DomůRecenze výrobkůJinéPouzdro na pruty se 4 komorami, do kterého dáte celou výbavu. Šije...

Pouzdro na pruty se 4 komorami, do kterého dáte celou výbavu. Šije se v Česku

- Reklama -

Pouzdro na pruty sice nepatří k položkám, o kterých rybáři vedou diskuse, ale přesto jde o kus vybavení, bez kterého nemůžou fungovat. Kvalitní pouzdro je základem pro pohodlný transport vybavení. 

Ilustrační foto: InRybar.cz

Je to jednoduché: Pokud rybář nemá po ruce kvalitní pouzdro na pruty , pak je transport prutů s navijáky, ale i nejrůznějších krabiček, vidliček nebo podběráku dost nepohodlné. Tohle všechno ale „rozbíjí“ právě pouzdro na pruty, do kterého si tyhle všechny věci schováme, a „hodíme je na záda“.

Jaké rybářské pouzdro na pruty ale vybrat? Hodně rybářů si zvyklo, že tento druh rybářského vybavení se vyrábí v Asii. Ovšem! Na rybářském trhu začala působit česká firma Kinetic, která šije rybářská pouzdra na pruty u nás doma v České republice. A jejich práce je opravdu hodně povedená…

 

Rybářské pouzdro se 4 komorami Kinetic: Proč ho milujeme?

Taky někdy řešíte ten problém? Za roky rybaření se rybářovi obvykle rozroste „les prutů“, kdy se jejich počet rychle navýší. A pokud například rybář bydlí v bytě ve městě, pak může být skladování celé takové výbavy značně nepohodlné. Abychom měli všechno pěkně na jednom místě, nabízí česká firma Kinetic pouzdro se 4 komorami. Co nabízí?

Do tohoto obalu na pruty od české firmy toho narvete fakt hodně

Obrovský prostor

Jak už jsme výše nastínili, tak toto pouzdro nabízí 4 komory. Rybář tak do pouzdra narve obrovské množství vybavení. A bacha! Jde o to, že komory jsou krásně prostorné, takže rybář do nich pohodlně vloží i kaprové pruty s velkými navijáky – výška komory je 20 centimetrů, šířka pak 8 čísel

Pouzdro na pruty se 4 komorami od české firmy Kinetic nabízí obrovský prostor

Opravdu velké plus vidíme v široké nabídce délek těchto čtyřkomorových obalů na pruty od české společnosti Kinetic. Firma je šije v délkách od 90 do 150 centimetrů, takže rybář si může vybrat pouzdro jak na kratší, tak i delší udice. Super!

Na pouzdře najdeme prostorné kapsy na drobnosti, které je třeba brát na ryby

K dojmu obrovského prostoru pak přispívají i kapsy na bocích pouzdra. Celkově jich na obalu najdeme 3. Kapsy mají rozměry 22 x 22 x 5 centimetrů. Kromě těchto kapes na drobnější věci (doklady, krabičky, nástrahy) je na obalu také kapsa na podběrák o rozměru 80 x 10 x 6 čísel.

Takto vypadají kapsy na pouzdře uvnitř

Kvalitní zipy

Tohle je nejbolavější místo nekvalitní rybářské taškoviny. Některé firmy totiž na rybářské obaly na pruty dávají opravdu mizerné zipy. To ale neplatí u české společnosti Kinetic, která čtyřkomorové obaly na pruty  vyzbrojila opravdu bytelnými zipy a jezdci. A za tohle fakt obrovský palec nahoru!

Obrovskou předností rybářských pouzder Kinetic jsou kvalitní a bytelné zipy

Jde o to, že jezdec je nádherné velký, takže se pohodlně drží i mokrýma rukama. Díky velkému jezdci se zip velmi rychle a pohodlně rozepíná. Samotný zip je rozměrný, tudíž se při pohybu jezdce nikde nic nezasekává. Tohle je „detail“, který nás hodně okouzlil, a díky kterému jsme si české pouzdro fakt zamilovali.

Kapsa pro podběrák je pak samozřejmostí

Odolný materiál

Česká firma Kinetic rybářskou veřejnost zaujala materiálem, který pro výrobu obalů na pruty a batohů používá. Onen materiál se jmenuje Kortexin 600D, což je 100% polyester s vrstvou PVC. Díky tomu je pouzdro dost odolné vůči vlhkosti, ale zároveň se velmi rychle a snadno čistí od různých nečistot (třeba od bahna nebo písku).

Materiál Kortexin 600D nabízí obrovskou odolnost, takže pouzdro na pruty vydrží opravdu dlouhé roky

O tomto materiálu hovořili sami majitelé firmy v tomto článku: „Jedná se o polyester s nánosem PVC, který má vodoodpudivou úpravu. Kortexin jako takový je registrovanou ochrannou známkou, jejímž majitelem jsme přímo my. Za jeho kvalitou si stojíme. Nešidíme textilii a už vůbec ne PVC nános. Ten je vyráběn přímo z čistého granulátu, a ne z recyklovaného materiálu.“

 

Chytré detaily, které rozhodují o kvalitě

To, jestli je produkt skutečně kvalitní, rozhodují kolikrát „nenápadné detaily“. A právě takové najdeme i na tomto čtyřkomorovém obalu na pruty. Ten totiž nabízí několik vylepšení, která výrazně prodlužují životnost. O co jde?

Česká firma Kinetic na rybářský trh začala dodávat vlastní pouzdra na pruty a rybářské batohy

Nýtované popruhy k obalu

Tohle je věc, za kterou dáváme 10 z 10. Proč? Jde totiž o výrazné posílení nejzranitelnějšího místa na pouzdrech na pruty. Nejenže jsou „zádové popruhy“ prošité k obalu, ale ještě jsou ve vrchní části pojištěné bytelnými nýty. Rybář tak má stoprocentní jistotu, že obal v tomto místě nepraskne, a to ani ve chvíli, kdy bude pořádně naložený rybářským vybavením. Za tohle fakt díky, Kineticu!

Tohle je záruka, že popruhy na záda vydrží fakt dlouhou dobu!

Na tomto čtyřkomorovém obalu na pruty od české firmy Kinetic najdeme dva druhy popruhů. První jsou „zádové“, které dovolují nosit obal na pruty jako batoh. Tyto popruhy lze různě nastavit. A poté jsou „ruční popruhy“, díky kterým lze pouzdro nést jako tašku. Záleží na vkusu rybáře…

Poutka na pruty uvnitř obalu

Zmíněná poutka jsou sice často k vidění i u jiných pouzder, ale rozhodně nejsou samozřejmostí. A za nás je prostě plus, že v těchto obalech jsou (ve dvou komorách), protože rybář si může velmi rychle a jednoduše zafixovat pruty s navijáky, takže ty se nepříjemně nehýbou, třeba při chůzi.

V některých komorách najdeme poutka na pruty, které slouží k upevnění udic

Velkou pozornost jsme věnovali samozřejmě i suchému zipu, který se spolehlivě zapíná, a je krásně pevný. Zároveň je suchý zip k obalu na pruty pevně přišitý (není nalepený), takže rybář by musel opravdu hodně trhnout, aby ho urval.

Pogumované kapsy uvnitř pouzdra

Posledním detailem, který také nebývá samozřejmostí, jsou vylepšené vnější komory po stranách pouzdra. Jde o to, že uvnitř je materiál, který působí „pogumovaně“. Tento materiál je tak naprosto vhodný pro uchovávání i mokrého nebo vlhkého vybavení, typicky třeba vezírku nebo vidliček vytažených z břehu. Díky tomuto materiálu uvnitř komory jde obal velmi rychle vyčistit, a zároveň tolik nevsakuje nepříjemné pachy rybiny a bahna.

Pogumovaná komora, do které jde dát i vlhčí věci

Některým komorám ale pogumování chybí

 

Věci, o kterých si musíme promluvit

Žádný produkt není dokonalý, a to platí i o tomto pouzdře. O co jde? Obal se 4 komorami sice nabízí praktické kapsy, ale chybí nám na něm nějaká delší (třeba na pouzdra s návazci). Jasně, už trochu vymýšlíme, ale kdyby se „popruhy do ruky“ posunuly kousíček jinak, šla by na bok dát i jedna podlouhlá kapsa, namísto čtvercové kapsy. A to by byla bomba!

Ruční popruhy jde spojit s pomocí suchého zipu. Zádovým popruhům by pak slušelo silnější vyztužení

Zároveň, když se vrátíme k „zádovým popruhům“, tak tady bychom uvítali trochu silnější vyztužení. Přece jen, ve chvíli, kdy má rybář tento obal na pruty plně naložen, potřebuje mít opravdu pohodlné vyztužení, aby to bylo pro jeho ramena co nejpříjemnější.

 

Suma sumárum: Česká kvalita, která bojuje s Asií

Člověk už si kolikrát opravdu myslí, že celý svět vyrábí jenom v Asii. A pak ho potěší, když se dozví, že šikovné české firmy nevymřely. Firma Kinetic se rozhodla, že bude konkurovat asijským výrobcům v segmentu, který do jisté míry východní firmy ovládly. Ale o to více „naší“ firmě fandíme.

Tohle se už tak často nevidí! České firmy ale pořád dokážou konkurovat i obrovské asijské konkurenci

A zdá se, že Kinetic jde správnou cestou. Česká firma totiž na rybářský trh dodává opravdu kvalitní produkt . A to především proto, že když si to celé shrneme, tak pouzdro nabízí skutečně TOP vlastnosti. Pokud tedy hledáte obal, do kterého narvete „celou výbavu“, pak se rozhodně podívejte na tento. A bonusem bude, že je to práce českých lidí

Silné stránky

Záruka 3 roky, obrovský prostor, bytelné zipy, kvalitní materiál, zesílení popruhů (nýty), pogumování některých komor, dostatek kapes

Slabé stránky

Slabší vyztužení zádových popruhů, absence delší kapsy

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -