DomůNovinkyPorybní budou natáčet „nepoctivé rybáře“ na kamery, které dostali od města

Porybní budou natáčet „nepoctivé rybáře“ na kamery, které dostali od města

- Reklama -

Město Zábřeh přispělo rybářské stráží na uniformy a minikamery pro zaznamenávání kontrolní činnosti. Město tímto způsobem pomohlo vybavit 13 porybných, všechno dohromady vyšlo na 140 000 korun. 

Ilustrační foto: InRybar.cz

O nákupu uniforem a minikamer na zaznamenávání kontrolní činnosti informovalo město Zábřeh. To uvedlo, že rybářská stráž ze Zábřehu dostala uniformy a minikamery za 140 000 korun, kdy město přispělo významnou částkou 120 000 korun.

„Porybní mají 13 kompletních sad stejnokroje a minikamer, které slouží k dokazování spáchaných přestupků,“ uvedlo město Zábřeh. Součástí každé uniformy pro rybářskou stráž ze Zábřehu jsou dvě bundy, kalhoty, tričko, čepice, vesta, nášivky rybářské stráže a zmíněná minikamera.

„Málokdo ví, že většina porybných jsou dobrovolníci. To znamená, že dodržování zákonů a pravidel na našich revírech kontrolují ve svém volnu a vybavení si musejí doplácet ze svých peněženek. Proto se jim zastupitelstvo města rozhodlo v tomto ohledu pomoci,“ nechal se slyšet starosta František John.

Rybářská stráž v Zábřehu má 13 členů. V loňském roce tito porybní provedli 673 kontrol, při kterých zkontrolovali 1435 rybářů. Město Zábřeh uvedlo, že tamní rybářská stráž nejčastěji řeší nedodržování doby lovu nebo porušování limitu ohledně ponechaných úlovků

 

ČRS nákup vítá: Města by se měla na vybavení podílet

Nákupu zmíněného vybavení si všiml i Český rybářský svaz, který přístup města Zábřeh ocenil. Jde o to, že rybářská stráž je orgánem veřejné moci, a proto rybáři považují za správné, když na jejich vybavení města přispívají.

„Jelikož rybářské stráže patří mezi orgány veřejné moci, považujeme za správné, aby na jejich vybavení orgány státní správy přispívaly a věříme, že takových měst, které ochranu našich vod a rybích společenstev jako přírodního bohatství podpoří, bude do budoucna přibývat,“ uvedl Český rybářský svaz. 

 

Kamery pro rybářskou stráž v Orlové

S nákupem kamer pro rybářskou stráž v minulosti pomohlo třeba i město Orlová. V roce 2020 tamní porybní dostali 5 kamer, které slouží k zaznamenávání jejich kontrolní činnosti. Tento nástroj orlovská rybářská stráž ocenila především kvůli vzrůstající agresi ze strany některých rybářů, které bude díky kamerám zaznamenáno.

„Se zvyšující se agresí pytláků, i ze strany některých rybářů, je kamera velkým pomocníkem při ochraně členů rybářské stráže. Zakoupení kamery navíc disponují GPS a také WiFi pro snadný přístup uživatele,“ uvedli v minulosti rybáři. Více o kamerách pro orlovskou rybářskou stráž se dočtete v tomto článku.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

  1. Ano, kamera je dobrá věc pro dokumentací přestupků. Ale jak mám vědět,že ji někdo nezneuzije? A jak je to s legalitou? Budu mít možnost jako slušný rybář vidět případný záznam s mojí osobou nebo případně požadovat okamžité smazání?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -