DomůNovinkyPokuta 96 000 korun pro 3 pytláky: Překročili limit ulovených kaprů a neměli...

Pokuta 96 000 korun pro 3 pytláky: Překročili limit ulovených kaprů a neměli lístky

- Reklama -

V Americe se s pytláky moc nepářou. Důkazem je nedávná pokuta pro 3 pytláky. Ti v Connecticutu překročili limit úlovků kapra, takže dostali pokutu 4200 dolarů, což je v přepočtu přes 96 000 korun. 

Foto: Agentura pro ochranu životního prostředí státu Connecticut

O případu informovala Agentura pro ochranu životního prostředí státu Connecticut. Kdekdo by si mohl pomyslet, že kapři jsou populární pouze v Evropě. Ovšem například i ve Spojených státech Amerických najdeme lokality, kde je kaprům věnována pozornost a péče.

Jedno takové místo za oceánem najdeme ve státě Connecticut na stejnojmenné řece, ve které žije početná populace kaprů. A tihle kapři nelákají bohužel pouze slušné rybáře, ale i pytláky. 

VIDEO: Lov kaprů na řece Connecticut ve Spojených státech Amerických

 

Lov kaprů v Connecticutu má pravidla

Právě na tomto toku platí pravidlo, které má za cíl chránit tamní populaci kaprů. O jaké pravidlo jde? Pokud si tamní rybáři chtějí ponechat nějakého kapra, pak můžou pouze 1 rybu za den, a to maximálně 66 centimetrů dlouhou. Jenže toto nařízení bylo úplně jedno 3 pytlákům, kteří se na řeku Connecticut vydali.

Tři zmínění pytláci lovili ve městě Cromwell, kterým řeka Connecticut protéká. A kdosi si všiml, že zmíněná trojice nedodržuje pravidla. Proto na místo přivolali strážce z Agentury pro ochranu životního prostředí. A ten se nestačil při kontrole divit.

 

Obrovský kapr se nevešel do chladícího boxu

Ihned po příjezdu si strážník všiml chladícího boxu, ze kterého „trčel“ ulovený velký kapr. V dalším boxu pak bylo velké množství ulovených kaprů, které chtěli pytláci ukrást. Strážníkovi na místě tak bylo ihned jasné, že pytláci nedodrželi platná pravidla, která na zmíněné řece platí.

A nešlo jenom o porušení stanoveného limitu úlovků. Strážník na místě také zjistil, že pytláci lovili na vícero prutů, než je povoleno. A k tomu ještě neměli ani rybářské lístky, které byly pro lov ryb na tamní řece povinné. Za tenhle souhrn prohřešků ale přišel tvrdý trest

 

Pokuta přes 96 000 korun

Tuhle rybářskou vycházku si zmíněná trojice bude pamatovat i proto, že dohromady dostali pokutu 4200 dolarů. To je podle dnešního kurzu více jak 96 000 korun. Je tak zřejmé, že v Americe se s pytláky nijak zvláště nemažou…

Co se stalo s ulovenými kapry, které pytláci nepustili zpátky do vody? „Všechny ryby byly zabaveny a darovány místnímu „zvířecímu“ centru, ve kterém se starají o zraněné savce a různé dravé ptáky,“ uvedla Agentura ochrany životního prostředí státu Connecticut.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

    • Souhlasím, měli by začít dávat velké pokuty a poradně o trestat, třeba jako na Slovensku, tam skončíš za pytláctví špatně.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -