DomůNovinkyPolicisté na revírech kontrolovali parkování aut, rybářská stráž pak rybáře

Policisté na revírech kontrolovali parkování aut, rybářská stráž pak rybáře

- Reklama -

Středočeský územní svaz informoval, že proběhla další kontrola rybářské stráže ve spojení s policisty. Porybní kontrolovali dodržování rybářských pravidel, policisté se pak zaměřovali i na jiné věci. 

Foto: Středočeský územní svaz

Podrobnosti o kontrole rybářské stráže a policistů zveřejnil Středočeský územní svaz na webu. Ten uvedl, že kontrola probíhala od pátečního večera 26. srpna do sobotních ranních hodin 27. srpna. Kontroly se zúčastnilo hned 6 policistů z Mladé Boleslavi, potom rybářská stráž z Benátek nad Jizerou a 2 porybní s rozšířenou působností.

 

Rybářská stráž zkontrolovala desítky rybářů

Porybní s policisty se rozdělili do smíšených hlídek. Kontroly se zaměřily hned na několik lokalit, přičemž hlavním „objektem“ byla řeka Jizera. „I přes nepřízeň počasí a vydatné večerní bouřce bylo na úseku od Otradovického po Hubálovský jez zkontrolováno celkově na 50 rybářů,“ uvedli středočeští rybáři.

Co se týče průběhu této kontroly, tak rybářská stráž se zaměřovala na dodržování rybářských pravidel. A chyby u rybářů se neustále opakují, rybáři i v tomto případě neměli vyplněné hmotnosti, počty kusů ulovených ryb, anebo docházky k vodě. „Vše bylo řešeno domluvou a poučením na místě,“ přibližuje Středočeský územní svaz.

Policisté se mimo jiné věnovali tomu, zdali rybáři dodržují třeba dopravní značení. „Policie rovněž prováděla kontroly dalších osob a vozidel, dohled na dodržováním dopravního značení, dodržování pořádku v okolí rybářských revírů tak, jak ukládá zákon na ochranu přírody a krajiny a zákon o provozu na pozemních komunikacích,“ řekli středočeští rybáři.

 

Pokuty pro 15 rybářů za parkování

Velkou porci práce měli policisté při jiné kontrole na oblíbených lokalitách Baraba a Mlazice. Právě tady proběhla kontrola také ve dnech 26. a 27. srpna, kdy se policie zaměřila na dodržování zákazů parkování.

„Policisté museli v lokalitě Baraba a Mlazice předat do správního řízení zhruba patnáct rybářů kvůli porušování obecních vyhlášek ohledně parkování a nocovaní,“ upřesnila ČRS MO Mělník na webu.

„Ze strany policistů byla realizována akce spolu s rybářskou stráží, a to z pátku na sobotu. Při této akci nebylo zjištěno jakékoli porušení rybářského řádu, ale byli řešeni rybáři za porušení místní vyhlášky o nocování, bivakování a táboření,“ řekl magazínu InRybar.cz vrchní komisař Pavel Truxa.

O den později pak mělnická rybářská stráž rozprášila gang pytláků z ciziny, kteří pokládali nastražené šňůry do řeky Labe. O tomto zásahu jsme informovali v tomto článku

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

4 KOMENTÁŘE

  1. Evidentně i člen RS nezná způsob vyplňování povolenky. Klidně provede kontrolu u rybáře, který měl okamžitě přijít o papíry. Pak se není čemu divit když rybáře kontroluje stejný individium jako je on samotný.

  2. Dobrý den. Já třeba používám deštník se zastenou, a u vody používám malí přenosný gryl. Je to špatně nebo ne.

  3. V čechach navštevuji pouze
    Soukromé vody a vím proč
    Tam moc hloupých nepotkam ty nato věčinou nemají proto dělají stráž aby
    To měli zdarma a říkají jak jim záleží na přírodě a zákonech v zemi kne nejsou

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -