DomůNovinkyPorybní na Labi rozprášili gang pytláků z ciziny. Do vody nastražovali šňůry

Porybní na Labi rozprášili gang pytláků z ciziny. Do vody nastražovali šňůry

- Reklama -

Vynikající práci odvedla rybářská stráž z ČRS MO Mělník. Porybným se totiž podařilo dopadnout skupinu pytláků, která řádila na tamních revírech. Pytláci do svazových vod natahovali nastražené šňůry.

Ilustrační foto: InRybar.cz

O provedených kontrolách informovala ČRS MO Mělník. Rybáři uvedli, že kontroly probíhaly v pátek 26. a v soboru 27. srpna 2022. Zprvu to všechno vypadalo, že kontroly proběhnou naprosto v pořádku. Při páteční obchůzce rybářská stráž totiž zkontrolovala desítky rybářů bez vážnějších prohřešků. Pak to ale přišlo…

 

Dopadli skupinu pytláků

Další den v sobotu dostala mělnická rybářská stráž upozornění na „nekalé chování“ na jednom z tamních revírů. Porybní tak na nic nečekali a vydali se na místo. Nakonec se ukázalo, že oznamovatel nelhal, a díky jeho pohotovosti se podařilo rozbít skupinu pytláků.

„Byla odhalena mezinárodní skupina pytláků, po kterých rybářská stráž šla už delší dobu. Jednalo se o pět osob z Bulharska, Rumunska a Ukrajiny,“ uvedli mělničtí rybáři. Rybářská organizace pak dodala, že skupina kladla šňůry a základky především podél Labe a Sidonky.

„Děkujeme všímavým rybářům za upozornění na podobné aktivity. I když to nemusí vyjít napoprvé, protože rybářská stráž není zásahovka, je důležité pytláky nevyplašit, aby je strážci mohli chytit přímo při činu,“ dodali mělničtí rybáři.

 

Zase to parkování u vody

Mělnická organizace kromě výše uvedených skutečností pak ještě upozornila na jeden problém, který se na některých lokalitách neustále opakuje. Během kontrol rybářské stráže na mělnických revírech měla práci také policie. Ta řešila špatné parkování rybářů u vody.

„Policisté museli v lokalitě Baraba a Mlazice předat do správního řízení zhruba patnáct rybářů kvůli porušování obecních vyhlášek ohledně parkování a nocovaní,“ upřesnila ČRS MO Mělník. Na tento problém upozorňujeme pravidelně, na některých svazových vodách jde ale o neustále se opakující situaci.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -