Domů Ostatní Rybářské komentáře NÁZOR: Zákaz bivakovaní se rozšíří i na další revíry. Rybáři se chovají...

NÁZOR: Zákaz bivakovaní se rozšíří i na další revíry. Rybáři se chovají jako prasata!

- Reklama -

Ano, připouštím. Omlouvám se prasatům za to, že jsem je přirovnal k rybářům, kteří se někdy u vody chovají ještě hůře. Je neuvěřitelné sledovat břehy revírů, jak se na nich kupí haldy nových odpadků. Odporné hory obalů od nejrůznějších laskomin nebo PET lahví se válí buďto přímo na břehu, anebo leží kdesi v křoví „uložené“ v plastovém pytli. Ten, kdo to má v hlavě alespoň trochu v pořádku, se nad takovýmto pohledem musí rozezlít. Jenže co z toho? Možná se ale začíná blýskat na lepší časy. Doba, kdy rybáři nebudou moct smět bivakovat u vody, se prostě nezadržitelně blíží…

Už zase vidím ty internetové diskuze, kdy mě anonymové budou označovat za naprostého idiota. Ale víte co? Já si prostě nemůžu pomoct! Ty tuny odporného odpadu, které se válí u našich vod, mě prostě strašně štvou. A pořád si lámu hlavu nad jednou zásadní otázkou: Jak může někdo nechat po sobě takový svinčík? Co je těžkého na tom naložit vlastní odpad do auta a vyhodit jej do popelnice v nejbližší vesnici? Proč je to takový problém? Prosím, dá mi někdo uspokojivou odpověď?

neporadek_u_vody

 

Zákaz bivakování: Reálná hrozba, která se blíží!

Přehrada Křetínka. Právě tady starostové okolních vesnic prosadili to, že na březích Křetínky se jednoduše bivakovat nebude. Důvod byl jednoduchý. Rybáři prostě dělali velký nepořádek. Haldy odpadků, hluk a páchnoucí exkrementy v okolí nenechaly tamní starosty mlčky přihlížet. A už je to nějaká doba, co se na Křetínce bivakovat jednoduše nesmí. A víte, co je na tom naprosto nejlepší? Sice jsme o tom na InRybar.cz už psali, ale teď je vhodná doba si to zopakovat. Jeden z tamních starostů místním novinám řekl něco v tom smyslu, že od té doby, co se u Křetínky bivakovat nesmí, nastal božský klid. Hluk i odpadky jednoduše zmizely. A myšlenky o tom, že by zákaz bivakovaní někdo zrušil, nepřipadají v úvahu. Nepřijde vám to zvláštní?

Rybáři se jednoduše nechtěli podívat do zrcadla. Nechtěli si připustit, že to oni dělají opravdu velký nepořádek, který provokuje. Který provokuje takovým způsobem, že obce jednoduše břehy nádherné přehrady „zavřely“. Takže ne, za odpad nemůžou rekreanti. Za to obrovské množství bince, které leží všude kolem, můžou z velké části právě rybáři. A ti teď na Křetínce za své chování dostali konečný „účet“.

 

Auto na břehu? Proč ne!

Začněme tuto podkapitolu aktuální zprávou. Na Slezské Hartě, která leží na severu Moravy, prováděli policisté a porybní rozsáhlou kontrolu. Zdálo by se, že všechno proběhne naprosto v klidu, poněvadž na této přehradě je v současné době povolený lov non-stop. Ale ne, rybáři jednoduše zase musejí dělat problémy. O co šlo tentokrát?

Policisté řešili nespočet případů, kdy bivakující rybáři sjeli se svými vozidly až ke břehu. Zákaz nezákaz. Je to neuvěřitelné! Nepochopitelné! Prostě frajeři si nemůžou přinejmenším vyložit své věci u vody, a pak nepostavit své vozidlo někam výše. Prostě, aby to auto jenom nestálo přímo u vody. To, že z mnoha aut vytékají nejrůznější sajrajty, které se můžou dostat do vody, o tom už raději ani nemluvím. Já nevím, ale fakt vám to přijde normální? Opravu je takový problém se nechovat jako bezohledný pitomeček? Je to takový problém se chovat u vody trochu ohleduplněji k okolí? Zřejmě ano, zřejmě to je velký problém.

 

Obraz Čechů v zahraničí: Bída, velká bída!

Možná to sem ani nepatří. Ale pro ucelení věci si promluvíme i o obrazu českých rybářů na zahraničních vodách. Český turista je v zahraničí vnímán jako týpek s ponožkami v sandálech a s „dekou“ na hlavě. A český rybář je v zahraničí považován za prase, které zanechá po sobě jenom spoušť. To není výmysl. Stačí se podívat na náš obraz v Norsku, ve Španělsku nebo v Itálii, kde Češi tak rádi za rybami jezdí.

Poznatek z praxe. Jako člověka, který se lovem sumců v Itálii nevěnuje, mě to nikdy nenapadlo. Ale pak jsem se bavil s mým kamarádem Romanem Matulou, který je skvělým rybářem, a který do Itálie jezdí za sumci velice často. Zeptal jsem se ho na jednoduchou otázku: Proč všichni Češi jezdí na deltu Pádu, když Němci nebo Italové chytají i výše po proudu? Odpověď od Romana byla v tomhle směru naprosto zdrcující, a za naše krajany jsem se jednoduše začal stydět.

Roman řekl něco v tom smyslu, že Češi mají v Itálii tak špatnou pověst, že je majitelé kempů, které najdete výše po proudu, jednoduše nepustí. Jakmile německý nebo italský majitel kempu zjistí, že jste Čech, můžete se rovnou otočit a odjet. Člověka tohle jednoduše fakt zamrzí. Ale můžeme si za to sami – obrovské množství nepořádku, které po sobě čeští rybáři zanechávají, je k zblití. A o masakrech, kdy Češi zabijí, na co přijdou, raději ani nemluvím. Hlavně, že se zaplatí benzín, že?

 

Co se stane?

Není to pěkný obrázek, co říkáte? Čeští rybáři dělají nepořádek, jsou bezohlední ke svému okolí a zmasakrují snad všechno, na co přijdou. Připomíná mi to internetové diskuze, kdy Češi nadávají na Poláky nebo Ukrajince, jaká to jsou prasata. Ne. Nesnažte se svalit vinu na druhé. Někteří z vás se podívejte do zrcadla a zjistíte, že jste prachmizerná lůza. Je to k pláči.

Ale co už. Jedno je prostě jisté. Například obcím začíná docházet trpělivost. Hromady odpadků musejí odklízet na vlastní náklady, policisté z okolí neustále řeší porušování zákazu vjezdů a obyvatelé obcí u revírů si stěžují na hluk, nepořádek a exkrementy v okolí vody. Takže co se logicky stane? Je to jednoduché. Kvůli trestuhodnému chování začne zákazů bivakovaní jednoduše přibývat. Z Křetínky je patrné, že toto omezení funguje, a že přináší své ovoce. Jaké další vody toto omezení postihne? Budou to Nové Mlýny, o kterých se v tomto ohledu mluví už dlouho? Kdo ví…

A na závěr. Pokud se bude chtít někdo vymlouvat na nečinnost porybných a policistů, měl by si rovnou dát facku. Proč by sakra měli porybní nebo policisté hlídat to, jestli je u vody pořádek? Snad každému je jasné, že odpadky do přírody nepatří. To ví i dítě! Takže s tímhle argumentem se v případné diskuzi ani nezapojujte. Tohle je prostě na rybářích samotných!

Je mi jasné, že všichni rybáři nejsou stejní. Ale z pohledu nerybářské veřejnosti ano. Takže všichni nás hází do jednoho pytle – i s těmi zmetky. Je to smutné, je to nepříjemné, ale je to zatraceně tvrdá realita. Takže až jednou pojedete k vaší oblíbené vodě, kde najednou bude plno omezení, nedivte se – rybářská prasata a bezohlední pitomečkové vyhráli…

Autor: Viktor Krus

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

38 KOMENTÁŘE

 1. Dobrý den,
  jako mladý kluk jsem hrál fotbal. Moje zdraví mi už nedovoluje se tomuto koníčku již dál věnovat. Pracuji v gastronomii a proto jsem si udělal rybářský lístek. Chtěl jsem trávit čas u vody i přes noc. Díky pár pitomcům se můj sen o relaxu rozplyne jako dým.

 2. Pánové ne všichni rybáři jsou stejní,proč hazet všechny do jednoho pytle.Pokud je takový nepořádek tak asi nefunguje něco jiného.Proč není kontrola na výletníky co si příjdou ugrilovat kuřátko a vše po nich zůstane nebo jste snad někdo vyděl,že by táhli odpadkový pytel petek,gril.tácku a jiného do kontejneru?Ne nezastávám se rybářů,ale hodně z nás je takových co si přinesem tak taky odnesem,najdou se vyjímky ale tady by snad měla pomoci ryb.stráž ať již z řad rybářů nebo profi stráže.Vím z vlastní zkušenosti,že to nemají jednoduché,ale v řadech je to dáné.Pánové my rybáři nesmíme ohně rozdělávat i když máme sebou děti a ty by si také opekly klobásku a to se špatně vysvětluje proč ten pán vedle s dětmi může a mi ne,protože on není rybář a mi ano.neměl by být zákon pro všechny stejný?Zákaz bivakování nic nevyřeší akorát nám poctivcům znechutíte našeho koníčka

  • Miloši, ty si nečetl článek až do konce? Píše se tam jasně „Pokud se bude chtít někdo vymlouvat na nečinnost porybných a policistů, měl by si rovnou dát facku.“ Tak doufám, že sis jí už dal !!!

   Jsou zde myšleni rybáři, kteří se rozvalí k vodě na dva tři dny a nechají po sobě jen bordel a nasráno!! Ať si rybáři udělají pořádek mezi sebou, a takového zmetka ať třeba seřežou, utopí to je jedno – ale pokud to nebudete dělat, hází vás všechny do jednoho pytle.
   Je to stejné jako po revoluci, kdy byli nápisy v zahraničí „Češi nekraďte“, „Češi kradou“ atd….

  • Musim souhlasit my co si jedem odpocinout na ryby z celou rodinou do prirody a i kdyz jedem na tyden nikdy po nas nic nikdo nenasel vse si odvezem tak nevim proc to odsirat za spatne vychovany lidi.kdyby rybarska straz pokutovala vsechny kdo si okolo sebe neuklidi byl by poradek a pritom je to v radu .taky jsem jezdil na nadherne misto prijeli tam dva sokolici prez noc a rano to zbalili a ten chliv plnej pytel 800×600 odpadku tak jsme to pozbiraly ja vybech kopec za nima a mensi hadce jsem jim to vysypal do auta na volno a byl klid

 3. S některými věcmi nezbývá než souhlasit nedávno sem jel na svou oblíbenou vodu a po příjezdu jsem 20 minut uklízel než jsem si vůbec dovolil vybalit z auta nasbíral jsem 40 L pytel plný odpadků od jiných rybářů,nejsem fanda zákazu bivakování spíše by bylo fajne kdyby se nepořádníkům sebrali noty a už se jim nikdy další nevydali.Jak tady autor píše auta u vody tak to je problém dost dneska vidím jak se kradou auta nechte ho někde 200 nebo 500 metrů od sebe v lese a v klidu chytejte den, 2,3 z mého pohledu to nejde každej slušnej člověk se o své věci stará tak aby mu z nich nic neunikalo (auta,motorky,karavany atd) pokud jde o mě zákaz bivakování přežiju ale nechat auto stovky metrů nebo kilometr od sebe v lese ,to budu radši jezdit jen na soukromáky tam vím kde auto mám a často na něj i vidím

 4. Zdravím,tak na co máme porybný?mají kontrolovat reviry!a já jen slyším: ukaž mi povolenou, dám ti tam štempl,aby bylo vidět že jsem tu byl:-( chcete rozdávat povolenky dětem zdarma:co je to za blbost, to je jako by jste je dávali dospělým, přece musí dělat dozor dětem. Jestě schcete usnadnění povolenek pro cizince,to tu bude ještě větší bordel..Tak nevybirejte peníze za brigády, ale ať si je každý odpracuje a on si to pak rozmyslí házet odpad do křoví..to je samej zákaz v týhle uspěchaný době, kdy chce člověk trošku klidu a odreagovat se tak mu to chcete zakázat.. A co ti rybáři kteří jsou slušný a uklízí i po ostatních? Tak na to taky doplatí 🙁 co založit dobrovolné hlídky??? Ale jen pro ty, kteří jsou opravdu srdcaři!!! Jen dát rozumným lidem odznaky ať se můžou prokázat a je to… Taky jsem seděl u vody a slyším jak si dva povídají: sebrali mi povolenou chytal jsem přes zákaz ale už jí mám zpátky kamarád mi ji vrátil. Smutný

 5. Vážení přátelé rybáři. Myslím si že nás slušných je více, protože, když je po nás čisto tak ani nikdo neví že tam rybář byl, ale když je bordel, tak jsme všichni špatni a to nejsme v přírodě jedini. Jasne najdou se bordeláři, ale to je bohužel u všeho. Dělal jsem si papíry v domění, že jako registrovaný rybář a řádně platící budu mit oproti, jenom „turistům “ nějakou výhodu, jako třeba myslivci a ostatní, ale vse je jinak, jako rybář mám samé zákazy a omezí a jako „turista“ můžu vše. To mě mrzí až štve. Rybařina mě moc baví, ale když to tak půjde dál, tak fakt nevím.

 6. Nesvalujte vinu jen na rybáře. Čuňata jsou rovnoměrně napříč společností. Pro některé lidi je samozřejmostí po sobě uklidit, pro jiné vyhodit odpad za jízdy z auta nebo nechat tašku pohozenou v lese. Zajeďte si na překrásné lomy u Karlštejna. Bude vám do breku…

 7. Vážený pane autore článku- stejně jako jsou někteří lidi zloději a proto všechny i nezloděje neposíláme do kriminálu, stejně jako jsou lidi co nabourají pod vlivem přesto všem řidičům co neholdují alkoholu tak jsou i rybáři co jsou hovada a jsou rybáři co jsou slušní a přírodu chrání, odpadky a to nejen po jiných rybářích ale návštěvnících Křetinky za ně uklidí a odvezou do 5 upozornuji 5!! popelnic, které na Křetince jsou pro tisíce lidí,případně ty odpadky odvezou domů.
  Patřím k těm rybářům, jak mně zákon dle práva rybáře nařizuje jak se mám u vody chovat a vždy já i moji přátelé rybáři po sobě i po druhých uklidíme. Myslim si že existuje rybářská stráž, nebo městská policie, či policie, která může tkzv. hovada rybáře kteří mají okolo sebe tzv. chlívek,či porušují rybářské zákony—mimo jiné v okolí ryborovu 3m2 v průběhu a po ukončení rybolovu mít uklizeno a nemít nepořádek— a pokutovat nebo odebrat ryb. lístek.
  Perzekuce, buzerování a zákaz bivakování rybářů je nehorázné porušování osobní svobody .Mezi rybáři jsou děti či starší a nemocné osoby,kteří si nemohou díky Vámi vychvalovaní úřadů Letovic a obcí okolí Křetinky, řádně zarybařit, jelikož my rybáři neumíme poručit dešti či větru natož vedru.Těžko se vám bude vysvětlovat že když rybář chce ulovit kapitálního kapra , musí ho prvně navnadit a to trvá někdy i celý týden.Vy víte že za týden nepřijde bouřka?? Nebo když bude na slunku 40nad nulou tak bez přístřešku vydržíte??
  Vážený pane autore– víte prd a píšete nesmysly.Jediný co úřady dokázaly je to , že se pošlapávají lidské práva z úředního nařízení. Bohužel v naší republice je to možné.Vladimír Zahálka

  • Pane Zahálko,

   chápu Vaše rozhořčení. Ale tady se dostáváme k meritu věci – rybářská prasata a pitomečkové vyhráli. Je to smutné, ale bohužel.

   Mně osobně zákaz bivakovaní štve, ale situace je taková, že se obcím prostě a jednoduše nedivím. Mluvím z vlastní zkušenosti na „mé“ vodě – hromady odpadků, porušování zákazů vjezdů nebo hluk. Zdejší obci to přestalo bavit, dala všude závory a vyhláškou zakázala nocování u vody. Takže i u nás tahle prasata vyhrála.

   Myslíte, že z toho mám radost? Nemám! Ale znova opakuji, obcím se nedivím. Rybáři se neumějí chovat…

   Nechápu, co je složitého na tom, zavolat městskou policii. Pokud rybář takové chování vidí, může to pomoci řešit. Ale to se neděje. Sám moc dobře víte, že porybní nemůžou hlídat revíry 24 hodin vkuse. To nejde. A to, že se rybářská veřejnost nezapojuje, je chyba. A pak na to doplácíme všichni. Proč rybáři tohle tolerují? Všichni jenom nadávají, ale že by se někdo zapojil? To ne!

   A ještě něco. S tím bivakovaním buďte opatrný – bivakovaní není součástí vykonávání rybářského práva a žádný vlastník pozemku u vody nemá povinnost tolerovat přítomnost bivakujících rybářů. Takže suma sumárum – v průběhu lovu si můžete postavit napříkald deštník, ale po skončení lovu tam nemá rybář co dělat. To, že se to doposud tolerovalo, bylo super. Ale ta doba končí. Právě kvůli tomu, že rybáři si toho nevážili…

   Více zde: http://www.inrybar.cz/rybarske-rady/rybarska-legislativa/zakaz-bivakovani-zakon-hovori-jasne-rybari-u-vody-bivakovat-nesmeji/

   Přeji krásný den!

   Krus

   • Zdravím,upřímě napíšu pár poznatků z vlastní zkušenosti u vody a nebudu se tajit ani s revírem. Jsem z brna a jezdím už vic jak 15 let na ryby do bulhar,přítluk a lednice a přiznám že autem zajedu po lesní nebo polní zpevněné cestě přes zákaz blíž k revíru abych se nemusel s věcma tahat mnohdy kilometry k místu kde chytám a potom zase zajedu zpět a jdu pěšky od auta v obci na místo. A teď pozor ! Nejednou mě zastavil a vysloveně buzeroval a urážel místní pán z lesní správy a i přes vysvětlení že věci mam na místě,jedu zaparkovat auto do obce a zpět jdu pěcha měl plnou hubu zákona chytrostí. A v ten okamžik jel na motorce MÍSTNÍ rybář k vodě až do lesa,až na místo. Tohle ovšem po mé nechápavé námitce onomu panu lesnímu nevadilo a odpověděl mi doslova blaf že to sa toleruje. Tak teď babo raď,myslím a sem přesvědčen že i sami obce a místní by si měli zamést před vlastním prahem. A to nebyla jediná zkušenost v dané lokalitě,mam jich mnoho s místníma co si na mopedu chatrného stavu jezdí až na lovné místo po pěšinkách a s ledovím klidem chytí dva kapry a hurá domů. A na cizí plivou protože si myslí že je to jejich revír,omyl,můžeme tam chytat pánové všichni z moravy. Takže sem následně řádně rozčílen poslal pana lesního do onoho místa. A to nemluvím o tom že místní doslova vybagrují na cestě dvě díry aby tam neprojelo auto ale na motorku si tam průjezd nechají a vesele si na ní hrčí do lesa. A konkrétně na několika místech zůstal po místních u vody né nepořádek ale bordel v podobě plechovek a kyblíků od krmení nechaných asi na příště a dokonce stará sedačka přímo v lese na místě k chytání ! Mají o tomhle místní páni starostové obcí nějaké info ?,kdyz jim tak moc místní „slušní“ rybáři atd. brečí na ůřadě jací ti cizí rybáři jsou hrozní. Ne,nekydám špínu,jen by se měl každý nad sebou zamyslet,protože taková je realita. A můj názor k těm směšným zákazům? Místo aby byla společnost ráda že slušní rybáři ale i výletníci,hlavně ti mladí,tráví čas raději v přírodě než po hospodách a u počítačů,tak jim,nám,to raději zakážete. Já osobně bych to řešil tak,pokusil bych se rybářům aspoň s části umožnit přístup k revíru autem na vyložení věcí protože často je to opravdu z obcí daleko. Samozřejmě pokud by to v daných místech bylo možné. A dál bych se pokusil najít finance pro třeba porybné a obecní policii která by častěj kontrolovala pořádek a slušné chovaní u vody a případně nekompromisně zakročila a brala špatným rybářům povolenky na hodně dlouho a dávali se pořádné pokuty. Myslím že by netrvalo dlouho a naše řady by se pročistili a bylo by zase fajn se ráno probudit u vody,uvařit kávu,nahodit a kochat se krásou přírody a tichem. V dnešní době telefonů s foťákem přece není problém si kontrolované špatné rybáře nafotit na místě v pátek a v sobotu jim případně hned dát pokutu na základě důkazu nebo jim odebrat povolenku. Tohle je podle mě tak nějak spravedlivé řešení těchto problémů. A s čistým svědomím se přiznám že,ano někdy zajedu z víš uvedených důvodů na chvíli do zákazu,ano bivakuji u vody ale ne na soukrmích pozemcích. ALE CHOVÁM SE TIŠE,SLUŠNĚ,OHLEDUPLNĚ, OPADKY VOZÍM DUMŮ , NEJSEM NA MÍSTĚ DÝL NEŽ 3 NOCI ABY SI UŽILI I OSTATNÍ A HLAVNĚ PŘEVÁŽNOU VĚTŠINU RYB PUSTÍM ZPĚT DO VODY.

  • Láďo, plně s Vámi souhlasím. Navíc chci doplnit, že k vodě nechodí jen rybáři, ale i mistní omladina a také jsem několikrát zažil bandu uk-ček, kteří přijeli autama nechytali ryby, ale jenom chlastali a to byl mazec. Rád jezdím autem až k vodě (žádný sajrajt mi z auta neteče, nebotˇbych neprošel STK) a nestidím se za to. Rád jsem u vody i několik dní a považuji to za neskutečný relax.
   Jsou lidi, kteří prostě vyhodí pytel s odpadky do lesa a rybařský lístek nevlastní. Považuji tento článek za velkou hloupost se silným arogantním přízvukem. Pisatel by si měl uvědomit, že my rybáři si povolenku kupujeme a tím si kupujeme i nějaká práva. Připomíná mi to boj proti kuřákům. Cigarety se vesele prodávají a přitom kouření se zakazuje. Myslím si, že proti lidem s takovými názory by se mělo aktivně bojovat.
   Vše je ošetřeno zákonem a není potřeba vytvářet další perzekuci vůči rybářům – lidem.
   Často vidím hromady odpadů kolem silnic, v lese nebo třeba ve městech kolem košů a popelnic, tak zakážeme lidem používat silnice? Chodit do lesa, nebo bydlet v domech a bytech, protože dělají kolem sebe bordel?
   My rybáři jsme snadná kořist pro takové lidi, kteří često ani rybabářský lístek nevlasní.
   Rybáři a přátelé Petrova cechu. Spojme se a bojujme proti takovýmhle zlořádům. Braňme svá práva a těch pár krásných chvíl u vody!!!!!! Petrův zdar.

 8. Rybařil jsem na Křetínce již jako malý chlapec.Kdysi jsme místům na přítoku říkali pod smeťákem.Nebyl to bordel jen od rybářů,ale bordel lidí,kteří tam zakládali tzv.černou skládku,zastavili a házeli tam vše co se jim nehodilo.Nechci se příliš zastávat rybářů ,ano jsou mezi nimi také prasata,ale těch kteří se chovají k přírodě slušně je mnoho.Nesnáším zejména větší skupiny rádoby sportovních rybářů,kteří neberou ohledy na ostatní rybáře,pálí u vody ohně a opékají si ryby které upytlačili,silně pod vlivem alkoholu a řvou a dělají bordel a chovají se jak kdyby nad ně nebylo.ALE,nemůžeme všechny házet do jednoho pytle to přeci nejde.To samé je to se zloději a vrahy.Nemůžeme říci,všichni lidé jsou zloději a vrazi ! To je to samé .Já osobně se řadím ke slušným rybářům a pochybuji že mě to může někdo vyvrátit.Sám osobně mám přírodu velmi rád a to jako celek ne jen ryby.Sám je pouštím,jsem na ně opatrný,snažím se,aby po mně žádné odpadky nebo cokoli na místě zůstalo a žádné ohně nepálím a takových lidí je spousty.Uznávám lov nonstop,uznávám tzv. K70 a díky nedostatku času a díky pravidlům které jsou na nic,státní vody již nenavštěvuji, jen místa kde je to povoleno.Mě nevadí originál tyčové bojky,protože ty tam nikdo nenechá,mě nevadí lov nonstop,protože v noci když je klid,může se podařit pěkný úlovek.Je třeba aby se pantáti,kteří vedou rybářské svazy zamysleli a změnili pravidla,která nestojí dle mého názoru za nic.Především to chce zvýšit rybářské kontroly,být důslednější a takové rádoby rybáře více trestat.Zvolit tresty takové,aby si dotyčný příště rozmyslel co provede.Každý je za své činy zodpovědný a následky musí nést každý sám.Je to i na ostatních rybářích,aby na takové lidi upozornili.Je to o nás všech.Jsou lidi,k kterým je to lhostejné a dělají bordel a ne jen u vody.Stačí zastavit automobilem na nějakém volném místě u lesa nebo mimo parkoviště a všude se válí odpadky a je všude kolem nehoráznej bordel.Když si vzpomenu když jsem se byl kdysi z jara projít na Vírské přehradě a viděl jsem plavat bordel s Dalečína a okolí,pet láhve a,prázdné plastové barely od různých olejů,nafty a dalších hnusů a ta představa,že tuto vodu pijeme tak je mi zle,ale údajně to všechno dělali rybáři,kecy.Je mi zle s těch lidí co to dělají,proto jsem se rozhodl o tom napsat,o tom co vidí slušný rybář jako člověk kterému to není lhostejné a nechce trpět za ostatní.Pijme si,bavme se,ale poklízejme po sobě ,buďme k okolním rybářům tolerantní a neotravujme je,přijeli jsme si přece do přírody odpočinout,ne ji zdevastovat.Spousta z vás si řekne,co to je za magora,to jsou debilní řeči,ať se podívá na sebe,já můžu s klidným svědomím říci,že já rybář (prase) nejsem a vy se co děláte bordel se zamyslete,jste to vy,kvůli kterým se dělají nesmyslná opatření a zákazy.Nevím zda-li tento můj článek vydržel někdo číst až do konce,ale jestli ano tak mu určitě není ten bordel u vody a v přírodě lhostejný,je na čase to změnit a obrátit k lepšímu .

 9. Tak co se nejdříve zaměřit na kempingove pašáky kteří mohou u vody dělat cokoliv jelikož nemají rybářský lístek, a tudíž se na ně nevztahuje rybářský řád
  .Když už stojí povolenka toli,, tak ať udělají kolem vody popelnice. Hlavě tím odradí spoustu rybářů kteří raději utratí peníze na povolenku na soukromé vodě.

 10. Teď sem byl na Hartě u Roudna v takzvané Psí zátoce u ostrůvku. Byl tam opuštěný stan s matrací a naproti bylo vidět velký stan a automobil na louce za prdelí. Takže razie policistů a povodí asi minula se účinkem.
  Ti lidi co propagují poplenice u vody musí domylste že kdo ty popelnice bude vyvážet. Když tam dáš popelnici,, tak tam lidi svůj bordel vyhodí místo aby si ho odnesli domů. Vyhodí ho tam i ten kdo by jinak svůj nepořádek odnesl domů. Když tam popelnice nebude tak hovado bordel stejně vyhodí kam se mu zamane a slušný člověk si svůj nepořádek odnese. Ve výsledku tam bude narvaná popelnice a kolem hromada bordelu kam už si každý kolemjdoucí přihodí svoji hromádku.

  Pmáhá důkladná údržba lovných míst. Tam kde nic pohozeného není si dovolí odhodit nepořádek jenom opravdové hovado, tam kde je už svinčík přihodí své polénko každý druhý. Na upouštěným baráku když se objeví první vytlučené okno a nikdo to okno nespraví hned, tak za nějakou dobu jsou vytlučená okna všechny= jasný signál ničení povoleno, pak rozeberou zevnitř střechu ocelovou výstuhu a barák jde k zemi== a tím roztučeným oknem to začíná, demolicí končí.

  K dybaření opravdu není potřeba stan velikosti 5×5 metrů, věci si nechte pod plachtou když prší aby nezmokli a spěte vedle prutů pod širákem, za deštník vám nikdo hlavu neutrhne. v případě že bude chvílu pršet. Na hovínka si noste lopatičku (kdo tvrdí že u vody nesere, tak si dodnes sere za bivak).

 11. Přátelé jezdím na Labe na jedno místo a musím říct že jsem si ho nejdřív musel uklidit abych zde mohl chytat po týdnu jsem přijel znovu a ouha zase bordel tak jsem dal foto past a byl jsem zvědav kdo to je. Po týdnu jsem doma netrpělivě koukal na fotky a sám se se divil bylo tam par sportovních kteří si vše uklidili uhlíky zahrabali dřevo dali na hromádku a jako další se tam ukázal takový strejda na babetě a začal krabičky od návnad, plechovky od piva jo jo pivo a to přijel na babetě nedopalky jak hulil házel všude kam dohodil i krabičku od retek.
  Vzal každou rybu co chytil míra ne míra od mne dostal přezdívku Vydra. Tak že ne žádný mlaďák a sportovní rybář ale strejda do které ho by to nikdo neřekl. A ten bivak určitě ne má.
  A koše u vody určitě ne ne ne ne. Dal jsem na své místo pytel a za týden jsem odvážel dva každý co měl něco v kapse to tam odhodil. Žena se mě smála za dobrotu do sběrného místa. Tak až uvidíte nějakou Vydru u vody a bude zase dělat bordel tak mu to řekněte čím víc nás bude tím bude větší tlak na šmejdy.

 12. Já k tomu napíšu jen, že nedávno sem rybařil u nás v HK na písníku. když sem dojel tak sem si nejdříve uklidil po ostatních. Nasbíral sem dva pytle odpadků, postavil je do kouta za sebe s tím že druhý den ráno vezmu přívěs a odvezu to do 300 metrů vzdálené obce do kontejneru. Ráno dojedu na místo a nestačím valit oči, všechno vysypaný na zem a pytle ukradeny. tak vlastně proč se snažím ??? A to mohu říct že sem odjížděl ve 22:30 a ráno na 5 sem byl zpět..

 13. Trošku jiný pohled na auta u vody. Nebýt současné situace s vykrádáním a ničení aut , kdy naše unserebraven pocie na ostrahu majetku kolem vody víte co, tak by rybáře ve většině případů nenapadlo auto si za zadek postavit. Např. Na Barabě u Mělníka kde je plno východních imigrantů je velká odvaha nechat auto 100 m od vody cca 5 hodin. Samozřejmě píši se snahou trochu očistit naše řady.

 14. Ano souhlasim stim ze mnozi rybari jsou prasata .
  Nicmene obce si zato muzou samy . Pokud mi v obci lezi revir
  ktery je hojne navstevovany da se predpokladat ze zde bude i hodne lidi.
  Vic kidi vic odpadku problem vyresi kontejner . A naprosto jednoduche je vyreseni
  parkovani . Dam vyhlasku auto k vode po dobu vylozeni a nalozeni veci stim ze nesmi byt zahajen lov dokud nebude auto zpet na odstavne plose peedem urcene .
  A ohledne kontejneru ? Penize na nej vezme obec z prodeje vjezdovych karet
  staci aby byly k dostani treba na mistni benzince . Jeden den cca 50 , 10 dni 300 vjezd bez 2000. Vsichni by byli spokojeni byla by evidence pokom jaky poradekzustava a hotovo

 15. Je to smutný ale je to realita .. bohužel slušných je málo .. já jsem z těch co vysbírá na místě i vajgly, který nejsou ode mě a odpadky většinou vozim až do popelnice u svého baráku, kde si platím poplatky za odpad

 16. Na místě kde rád rybařím se dá i bivakovat. A věřte nebo nevěřte,neváhám buzerovat kohokoliv (ač nejsem žádný obr) a funguje to.Všude je pořádek a nikdo neprotestuje.Sice se občas stane,že když tam nejsem,tak se nějaký nepořádek objeví,ale není to tak strašný.Zanadávám a uklidím.Vždyť to dělám i pro sebe.Důležité je,nenechat to dojít daleko.Tak ať vám to lítá.

 17. Konečně, nahlas řečeno správné. K vodě chodím preventivně s pytlem na odpadky, abych nejprve uklidil. Nepochopim. Ovšem, platí to na širší populaci, nejenom rybáři. Cyklisti na cyklostezkách, turisté v lese…. Všude se nechávají odpadky a s kadí se kde se napadne… Lidi proberte se…

  Když člověk vidí tu neúctu ke svému okolí, jak to asi probíhá s rybama….

 18. Zákaz bivakování není řešení. Je spousta rybářů (většinou mladší generace), kteří jsou ohleduplní k přírodě a doplácí na to, že se najdou tací, kteří takový ohled nemají. Je škoda, že se jim zakáže něco, na co se třeba takový mladý kluk těší celou zimu a ročně za ten pocit trávit pár chvil v přírodě platí svazu nemalé peníze. Proč nejsou četnější kontroly? Proč se třeba nehlásit místní organizaci, když mám v plánu někde být přes noc? Myslím si, že v dnešní době se určitě najde způsob, jak tento problém vyřešit a ne jen jednoduše zakázat bivakování. Všechno je to v hlavě.

 19. Zdravím,s autorem článku souhlasím.Jen bych pána pro příště poprosil,aby k výrazu ,,čeští rybáři,, přidal slůvko ,,někteří,, .Nejsem žádnej cíťa,ale aby mě,jakožto českého rybáře házeli do jednoho pytle s prasatama,není jaksi pro mě žádoucí.Děkuji. 🙂

 20. Asi takhle, v katastru Lednice býval asi tak před pěti-šesti lety pořádek kolem vody hodný příkladu a víte proč? Dvakrát za den tam jezdil porybný,když jel na kontrolu zkontroloval a zbuzeroval a jel dál. Když se odpoledne vracel zbuzeroval znovu. Rybáři mu dávali mnoho jmen ale já osobně jsem jeho chování schvaloval a respektoval a byl jsem rád že tam někdo takoví je protože kolem vody v Lednici byl pořádek a mě vubec jeho tzv. buzerování nevadilo.V katastru Přítluky na Mahenově jezeru je bordel jak v cigánským getu a víte co? Za posledních jedenáct let jsem dostal jediný podpis od porybného do povolenky a to jsem tam jezdil velice často.Tak se ptám kde jsou porybní? Kde jdou peníze za povolenky?Proč se už dávno v době počítaču neberou za přestupky hrubého zrna jako je znečišťování přírody a jiné, povolenky na rodné číslo na dožovití celorepublikově aby si takové hovado nemohlo koupit ani hostenku? Proč? Protože to jsou peníze pro vepře na RS aby mohli kynout jak na krmníku.

 21. Nepořádek u vody není jen od rybářů, což takhle rodinka, co si přijela užít víkend a nemusí ani rybařit, nebo opilí vodáci, co hází prázdné láhve z lodi atd. těch neduhů se najde mnoho.

 22. Pritom staci vzit pytel na odpadky a hazet vse do nej. Problemem je ze i kdyz to udelate (a videl jsem to nekolikrat) a vse si odvezete prijde po vas nekdo jiny s petkou piva a necha ji tam. Samozrejme se vsechno svede na lidi co tam pred chvilkou meli postaveny bivak. + pokud se nepletu by si mel kazdy rybar lovne misto uklidit uz kdyz prijde. A to bohuzel taky nefunguje

 23. Přesně jak je psáno a ani nemusí bivakovat ,rodiče mají chatku jezero Ostrá a tak nemusíme chodit daleko ,krabičky od cigaret papíry od svačinek bězná věc tady .Sem tam nějaká krabička od červíků aj. návnad a slovo brigáda hm možná pár poctivejch rybářů kteří se na to nemohou dívat jinak si to každý raději zaplatí.Nevím kam to spěje .A pak je nejlepší ,když nekteří soudruzi jiné národnosti na druhém břehu nachytají rybky k naloženi hezky si to u vody vykuchají a v domění že rybář z druhého břehu je úplně blbý to hodí do vody …A tak pak s chutí běžme se vykoupat …😲

 24. Dobrý den,
  rád bych se vyjádřil k zákazu bivakovaní a dalších. Dle mého názoru není řešení zakázat bivakování, ale upravit pravidla a přísně trestat ty hovada co dělají ten bordel!! Jak už bylo psáno nemůžeme házet vše do jednoho pytle, i když veřejnost nás tak tedy vnímá dle místních informací, což je smutné a to hodně. V prvé řadě si musíme udělat pořádek mezi sebou a když uvidíme nějaké rybáře co dělají bordel, tak to ohlásit, telefon po ruce v dnešní době máme snad všichni. Já sám jsem to v minulosti neudělal, když jsem viděl rybáře, jak mají zaparkované auto v zákazu v lese mezi stromy, ale po dnešních informacích, bych učinil jinak. Ale i dle mého je třeba mít více kontroly a nejen my samotní rybáři zasahovat. Nesouhlasím, že bych si měl nafackovat, když píši, že je třeba více RS nebo Městké policie. Dřív jsem chytal jako dítě a pak jsem se k rybaření vrátil po cca 18 letech. Když jsem kamarádovi nerybáři říkal, jaký jsou zákazy a pravidla, tak mi odpověděl, že je to hrozná buzerace a že nechápe, jak mě to ještě vše může bavit.
  Považuji se za člověka, který se v přírodě chová slušně a hlavně si chce u vody užít klid a relaxovat, jelikož moje pracovní povolání je komunikace s lidmi a proto vyhledávám ve volných chvílích klid v přírodě :-).
  Ano je pravda, že po těch letech co jsem se vrátil k rybaření se to neskutečně změnilo, nová technika, nové možnosti k rybolovu. Sám ještě bivak nevlastním a když jedeme přes noc spíme pod širákem, ale pokud budu hovado, tak tam udělam bordel i bez bivaku a to je ten hlavní problém!! V bivakování to není, ale je to jen o člověku!!! Zajímavý názor ohledně auta, že přijed k místu a vybalit věci z auta a zase odjet. Bylo by to super, kdyby se to dalo, ale zase by se to asi nějakým způsoben zneužívalo. Na druhou stranu v dnešní době jsou už vozíky :-).
  Na závěr bych dodal:
  Nelze vše řešit zákazy a tím, že budeme vše zakazovat, bohužel dáváme právě vyhrát ty hovada, jelikož oni se potom přemístí na placenou vodu a tam už si to nedovolí, jelikož jsou tam přísná pravidla a ty kontroly.
  Já rád chodím na svazovou vodu :-).

 25. Myslím,že jsou to stále dokola zbytečné diskuze.Proč se snažit,za vše mohou rybáři,chytám přes padesát let a buzerace u vody je stále větší.Řada porybných se řídí radami 1000+1 od p.Říhy(ne,že bych proti ní něco měl),ale je poplatná své době.Proč musím mít metr,vezírek když ryby neberu,proč podběrák při lovu na sumce atd.Pak je u vody parta uk,vietnam a pod a stráž k nim nejde.Za tu dobu co jezdím k vodě jsem se samozřejmě setkal s řadou slušných profesionálů.Ale myslím si že pro valnou většinu rybářů je pobyt u vody relax,bez ohledu na úspěchy,ale bohužel je dnes doba ,kdy se zakazuje vše a všude,a rybaření je jen jedna z věcí,nemá cenu se zde rozepisovat o všem.Pokud se příslušné orgány nezačnou starat o konkrétní přestupky konkrétních lidí nic nezměníme,stejně jako o místní usedlíky u jednotlivých revírů.RS by neměla být místně příslušná,to by značně pomohlo,a není to tak velký problém.Znám řadu míst,kde místí vyberou vodu do mrtě týden po nasezení a pak nadávaj,že tam není ani šupina.Napsal jsem to na přeskáčku,jinak by to bylo čtení na týden.Škoda,že ze strany není větší zájem oklid u vody pro rybáře,spoustu věcí jsou snadno řešitelné věci.
  Petrův zdar a pevné nervy

 26. K čemu je RS přijedou rybář má kolem sebe bordel seberou povolenku nebo udělí pokutu a bude po problému .Na soukromém revíru si to nikdo nedovolí tam se to hlídá a když uděláš bordel víckrát ti povolenku nedají .Zakazování bivakovat nic nevyřeší když budu bordelář tak bordel udělám i bez bivaku .Bohužel v našem státě se ale jenom zakazuje.

 27. Jedinej tvor který produkuje odpad je člověk.Je to problém této planety.Doufám ,že se úspěšně vyhubíme,a bude klid.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -