DomůNovinkyPolicisté vytáhli z vody mrtvého sumce, před lety nedaleko sumec napadl člověka

Policisté vytáhli z vody mrtvého sumce, před lety nedaleko sumec napadl člověka

- Reklama -

Občas se mezi lidmi používá přísloví, že „mu práce nevoněla“. I když jde o přísloví o lenoších, tak tahle slova platila i pro berlínské policisty. Ti museli z vody vytáhnout sumce v značném rozkladu. 

Ilustrační foto: InRybar.cz

O páchnoucí práci berlínské policie informovala německá média, třeba portál rbb24. Co se stalo? Dvojice veslařů, která plula na jezeře Tegel v oblasti ostrova Valentinswerder, si „všimla“ nepříjemného zápachu, který naznačoval, že v jejich blízkosti leží „cosi uhynulého“.

 

Mrtvý sumec měřil okolo 170 čísel

Veslaři nakonec zavolali vodní policii, která dojela na místo činu. Když policisté místo, odkud zápach vycházel, prohledala, našla uhynulého sumce. Podle zveřejněných informací mrtvá ryba měřila okolo 170 centimetrů.

Jenže co s ní? Rybí mršina byla totiž už ve značném stádiu rozkladu, takže sumce nebylo možné dostat na palubu. Proto sumce připevnili a odtáhli vedle boku lodě ke břehu. Tam mrtvého sumce vložili do připraveného sudu, naložili ho a odvezli.

 

Berlínské vody jsou plné sumců

Úředník berlínské správy životního prostředí Derk Ehlert pro zmíněný německý magazín rbb24 řekl, že takový sumec není v berlínských vodách ničím výjimečným. „170 centimetrový sumec není pro tamní jezero nic neobvyklého. Takto velcí sumci jsou i v jezerech Krumme Lanke nebo Nikolassee,“ nechal se slyšet úředník.

Musíme hned na začátku zdůraznit, že jde o ojedinělé případy, ale nedaleko od tohoto jezera sumec v minulosti zaútočil i na člověka. K případu došlo v roce 2014 na jezeře Flughafensee v Berlíně.

Tady sumec napadl muže, který se v jezeře koupal. Plavci na noze zůstaly krvavé šrámy od sumčích zubů. Tehdy se mluvilo o tom, že sumec s velkou pravděpodobností hlídal hnízdo s jikrami, kdy mohou být tito dravci agresivnější. O útoku sumce na člověka se dočtete v tomto článku.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -