skingbranding-banner

Ohlédnutí za MS juniorů v RT: Nejzajímavější momenty závodu


Je tomu přibližně měsíc, co na frýdecko-místeckém stadionu probíhalo MS juniorů v rybolovné technice. Tento závod hostil přibližně čtyři desítky mladých závodníků, kteří se předvedli v pěti disciplínách v kategoriích juniorů a juniorek. Nechyběla ani naše reprezentace, která závod nakonec naprosto ovládla.

Letošní MS juniorů v rybolovné technice toho nabídlo opravdu mnoho. Viděli jsme obdivuhodné výkony a nádherné souboje mezi těmi nejlepšími. Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější momenty letošního MS. Podívejte se!

 

Zlatá Kateřina

rybolovna technikaČeská reprezentantka Kateřina Marková zanechala ve Frýdku-Místku výraznou stopu. Díky svým excelentním výkonům získala neuvěřitelné 4 tituly světové šampionky v rybolovné technice. Zlaté medaile naše závodnice získala v hodu mušky na cíl, hodu mušky do dálky jednoruč, hodu zátěží na cíl, hodu zátěží do dálky jednoruč.

Velice zajímavý byl souboj mezi naší Kateřinou Markovou a Polkou Oliwiou Mośko. V první disciplíně (hod muškou na cíl) Kateřina Marková nechala za sebou Oliwiu, která tak brala stříbrnou medaili. Ovšem hned vzápětí přišla další disciplína (zátěž na přesnost), kde si závodnice své role prohodily. Tento souboj byl velice zajímavý.

 

Česká mašinérie na medaile

rybolovna technikaNeskutečnou podívanou připravili naši junioři v disciplíně hodu do dálky jednoruč. Zde nejvyšší čtyři místa ovládli právě naši reprezentanti, kteří za sebou nechali zbytek světa. Disciplínu nakonec ovládl Filip Humpál před svými kolegy Jiřím Markem, Tomášem Spáčilem a Filipem Vaculíkem. Při vyhlašování tak za stupněm vítězů vlály pouze české vlajky. Nádherný zážitek!

 

Polský triumf

rybolovna technikaNa závodě ale nevládli pouze Češi. Dva tituly světových šampionů naší reprezentaci unikly. Získali je naprosto zaslouženě polští závodníci. Hned první den závodu zabodovala Oliwia Mośko, která vyhrála již ve zmíněném souboji před naší Kateřinou Markovou. Polka získala zlatou medaili v disciplíně zátěž na přesnost.

Druhou radost polským trenérům udělal v sobotní části Krzysztof Matwiejczuk. Ten ovládl disciplínu hod zátěží na cíl a suverénně tak získal zlatou medaili. V této disciplíně nezískal ani jeden český junior žádnou medaili.

rybolovna technika

 

Česká pestrost

rybolovna technikaPro fanouška, který podrobně nesleduje dění v rybolovné technice, byl určitým překvapením vysoký počet reprezentantů, kteří dokázali získat cenné kovy. Náš tým tak nespoléhal pouze na nějakého vyvoleného závodníka, ale mohl čekat úspěch snad odevšad.

To potvrzují i výsledkové listiny.  Naše reprezentace získala celkově 12 medailí, které si rozdělilo šest reprezentantů. V kategorii juniorek cenné kovy braly Kateřina Marková a Iva Zelenková. V juniorech pak byli ocenění medailemi Filip Vaculík, Tomáš Spáčil, Filip Humpál a Jiří Marek.

 

Ten, o kterém se nemluví

Rybolovná technika, ač u nás je tradičním sportem, nejeví v našich končinách zřejmě tolik zájmu, kolik by si tento sport zasloužil. Možná je to z obavy, že na stadionu nebude nic zajímavého k vidění. Omyl. Samotný závod je skvělým diváckým zážitkem, při kterém můžeme obdivovat zajímavé techniky házení s udicí a obdivuhodné sportovní výkony jednotlivých závodníků.

Autor: Viktor Krus

Nové články v rubrice

Zemětřesení v ČRS: Přichází změna? Noví funkcionáři „vyházeli“ ty staré! Co rybáře čeká?

admin | přečteno: 8339x | 27.06.2018 | Žádné komentáře

Tak tohle je teda pořádný „masakr“! V minulých týdnech proběhly zásadní …

Handicapovaní rybáři Kladruby na FOR FISHING 2018

admin | přečteno: 456x | 26.02.2018 | Žádné komentáře

Již třetím rokem v řadě získala organizace handicapovaných rybářů ČRS MO …

FOR FISHING 2018: Kompletní informace o největší rybářské akci v Česku!

admin | přečteno: 3488x | 29.01.2018 | Žádné komentáře

Už je to zase tady! Milovníky rybaření čeká další ročník …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.