky skvělé atmosféře, nabídkám kvalitního zboží a ochotnosti všech vystavovatelů, kteří i přes určitá omezení měli co nabídnout.

Doufejme, že události takového rázu budou nadále pokračovat a jejich úroveň neklesne. Občas i rybáři musí vyrazit mezi lidi, aby se vybavili materiálně, ale i doplnili nové zkušenosti. Děkujme tedy pořadatelům a všem vystavovatelům za uskutečnění takové rybářské události a přejme jim mnoho štěstí v dalších letech.

Petrův zdar!

Autor: Patrik Truhlář

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -