Domů Ostatní Rybářské závody Rybáři z Kladrub připravují další ročník oblíbených rybářských závodů! Chytat budou i děti!

Rybáři z Kladrub připravují další ročník oblíbených rybářských závodů! Chytat budou i děti!

- Reklama -

Rybáři z MO Kladruby chystají další ročník oblíbených podzimních závodů na nádrži Záhorská. A jak je už zvykem, tak v první den se utkají dospělí rybáři, následující den pak děti. Pořadatelé připravili celou řadu krásných cen. A navíc se bude chytat na nádherném revíru! Užijte si nádherný víkend a reservujte si místo na těchto luxusních závodech. Počet závodních míst je značně omezen!

 

Podzimní rybářské závody handicapovaných rybářů na nádrži Záhorská

Revír: Nádrž Záhorská (411120) – 1 ha vodní plochy

Pořadatel: Český rybářský svaz, místní organizace Těžce tělesně postižení rybáři Kladruby (MO ČRS Kladruby)

Datum akce: 12. října 2019

Startovné: 200 korun splatné při prezentaci před závodem (členi ČRS MO Kladruby 150 korun)

Přihlášení do závodu: E-mailovou rezervací na níže uvedený kontakt a v den a na místě konání. Kapacita 40 lovných míst. Přednost mají vždy handicapovaní rybáři a lidé s e-mailovou reservací.

Kontakt: 777 632 655 (Jan Porhansl), 724 535 266 (Tomáš Kučera)

Web: handicap-rybari.cz

Losování lovných míst: Při presentaci tažením čísel odpovídajícím číslům lovných míst z „klobouku“.

Podmínky lovu: Soutěž se řídí rybářským řádem ČRS s omezením na jeden prut, jeden návazec a jednoduchý háček (plavaná, položená, feeder). Vnadění – krmení je povoleno ze břehu počínaje 5 minutami před závodem, a následně v průběhu celého závodu. Nástrahy jsou povoleny jak živočišného, tak rostlinného původu. Množství návnady není omezeno.

Závodník loví sám za sebe, povolena pouze asistence při napichování nástrahy a podebírání ulovené ryby pro ZTP. Po vyproštění háčku a změření úlovku je závodník povinen ulovené ryby s maximální šetrností obratem vrátit vodě. Povinný vybavením každého závodníka je vyprošťovač háčků a podběrák.

Hodnocení: Každá ulovená ryba 1 cm = 1 bod. Body se sčítají (čím více bodů, tím lepší umístění). Při rovnosti bodů vyhrává závodník s nejdelší ulovenou rybou, při další shodě rozhoduje celkový počet ryb. Měření a zápis ryb do úlovkového listu závodníka zajišťují předem stanovení rozhodčí. Výsledky Podzimním závodů jsou započítávány do „Putovního poháru“, který je udělován nejlepšímu rybáři se součtem bodů dosažených na závodech pořádaných naší organizací v průběhu celého roku 2019. Průběžné pořadí budete moci sledovat na našem webu.

Ceny: Pro prvních deset závodníků jsou připraveny hodnotné ceny. K tomu si první tři umístění odnesou poháry. Připraveny jsou též ceny pro nejlepší rybářku a za největší ulovenou rybu.

Sdělení pořadatele: Každý startující se závodu účastní dobrovolně a souhlasí s pravidly závodu a rybářským řádem, což potvrdil uhrazením startovného. Každý závodník startuje na vlastní nebezpečí. Při porušení výše uvedených pravidel může být závodník bez náhrady ze závodu vyloučen.

Dodatkové informace: Parkování vozidel výhradně na plochách k tomu určených, parkování na břehu rybníka je zakázáno.

Každý závodník je povinen na revíru a především na svém lovném místě udržovat čistotu a pořádek.

Občerstvení: Po celou dobu závodů budou plně zajištěny Vaše stravovací potřeby. Opět jsme pro Vás připravili něco navíc…

 

Dětské rybářské závody

Datum: 13. října 2019

Místo konání: nádrž Záhorská

Startovné: 100 korun za závodníka splatných při presentaci před závodem.

Ceny: Každý závodník si odnese nějakou cenu! Nikdo neodejde zklamán! Pro první tři z každé kategorie jsou připraveny ceny hodnotnější. Oceníme též výkony soutěže v rybolovné technice. Připraveny jsou též ceny pro nejlepší slečnu rybářku a za největší ulovenou rybu.

Závodník NEMUSÍ být členem ČRS! Podporujeme zapojení dětí do rybářského sportu (náboové závody)

Losování lovných míst: Při presentaci tažením čísel odpovídajícím číslům lovných míst z „klobouku“.

Kategorie: Závodníci jsou rozděleni do dvou kategorií. 0 – 10 let (ročníky 2009 – 2019) a 11 – 15 let (ročníky 2004 – 2008).

Povinné vybavení: Vyprošťovač háčků, podběrák

Způsob lovu: Soutěž se bude řídit rybářským řádem ČRS s omezením na jeden prut, jeden návazec a jednoduchý háček (plavaná, položená, feeder). Vnadění – krmení je povoleno ze břehu 5 minut před závodem i v průběhu závodu. Závodníkovi je zakázána nadměrná pomoc druhé osoby. Každý závodník musí rybu sám zaseknout a zdolat U obou kategorií je povoleno jiné osobě rybu podebrat, u kategorie 0 – 10 let je povolena pomoc při náhozu. Po vyproštění háčku jsou ulovené ryby šetrně vráceny vodě.

Hodnocení: Stejné jako v dospělém závodě. 1 cm = 1 bod.

Rybolovná technika: hod udicí na terč-cíl + poznávání ryb dle obrázků, znalosti o rybách, jejich prostředí a lovu. Zde se hodnotí body přesnost odhozu a vědomostní znalosti. Body se sčítají (čím více bodů, tím lepší umístění).

Sdělení pořadatele: Pro účely závodů je omezen počet lovných míst (cca 40), doporučujeme proto včasnou e-mailovou či telefonickou reservaci (účast bude obratem potvrzena) Občerstvení pro všechny zajištěno, závodníci obdrží oběd zdarma.

Těšíme se na vás všechny!

MO Kladruby

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -