DomůOstatníRybářská publicistikaPodpora původních druhů ryb: Rybáři nasazovali lipany, podoustve nebo 25 000 mníků

Podpora původních druhů ryb: Rybáři nasazovali lipany, podoustve nebo 25 000 mníků

- Reklama -

I když to „pravé“ jarní nasazování ryb pomalu utichá, tak to neznamená, že rybáři nic nedělají. Ani náhodou! Napříč Českým rybářským svazem se rozváží atraktivní druhy ryb do svazových revírů.

Ilustrační foto: Severočeský ÚS

Hodně zajímavé informace o násadách zveřejnil třeba Východočeský územní svaz, který se pochlubil krásnou násadou mníka jednovousého. Právě těchto nádherných ryb rybáři na východě Čech rozvezli 25 000 kusů.

V násadách pak byly často vidět ryby, které jsou charakteristické pro pstruhové vody. V hodně územních svazech se nasazovali třeba lipani, ale i pstruzi obecní nebo pstruzi duhová. Milovníci původních druhů ryb pak jistě ocení násadu ostroretek nebo podouství.

 

Severočeský ÚS: Nasazování štik nebo lipanů

Severočeští rybáři informovali o tom, že v období od 4. do 15. května 2022 rozvezli po tamních mimopstruhových vodách celkem 174 800 kusů rychlené štiky. Následně pak ještě nasadili 500 kilo kaprů o průměrné váze 1,5 kg/ks. A nesmíme zapomenout ani na 500 kusů lipana o průměrné délce 17 cm/ks.

„Zvláště některým rychleným štikám evidentně velice chutná a rostou doslova jako z vody. Při vhodných podmínkách dokáží tyto malé krasavice již v prvním roce života dorůst přes 50 cm,“ těší severočeské rybáře.

Severočeský územní svaz pak rozvezl rybí násadu i do pstruhových vod. Konkrétně šlo o 1600 kilogramů sivenů o průměrné váze 0,4 kg/ks. Dále pak 4500 kusů lipanů o průměrné velikosti 17 cm/kus.

Rybáři ještě nasadili 600 kilogramů pstruhů duhových o průměrné váze 2,3 kg/ks, a také 308 kilo pstruhů duhových o průměrné váze 0,5 kg/ks. Poslední rybím druhem byli pstruzi obecní, kterých do pstruhových revírů severočeští rybáři vysadili 1500 kilogramů, kdy průměrná váha byla 0,4 kg/ks.

„Objem distribuovaných ryb byl za dané období velice významný. Siveni určeni především do revírů, kde se s ohledem na pH (kyselost) nedaří tolik jiným druhům lososovitých ryb. Velcí pstruzi budou jistě při ulovení zážitkem pro nejednoho rybáře,“ uvedl Severočeský územní svaz.

 

Východočeský ÚS: 25 000 mníků jednovousých

Rybáři z východu Čech v období od 9. do 15. května 2022 (19. týden) nasadili do svazových vod významné množství ryb. V tomto týdnu východočeští rybáři třeba nasadili 16,7q pstruhů duhových o průměrné hmotnosti 0,3 až 0,45 kg/ks. Velmi dobrou zprávou pro milovníky „netradičních druhů ryb“ je to, že Východočeský územní svaz v tomto období vysadil 25 000 kusů mníků (šlo o čtvrtročka).

Významnou dávku původních rybích druhů pak rybáři z Východočeského územního svazu rozvezli i v 18. týdnu, tedy v období od 2. do 8. května 2022. Právě v tento čas rybáři z Východočeského územního svazu nasadili 21 000 kusů ostroretek (roček) a 3500 kusů podouství (dvouroček). Pak ještě rybáři nasadili 1340 kilogramů pstruhů duhových a 2300 kilogramů kaprů.

 

Středočeský ÚS: Rozvoz rybích „miminek“

Středočeští rybáři dne 12. května rozvezli celkově 70 000 kusů váčkových plůdků kapra. Tyto ryby rybáři rozvezli do MO Smečno, MO Uhlířské Janovice a MO Libice nad Cidlinou.

Dále Středočeský územní svaz informoval o tom, že rybáři z MO Bakov nad Jizerou nasadili do revíru Jizera 5 hned 800 kusů pstruhů obecných. Ryby průměrně měřily 12 centimetrů na délku.

A 6. května pak ještě středočeští rybáři nasadili celkově 20 500 kusů rychlených štik. Průměrná velikost těchto ryb byla 2,5 centimetru. Ryby rybáři odvezli do MO Příbram, MO Nový Jáchymov, MO Loděnice, MO Rakovník, MO Smečno, a MO Kralupy nad Vltavou.

 

Západočeský ÚS: Přes 20 000 kusů lipanů

Zprávy o nasazovaných rybách vydal i Západočeský územní svaz, který uvedl, že rybáři vysadili 20 100 kusů lipana podhorního. Ryby měly průměrně 13 centimetrů na délku, rybáři je nasadili v Karlovarském kraji. Dále také ještě 288 kilo pstruhů duhových.

Další ryby pak západočeští rybáři rozvezli do Úhlavy, Svatavy a Chodského potoka. I tady rybáři nasadili pstruhy duhové, celkově šlo o 700 kilo těchto ryb. Jejich průměrná hmotnost byla 0,3 kilogramu. „Další ryby na zarybnění pstruhových rybářských revírů Západočeského ÚS máme připravené a budeme je vysazovat průběžně celý rok,“ dodali západočeští rybáři.

 

Jihočeský ÚS: 36 000 kusů lipanů a nasazování pstruhů

Jak na tom jsou jihočeští rybáři? Jihočeský územní svaz zveřejnil data z nasazování ryb z období od 3. do 6. května. Rybáři nejprve 3. května rozvezli 2500 kusů pstruhů obecných do revírů Bělá 1P a Hejlovka 1P.

Následně ve dnech od 4. do 6. května jihočeští rybáři nasadili 36 000 kusů lipanů a 1600 kilo pstruhů duhových. Rybáři tyto ryby rozvezli po vícero pstruhových revírech na jihu Čech.

 

Jak se nasazovalo v předešlých týdnech?

Zajímá vás to, kde a jaké ryby rybáři vysazovali do svazových revírů? Pak se podívejte na přehled nasazování ryb do svazových vod. Snažíme se sbírat co nejvíce dat u jednotlivých územních svazů a místních organizací, abyste byli v obraze. Už víte, jestli rybáři nasazovali vaše oblíbené ryby?

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -