DomůNovinkyPorybný kontroloval rybáře bez průkazu. „Volejte policii,“ vzkazuje jednatel

Porybný kontroloval rybáře bez průkazu. „Volejte policii,“ vzkazuje jednatel

- Reklama -

Rybáři z Orlové řešili poněkud kuriózní problém. Na jejich revíru kontroloval člen rybářské stráže, který neměl u sebe potřebný průkaz. Co v takovém případě dělat? Rybáři mohou přivolat i policii. 

Ilustrační foto: InRybar.cz

O případu informovala ČRS MO Orlová na sociálních sítích. Právě tady jednatel rybářů z Orlové zveřejnil informace o tom, že na revíru Kozí Becirk kontroloval rybáře člen rybářské stráže, který sám neměl v pořádku dané náležitosti – například podle svědků neměl u sebe průkaz člena rybářské stráže.

 

Rybářská stráž neměla „věci“ v pořádku

Jednatel rybářů z Orlové Pavel Beliančín redakci InRybar.cz potvrdil, že na zmíněném revíru vykonával činnost člen rybářské stráže, který neměl všechny náležitosti v pořádku. Tyto informace získal jednatel od rybářů, které daná rybářská stráž kontrolovala.

„Pokud rybářská stráž vyžaduje od rybářů dodržování pravidel, pak by měla sama dodržovat zákon na sto procent,“ řekl magazínu InRybar.cz jednatel ČRS MO Orlová Pavel Beliančín. „Je velice smutné, že i taková rybářská stráž může vykonávat svou funkci,“ dodal.

 

Rybáři mohou zavolat policii

Co mohou v takovém případě rybáři dělat? Pokud se člen rybářské stráže neprokáže průkazem a odznakem, pak mohou rybáři dokonce přivolat i policii. Jde o to, že všechny povinnosti, které rybářská stráž má, jí ukládá zákon. A pokud tyto náležitosti porybný nesplňuje, pak zákon porušuje.

Pokud se dotyčný neprokáže, nemusíte takové rybářské stráži nic ukazovat ani vy! Pokud i nadále bude po vás požadovat doklady k lovu, aniž by se sám prokázal, zapněte kameru svého telefonu a přivolejte hlídku Policie České republiky,“ sdělil jednatel orlovských rybářů.

 

Co říká zákon?

Zákon „o rybářství“ (99/2004 Sb). rybářské stráži ukládá povinnost mimo jiné nosit průkaz a odznak na viditelném místě. Doslova se v zákoně píše: „Rybářská stráž je při výkonu své funkce povinna nosit služební odznak na viditelném místě, prokazovat se průkazem rybářské stráže.“

Velká část členů rybářské stráže nosí odznaky a průkazy připnuté přímo na rybářském oděvu, anebo pověšené na krku. „Naše rybářská stráž to má většinou vše vyvěšeno v koženém obalu a zavěšeno na krku. Nebojte se vyžádat odznak a průkaz rybářské stráže k bližšímu nahlédnutí,“ vysvětluje jednatel Beliančín.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. Jo to je bohužel časté, sám jsem si pořídil příručku pro RS abych o tom něco věděl. Letos mě při první návštěvě přišel zkontrolovat pán když jsem ještě neměl nahozeno, ukázal průkaz i odznak a zeptal se mě jestli už mám zapsáno. Měl jsem a ještě jsem ho znal od vidění tak nebyl problém. U jiné kontroly potom jsem viděl jak ke mě jde pán s odznakem a já rovnou začal vyndavat doklady, čekal jsem jestli ukáže průkaz ale nic. Měl jsem cukání ho na to upozornit ale nechal jsem to být, udělal kaňku a zeptal se jak to bere a odešel. Pak šel do auta a vzal si košík na houby a šel ke druhému rybáři kterého znal, zkontroloval ho ,pokecali a šel na houby.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -